قنارياتون رو آماده کنيد

سلام دوستان.امیدوارم حالتون خوب باشه. و سالم و تندرست باشید.مدتیه که هوا خوب شده. گرما رخت خودش رو جمع کرده .و سرما رخ نشون می ده. فرصت رو نباید از دست داد. وهرچه سریعتر باید قناریها رو آماده کرد.

چیزی که الان مهمه تغذیه خوب قناریه. قناری اگه شکم سیری داشته باشه سریع آماده می شه.

دادن غذای مقوی الان لازمه. بعضیا دادن تخم مرغ و هویج رو در مقدار کم توصیه می کنن. بعضیا هم با مواد غذایی آماده این تغذیه رو انجام میدن.

مهم اینه که غذایی رو به قناری بدید که اون رو آماده کنه.

البته یادتون باشه دون های چرب مثه شاهدانه برزک کافشه و امثال اینها نباید در برنامه غذایی باشه.

راجع به شاهدانه قبلا هم نکته ای رو گفته بودم.این نکته رو باز تکرار می کنم

درسته که شاهدانه قناری رو زودتر مست می کنه اما به خاطر اینکه باعث می شه قناری به این دانه عادت کنه و به نحوی معتاد شه درصورتی که دادن شاهدانه قطع بشه قناری بهم می ریزه و طراوت و شادابیشو از دست می ده.

به عنوان مثال ممکنه قناری رو بخرید که صاحب قبلیش بهش شاهدونه می داده. اگه شما از این موضوع بی اطلاع باشید و شاهدونه رو قطع کنید از مستی می یفته. شما هم تعجب می کنید که چی شده.

به هر حال امیدوارم که دقت کافی در نگهداری قناری داشته باشید.

قناری در طول روز باید جست و خیز کنه. البته ممکنه ساعاتی از روز رو آروم بشینه. حتی چرت بزنه. این حالت طبیعیه. اما اگه مدت چرت زدن و بیحالیش زیاد باشه معلومه که مشکلی داره.

بلند کردن پا ، چرتی بودن ممتد و طولانی ، کز کردن ، دم زدن، چروکیدگی پرها و شلختگی و درهم بودن پرها ، پف کردن ، عدم جست و خیز از جمله علاماتی است که نشون می ده قناری از سلامتی برخوردار نیست.

باید شما با مشاهده قناری بفهمید که آیا سالمه یا مریض. اگه متوجه مریض شدن قناری نشید نمی تونید به موقع به اون برسید. امیدوارم که هیچ موقع قناریاتون مریض نشن.

/ 3 نظر / 41 بازدید
رضا

اين قسمت پاسخ به سوالات کجاست؟

علی

سلام جناب احمدی من يه دونه قناری دارم که خيلی ضعيف شده.اما چون روزهای اول پاهاشو بالا ميگرفت فکر می کردم مشکل از پاهاشه.چند روز پيش بردمش پیش دامپزشک گفت مشکل عفونی داره و يه آنتی بيوتيک داد و گفت که اگه عفونت داخل خون قناری نرفته باشه تا سه روز آينده خوب ميشه ولی هنوز چندان تغييری نکرده.من علائم قناريمو ميگم شما اگه ميتونيد کمکم کنيد و علت اين بيماری رو بهم بگيد.خيلی ممنون. ۱-سينه لاغر و نحيف ۲-پرخوری بسیار زياد.حتی داخل شب هم غذا ميخوره ۳-خواب نا مرتب.حتی تو طول روز هم چند بار ميخوابه.شبها هم خيلی زود ميخوابه ۴-پف ميکنه ۵-وقتی مدفوع ميکنه دم ميزنه