سلام دوستان خوبم. امیدوارم خوش و سلامت باشین.

من عکسهای قناری رو ازاینجامنتقل کردم به قسمت دیگه‌ای و لینک اون رو هم گذاشتم aks-qanari از این به بعد اگه عکسی رو اضافه کردم در اونجا میذارم.

اما سئوالاتی مطرح شده که جوابشون رو خدمتتون عرض می کنم.

دوست عزیز آقای آریا اگه قناری شما هنوز همین حالت رو داره احتمالا دچار بیماری شده.

قناری به این زودی بدون دلیل از مستی نمی‌افته. دقت کنین که چش شده.

امین خان قیمت کشیده ها ۲۰۰ هزار تومان هست.

آقای کاتبی عزیز قناری اگه شپش بگیره مرتب با نوک تو پرهاش میگرده. ضعیف میشه. و بهترین راه برای تشخیص وجود شپش اینه که اطراف تیرک جمع میشه. یا اینکه این کار رو بکنین. یک پارچه سفید روی قفس قناری بذارین. صبح قبل از روشن شدن هوا پارچه رو نگاه کنین . ببینین که آیا شپش توش جمع شده یا نه. چون شپش شبها از بدن قناری خارج می شه و تا هوا روشن میشه به بدن قناری حمله میکنه. داروی شپش هم دوست عزیزم آقای موسوی در وبلاگشون گذاشتن مراجعه کنین.

/ 3 نظر / 6 بازدید
S-F

سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما و با تشکر از اطلاعاتی که ارائه می دهید: حدود یک ماه پیش قناری سبز بلند را با ماده ای ابلق جفت انداختم ولی متاسفانه ماده در حال که سه تخم گذاشته بود مرد که ظاهرا به علت تخم پیچ شدن بوده ،قناری نرتاحدود چهار هفته بعد از اون پرهاش را عوض کرد ولی پس اون مثل اول باقیمانده بود که ماده ای مناسب که دو تخم بی نطفه هم گذاشته بود واسش تهیه کردیم و در حالی که نر پر هاش کاملا رشد نکرده بودند جفت انداختم ،در همان یک ساعت اول عمل جفت گیری را انجام دادند و تا 5-6 روز اول با هم مشکلی نداشتند ولی حدود 2روزی است که با هم نزاع می کنند و نر هم کم می خواند ماده هم تخمی نگذاشته !درصورتی که آماده تخم گذاری بود حال باید ماده را از نرجدا کنم یا نه ؟ به هر حال امید وارم من را راهنمایی کنید چون دیگه نمی دونم چه کار کنم!

وبلاگنويس(مصطفی احمدی)

سلام آقا يا خانم S_F در مورد مشکلی که راجع به قناری گفتین باید عرض کنم که قناری نر شما آماده جفت نبوده. و نباید در زمانی که پرهای قناری کاملا در نیومده و در اصطلاح تخت نکرده جفت کنین. به هر حال در موقعیت فعلی اگه جفت هم کنن و ماده تخم بذاره احتمال نطفه داشتن کمه. نر رو از ماده جدا کنین و تا کاملا آماده نشده جفت نکنین.چون در این صورت شما امسال نمی تونین از این قناری جوجه ای بگیرین.

کاتبی

با سلام خدمت اقای احمدی تشکر ميکنم از اطلاعاتی که ارايه نموده ايد موفق باشيد