جفت کردن قناری با توجه به رنگ نر وماده

سلام دوستان. امیدوارم خوش و خرم باشین.

سئوالی که در موقع جفت کردن قناری برا بعضیا پیش می یاد اینه که رنگ جوجه‌ها چه رنگ میشه؟

برای اینکه بدونین جوجه‌ها چه رنگ در می‌يان مهمترین نکته اینه که بدونین پشت نر و ماده چی بوده. یعنی پدر و مادر این نر و ماده چه رنگی بودن. معمولا رنگ جوجه به رنگ پدر و مادر نر و ماده می‌ره.

اگه ندونین چه رنگی هستن نمی‌تونید مطمئن باشین جوجه شما همون رنگی رو می خواین که الان پدر و مادرش داره.

به عنوان مثال یک قناری سفید ممکنه پشت اون طلایی یا طوسی باشه. خوب وقتی با یه طلایی یا طوسی زدین چی میده؟ بیشتر طلایی و طوسی.

یه ابلق رو با تک رنگ جفت کنید چه اتفاقی می‌یفته؟ معلومه ابلق می‌ده و همون رنگهایی که پدر و مادر دارن. مثلا ابلق طلایی با یه طلایی جوجه‌هاشون طلایی و ابلق و سبز میشن.

یه وقت من یه طوسی رو با سبز جفت کردم جوجشون سیاه سفید(ابلق طوسی سفید) شد. نه پدر سفید بود نه مادر. اما پشت پدر سفید یا سیاه سفید بوده که این جوجه رو داده.

خلاصه اینکه اگه می خواین مطمئن شین که چه رنگی جوجه میده باید از سابقه نر و مادتون اطلاع داشته باشید. والا ۱۰۰٪ نمی شه رنگ رو مشخص کرد.

این مطلب در مورد شکل بدنی قناری هم مصداق خواهد داشت. پس هروقت خواستید قناری بخرید اگه از آشنا خریدین ببینین که پدر و مادرش چی هست.

/ 3 نظر / 176 بازدید
-----------

آقای احمدی ازلينک کردن وبلاگهای مربوط به وب سایتهای حمايت و طرفداری از حيوانات بسيار سيار متشکريم به همين خاطر لينک وبلاگ شما در لينک باکس حقيقت حاميان حيوانات قرار می گيرد تا شايد بتوانيم با اين کار از کار نيکويتان قدردانی کنيم موفق باشيد

محمد امين

سلام.اقای احمدی متاسفانه بعد از کلی زحمت جوجه قناريهام(سه تايي و بعد از سه روز )[خندهمردندالبته احتمال ميدم علتش مستي ماده بودچونکه زياده از حد روی جوجه ها ميخوابيد.درضمن نر و ماده ابلق وشکل همند ايا اين فاکتور ميتواند باعث اختلال ژنتيکی و مرگ زود هنگام جوجه ها شود ؟خواهش دارم علت وراه چاره را توضيح دهيد زنده باشی و شاد

سلام اقای احمدی چجوری قناری رو مس خون کنم