گرمای هوا و بي حالی قناری و صاحب قناری

سلام به دوستان عزیزم. امیدوارم حالتون خوب باشه. از ظاهر قضیه بر می یاد که با رفتن قناریها تو لک صاحبان اونها هم تولک می رن.28.gif 

این یه واقعیته که توفصل زمستون و زمان جفت کردن قناری هم خود قناری و هم صاحبش حسابی در تلاشن. اما همین که قناری می ره تو پرریزی نه قناری شادابی قبل رو داره نه صاحبش. اون موقعه که بعضیا حواسشون کمتر به قناریه. واین بدترین کاریه که می شه در حق قناری کرد.

همونطور که بارها گفتم مهمترین زمان برای تغذیه و نگهداری قناری همین فصله. پس مراقبتتون رو ادامه بدین و خدای نکرده به قناری بی توجه نشین.

اما ۲سئوال شده که در این قسمت پاسخ اونها رو براتون می نویسم.

نويسنده: ميترا

شنبه، 29 اردىبهشت 1386، ساعت 11:22

سلام
ببخشيد جوجه ها معمولآ از چند ماهگی بالغ ميشن و نرا دهن ميزنن و بايد جداشون کرد؟
من شنيدم از وقتی ريزه خونی ميکنن درسته؟

سلام. معمولا از بعد 6 ماهگی امکان بالغ شدن قناری هست. البته قناری نر بعد یک سال و ماده بعد 10 ماه آماده می شن. اما پیش هم اومده که 6ماهه آماده بشن. خود من تجربه چنین قناریهایی را دارم. قناری نر معمولا از بعد یک ماهگی شروع به ریزه خونی می کنن. و این علامت بلوغ نیست.

 

نويسنده: مازيار

شنبه، 29 اردىبهشت 1386، ساعت 11:19

سلام
من يه سوال فوری داشتم من نرمو که ۲۸ روزی پيش جوجه هام بودو مجدد پيش مادم قرار دادم ميخواستم بدونم بايد چی کار کنم که هم از تخم گذاری مجدد جلوگيری شه هم جوجه ها خوب بزرگ شن ماده رو جدا کنم يا نرو يا اصلآ چالو بردارم؟

سلام. برداشتن چال اون موقع امکان نداره. چون معمولا قناری ماده بلافاصله بعد از در اومدن جوجه ها از چال می ره و تخم می ذاره. مواقعی پیش اومده که هنوز جوجه تو چاله و ماده می ره تخم می ذاره.

اما در مورد اینکه از تخم گذاشتن ماده جلوگیری کنین اگه تعداد جوجه ها زیاد نیست هفته دوم نر رو جدا کنین.

موفق و سرخوش باشین.

/ 7 نظر / 52 بازدید
رضا

سلام و خستنه باشی لطفا در مورد سره هم مطلب بنویسید با تشکر

محمود

سلام يه طرح جديد منتظريم موفق باشيد

سلام خسته نباشيد

علی

با سلام و خسته نباشی خدمت آقای احمدی آقای احمدی می خواستم بدونم که چربی قناری آیا خطر ناکه یا چه ضرری داره؟ و گفتید که ارزن هم به قناری که چربی داره ندم برای جایگزین باید چی بدیم؟و یه سوال دیگه اینکه قناری نرم رفته تو پرریزی اما پس اون هنوز مثل یه قناری خیلی آمادس.آیا این طبیعییه؟

هيچکس

سلام. چطوری؟قناريم داره کچل ميشه. هر روز به طور وحشتناکی پرهاش کم ميشه. ميدونم که تو لک نيست چون قبلا قناری داشتم و می دونم چه جوری ميرن تو لک.کمکم کنيد. ماده است.و يک بار با قفس افتاد و ترسيد. داره لخت ميشه

امين طبا

سلام خوب هستيد.من قناري رو با يه ماده جفت زدم منتها ماده خوب مست هست ولی از لحاظ هيکل ۲ برابر اون نر ابلغ هستش من جفت رفتنشو نديدم ولی درگيری چيزی ندارن و دائم کنار هم هستن ديگه نميدونم اين دفعه جوجه نگيرم بايد تا پاييز صبر کنم .راستی يکی از نرهام دائما پرهای روی صورت و سرش ميريزه و در مياد و گردنش لخت شده و اينکه پوستشو که نگاه کردم پوست پرنده حالت خشک داره و رنگ قرمز نداره از چی ميتونه باشه ؟!!

ارمین

سلام من یک جفت قناری دارم که تازه بچه دار شده اند بچه ی اولی خود را کشتند ومن میخواهم این دو تا بچه نمیرند باید چه کار کنم