عید ولایت بر شما مبارک

خوشحالم که شیعه هستم. و به این افتخار میکنم. چون احساس میکنم بهترین انسان امام و پیشوای من هست. کسی که سرّخدا بود. علی(ع) جامع جمیع فضائل و کرامات بود. اوست که از ناراحتی شیعیانش ناراحت می‌شود . روزی یکی از یاران امام او را میبیند که سر به دیوار گذاشته. پرسید مولایم چه شده؟ آیا بیمار شده اید.فرمود: فلانی شنیدم سردرد داشتی.من هم از سردرد تو دچار سردرد شدم.

آره اینه مولای ما. آیا جایی تو این دنیا سراغ دارین کسی که ادعای پیشوایی میکنه به این حد به فکر زیردستان خودش باشه.من که سراغ ندارم

این عید مخصوص همه آزادگان و آزاداندیشان هست و من به همه آزاداندیشان و جوانمردان عالم این روز رو تبریک میگم.

سلام دوستان. امیدوارم که خوب و سلامت باشید. خوشحالم که وقتی پیدا کردم تا بتونم خدمت شما برسم. و حرفایی رو با هم رد و بدل کنیم.

مطلبی من رو به شدن آزار میده. و اون چیزی نیست جز کمبود شدید وقتم.

وقتی می‌یام و به قسمت پیامها سری میزنم به شدت شرمنده میشم. چون می بینم چقدر سئوال اومده و بدون پاسخ مونده. من هروقت میرسم خیلی مختصر و به قول معروف تلگرافی جوابهایی رو در همون قسمت نوشتم .اما میدونم اینها کافی نیستند. امیدوارم به بزرگواری خودتون من رو عفو کنید.

عده‌ای از دوستان هم زحمت کشیدن و جواب سئوالات رو دادن که جا داره همین جا تشکر کنم.

بعضی از دوستان هم دست به راه‌اندازی وبلاگ زدند که من خیلی از این بابت خوشحالم.

شما رو نمی دونم اما من وقتی می بینیم که دوستداران قناری اینقدر مهربون و صمیمی دور هم جمع میشن. وبلاگ می سازن. به سئوالات همدیگه جواب میدن. به هم کمک میکنن. و تجارب و اطلاعات خودشون رو در اختیار همدیگه قرار میدن اونقدر خوشحال می شم که حد و حساب نداره.

و اینها همه آرزوهایی بود که من در راه‌اندازی این وبلاگ دنبال میکردم. و حالا شاهد اون هستم.

و قشنگتر اینه که نه تنها از گوشه گوشه این دنیا که از سایر کشورها هم این وبلاگ رو خوندن و  من از لطف و محبت اونها بهره‌مند شدم. از هند و انگلیس و هلند و...

چقدر قشنگه وقتی می بینی یک هموطن از اونور دنیا برات پیام می فرسته . ازت سئوال میکنه و...

من نمیتونم خوشحالی خودم رو از این مطلب مخفی کنم. و علتی هم برای مخفی کردنش نمی بینم.

نزدیک به ۱۰ ماه هست که این وبلاگ فعال شده  و من در این مدت دوستان زیادی رو از ایران و خارج از ایران پیدا کردم. و این بهترین ثمره کاری که کردم به شمار میره.وتنها عامل این دوستیها موجود زیباییست به نام قناری.

خوب نوبت هم که باشه نوبت پاسخ به سئوالاتیه که دوستان عزیزم پرسیدن و هنوز به جوابشون نرسیدند.

نويسنده: علی

با عرض سلام گاهی اوقات در طی روز اکثر قناری هايم دهانشون را باز نگه ميدارند. دمای معمول هم ۲۲ است. علت چيست؟ يکی از قناری های ماده ام کاملا آماده است و با دو تا نر در مراحل مختلف جفت انداختم ولی جا تخم را گود نمی کند. خواهشمندم جواب سوالم را بدهيد؟

جواب:سلام علی جان . این حالت یا به خاطر گرمای شدید اتفاق می یفته و یا به علت زکام و سرماخوردگی. در برخی موارد هم به خاطر ضعف شدید این حالات انجام میشه . شما ببینید اون لحظه از روز در اتاق دمای هوا چقدره. البته ممکنه دمای هوا معتدل باشه اما چون قناریها در ارتفای بالا قرار دارند(نزدیک سقف) اون قسمت هوای گرم جمع میشه.

نویسنده:مهدی

با سلام ببخشید من اینقدر مزاحم می شم من قناری هام رو روز عید قربان جفت انداختم و همون روز جفت رفتن حالا چه روزی باید اولین تخم رو بزاره؟اخه می ترسم اینبار هم زایع شن

جواب: سلام مهدی جان. قناری بعد از جفت گیری ۵ تا ۷ روز بعد تخم میذاره. این البته بستگی داره به نحوه جفتگیری و آمادگی و سلامتی قناری. اما اگه بخواین بدونین چه زمانی به تخم‌گذاری قناری نزدیک میشیم باید به حالات قناری دقت کنید. زمانی که ماده سنگین میشه و راحت جست و خیز نمیکنه و پشت کمرش ورم کرده باشه زمانیه که شما باید منتظر تخم گذاشتن قناری باشید.

نویسنده: مجید

سلام من يه قناری کاکلی خريدم به هوای اينکه ماده هستش البته اين حيوون از نظر پامشگل داشت ناخن ها افتاده بود و کمی پا دارای ورم و زخم بود من از فروشنده پرسيدم گفت شقاق داره من اهميت ندادم چون شقاق بيماری خاصی نبود و کاملا راه درمان و تجربه اش را داشتم بعد از نگهداری در قرنطينه حال قناری رو به بهبود بودکه اوردمش کنار بقيه قناری ها بعد از چند هفته ناخن ها در اومد ولی بعد از مدتی قناری مرد بقيه قناريها دچار همون مشگل شدند پاها ورم ميکرد روی يک پا واميستادند در موارد حاد کف قفس به صورت شکمی حرکت ميکردند پاها از مچ سياه ميشد و ميافتاد پيش دکتر دامپزشک بردم دارو داد ولی اثر نکرد لطفا اگر راه درمان را ميدانيد راهنمايی کنيد متشکرم

جواب: سلام مجیدخان. از این موضوع خیلی ناراحتم. چیزی که همه دوستان باید مراقب باشند آوردن قناریهای مشکوک به مریضی در میان قناریهاشونه. همین طور که می بینید آقا مجید با آوردن یک قناری مریض که البته خودشون متوجه نبودند . و فروشنده بی‌انصاف هم چیزی نگفته بود باعث شد که سرمایه و زحمات این دوست عزیز از بین بره. خیلی هم سخته وقتی انسان با این مسئله مواجه می شه.

اما دوست من ؛ با این بیماری من تا بحال مواجه نشدم. و از دوستانم هم راجع بهش نشنیدم. به وبلاگ آقای موسوی سری بزنید و از ایشون هم بپرسید. شاید ایشون اطلاعاتی داشته باشند.

نویسنده: نعمت

سلام به دوستان خواستم بپرسم قناری پدر و دختر رو ميشه با هم جفت زد جایی خوندم که جوجه های خوبی ميده ..آره؟؟؟؟

جواب: سلام نعمت جان. این چیزی رو که شما خوندنید من تا به حال نه خوندنم و نه شنیدم.چیزی که مشخصه اینه که قناری هم مثه سایر موجودات در تولید نسل خودش نیاز به اسپرم  داره و این در واقع همراهش ژنهاییست که خصوصیات هر کدام از نرو ماده را به جوجه منتقل میکنه. در این صورت داشتن یک جفت که همخون باشند به طبع خصوصیات خوب و بد را شدیدتر منتقل میکنند. و این باعث میشه که شما دارای جوجه هایی ضعیف و بعضا ناقص الخلقه شوید. این کار به هیچ وجه توصیه نمیشه.

ـ سلام قناري نرمو از ماده جدا کرده بودم چون 4تا از تخم ها رو با کشيدن پنبه از چال خراب کرده بود امروز تنها جوجه باقيمونده از تخم در اومد ولي ماده که اولين بارشه زياد به جوجه نميرسه روشم نميخوابه نرو دوباره فرستادم پيشش اما بازم شروع کرد به در اوردن پنبه ها چيکار کنم؟

درمورد سئوال دوم هم باید بگم که مقداری پنبه  و نخ دور قفس بذار تا نر بره با اونها بازی کنه.

/ 0 نظر / 4 بازدید