توضيح بيشتر در مورد جفت کردن

سلام دوستان. همونطور که حتما مطالعه کردین توضیحاتی راجع به جفت کردن قناری گفتم.

اما دوستان سئوالاتی رو کردن که دیدم توضیحات بیشتری واسه این قسمت لازمه.

در مورد قناریهایی که واسه جفت کردن انتخاب می کنین بستگی به رنگی که خودتون علاقه دارین این انتخاب رو می تونین انجام بدین.

 رنگهای سفید و سرخ کمی در جفت کردن نسبت به سایر قناریها حساسترن. اما اونقدری نیست که باعث نگرانی بشه. اونچه که مهمه اینه که اصولی که قبلا توضیح دادم رعایت بشه. یعنی بذارین خوب قناریها آماده بشن و بعد جفت بزنید.

موقعی که قناریها رو کنار هم می ذارین با هم نزاع می کنن. این طبیعیه. اما نباید زیاد طول بکشه. اگه دیدین که این نزاع بیشتر از ۵روز طول کشید و ماده یا نر کف قفس می ره و کز می کنه اونها رو از هم جدا کنین. این حالت بیشتر بدین خاطره که هردو قناری یا یکی از اونها هنوز آماده نشده.

 در مواقعی هم پیش می یاد که قناریها از هم خوششون نمی یاد .و این حالت در موقعیه که نر یا ماده قبلا جفت رفته و شما اون رو بعد از جفت کردن با قناری دیگه ای حالا می خواین با این قناری جفت کنین. مخصوصا اگه ماده باشه. خیلی سخت با نر دیگه ای جفت می ره. مگر اینکه مدتی از نر خودش جداش کنین .تا از فکر و خیال اون نر در بیاد و لااقل بعداز گذشت یک ماه با نر دیگه‌ای جفت کنین.

در مواقعی هم پیش می‌ياد که قناری از رنگی خوشش می یاد. وقتی جفتی که کنار اون می‌ندازین  اون رنگ دلخواهش نیست نسبت به اون احساس بی‌تفاوتی می‌کند.و ایجاد نزاع و درگیری هم ممکنه بشه.

اگه قناری جوان رو با هم جفت می‌کنین سعی کنین از تخم برگردان استفاده کنین که یه وقتی اگه ماده رو تخم نخوابید یا نتونست جوجه ها رو درست غذا بدین بلافاصله زیر پای تخم برگردان بذارین.

یه مطلب بسیار مهمی که باید بهش کاملا دقت کنین و رعایت بشه اینه که در موقع جفت کردن قناری محیطی کاملا آرام و بدون استرس برای اونها ایجاد کنین و وقتی که تخمها رو گذاشتن اصلا با اونها نیاید ور رفت و زیر پاشون رو مرتب نگاه کرد.

چون این کار رو من دیدم که بعضی افراد تازه کار انجام میدن. تا قناری تخم می ذاره به هر بهونه ای میره سروقت چال قناری و اون را در می یاره و توش رو نگاه می کنه. این کار باعث می شه ماده درست روی تخمها نشینه و ممکنه از روشون پاشه و دیگه نشینه. علاوه بر اینکه این کار باعث میشه که سرما به تخمها بخوره و جوجه از بین بره.

سرکشی به تخمها اصلا لازم نیست. به وقتش جوجه ها از تخم در می یاد . لازم نیست نگاه کنین. کافیه در وضعیت ماده دقت کنین وقتی دیدین که مییاد روی چال و به کف چال نوک می زنه و از گلوش غذا در می یاره معلومه که جوجه در اومده و اون داره جوجه ها رو تغذیه می کنه.

واین لحظه چه لحظه باشکوهیه. مگه نه؟

/ 7 نظر / 39 بازدید
موسوی

با عرض سلام خدمت اقا مصطفی کارتان بسيار عاليست از شما بسيار چيز اموختم با سباس فراوان

آرش

باسلام .بی نهایت از توضیحات خوبتون ممنونم.خیلی چیز ها یاد گرفتم.

محمد

آره خیلی باشکوهه خیلی اما وقتی دیگه میخان از لونه بیان بیرون تو قفس حال آدم میگره از قفس

آرش

دورود من یه قناری نر سبز رنگ دارم مست شده حالا میخوام یه ماده واسش بگیر به نظر شما چه رنگی مناسبه واسش بگیرم.سپاسگذارم

سعید

با عرض سلام و خسته نباشی.میخواستم بگم ک من نر زرد پرتقالی دارم حالا این دو روزه ماده زرد رنگ اوردم ولی این نره میخواد باهاش جفت کنه ماده نمیزاره چیکار باید بکنم مرسی

سعید

این شمارمه 09017294258 ممنون میشم زنگ بزنی راهنماییم کنی آقا مصطفی