پاسخ به سئوالات(بخش پنجم)

 نویسنده: محمد

با سلام
آقا مصطفی عزیز این قناری که گفتم الآن چند روزی که با یک ماده جفت خورده و چند تا تخم گذاشته اند اتفاقا دوستم که صاحب آنهاست گفت که ماده دمش را کشیده است. واین قناری یک مقدار فری در پرهای سینه اش هم دارد.می خوام انشاالله با تخم زیر پاشون بخرمشون نظرتون چیه اگر بعدازگذاشتن آخرین تخم جابجا بشن ایراد نداردراستی ماده سیاه وسفید ونره سبز چه رنگهایی ممکن جوجه بدن.با تشکر دوست همیشه شما محمد

سلام دوست عزیز، جابجا کردن قناری معمولا باعث می شه قناری دیگه روی تخم ها نخوابه. اگه قبل اینکه تخم می ذاشت جابجا می کردید احتمال بیشتری برای نشستن بود. حالا که صبر کردید تا همه تخم ها رو بذاره اگه خواستید جابجا کنید باید قبل اون یه جفت قناری دیگه که تخم گذاشته و می شه زیر پاش تخم ها رو بذارید، در نظر بگیرید تا اگه این جفت روی تخم نخوابید تخم ها رو زیر پای جفت دیگه بذارید.

 

نویسنده: مجید از اصفهان

با عرض سلام و خسته نباشید همچنین تشکر از وبلاگ زیبا و پربارتون.
1- میخواستم بپرسم اگه مثلا ما فقط یک جفت قناری داشته باشیم و ماده ما کاملا مست و آماده باشه طوریکه از مستی تخم بذاره ‘‌ولی نرمون هنوز یه پونزده بیست روزی کار داشته باشه (سفت بخونه ولی پسش هنوز کامل نباشه) اگه اون رو پای ماده کنیم زودتر آماده میشه یا جدا باشه؟

اصلا میخواستم ببینم امکان داره نر پای ماده زودتر بالا بیاد یا جدا
.
آخه بعضی از حرفه ای ها رو دیدم که نر نیمه آماده رو پای ماده مست (یا برعکس )میکنند بدلیل اینکه هم حیوون آمادشون پس نره هم حیوون نیمه آمادشون سفت بشه مگه پای هم زودتر بالا میاند؟

2-اگه ما یه جفت قناری کاملاَ‌ آماده رو جفت کنیم و بعد از چند روز غذای مقوی دادن ببینیم یکیشون کمی چربی گرفته باید اونها رو جداکنیم یا جیره غذاییشون رو عوض کنیم یا توجهی به این مسئله نکنیم؟

با سلام و تشکر از ابراز محبت شما، بله این مو ضوع صحت داره. در جفتگیری اصل آمادگی کامل ماده است. اگه ماده آماده باشه نر هرچند کامل آماده نباشه ولی باز جفت خورده می شه. اما نکته قابل توجه اینه که اگه نر آمادگی کاملی نداشته باشه، به علت اینکه ماده از روی مستی تخم می ذاره، معمولا تخم ها بدون نطفه خواهند بود. پس راه حلی که داره اینه که اولا چند روزی مرتب به ماده برگ کاهو بدین. بعد نر رو کنار اون بذارید به مدت یکهفته تا 10 روز به طوری که کاملا با هم انس بگیرن. بعد چال رو بذارین. امیدوارم تخم ها نطفه داشته باشن. اما اگه بدون نطفه گذاشتن نگران نشید . به احتمال زیاد دست بعدی نطفه خواهند داشت.

دقت در تغذیه قناری خیلی مهمه. اینکه قناری چربی بگیره علتش دادن دونه های چرب به قناریه. دقت کنید کسی توصیه نمی کنه شما به قناری که جفت کردین دونه های چرب بدین. اینکه لازمه قناری تقویت بشه یک چیزه و اینکه دونه های چرب بهش بدن چیز دیگه. برنامه غذایی رو مطابق اونچه در این وبلاگ نوشتم انجام بدین. مطمئن باشید قناریاتون هیچوقت دچار مشکل نمی شن. مگه اینکه قناری بخاطر بیماری ضعیف بشه یا بر اثر تخم گذاری بیش از حد نیاز به تقویت بیشتر داشته باشه که در این صورت لازمه برای دادن تغذیه های مناسب و احیانا داروهای مقوی با کسی مشورت کنید.

اما اینکه قناری چربی گرفته حتما باید این چربی رو از بین ببرید. پس به این مسئله نباید بی توجهی کرد. اما اگه چربی زیاد نیست می شه کنار جفتش این مشکل رو حل کنید. با قطع دانه های چرب و دادن کتان به تنهایی تا مدتی که چربی از بین بره این مشکل رو حل کنید. خوبه برای اینکه جفت اون ضعیف نشه 3 قطره مولتی ویتامین قاطی آب کنید و یکبار به اون بدین.همچنین دادن میوه جات در این مسئله مهمه. برای از بین بردن چربی تخم تربچه بدید تا زودتر خوب بشه.

 نویسنده: هادی نقشی

سلام خدمت استاد عزیز .آقای احمدی من یکروز خونه نبودم نر و ماده هم جدا بود بعد که برگشتم دیدم بابام که اصلا از پرنده سر در نمیاره نر را به داخل قفس ماده انداخته که البته نر فکر میکنم اماده نبود ولی ماده کاملا آماده بود که پدرم بخاطر بیتابی ماده دلسوزی کرده .....حالا بعد از گذشتن هشت روز ماده دو تا تخم گذاشته و هیچ در گیری هم تو این مدت نداشتن و ماده رو تخم ها خوابیده . آیا امیدی به جوجه دار شدن هست؟ اگه جوجه نشد جداشون کنم ؟ و اینکه ایا ماده میتونه از مستی چهار تا تخم بذاره ؟یا فقط یکی میذاره؟با سپاس فراوان از استاد

باسلام. نکته ای که در بالا اشاره کردم عینا در مورد قناریهای شما رخ داده. بذارین کنار هم باشن. اگه نر تو این مدت از مستی نیفته و شادابی خودشو از دست نداد، حتی اگه این تخم ها هم بدون نطفه بودن میشه امیدوار بود که سری بعدی نطفه داشته باشن.

 

نویسنده: حمید

سلام آقای احمدی
خسته نباشید.من واقعا از دست این ماده کلافه شدم .هیچ جوره به نرم راه نمیده .پسش ور اومده ولی کامل ور نیومده .می خواستم یه راه حلی بهم نشون بدید.یه سوال دیگه هم دارم .خونه ما یک طبقه هستش .بعد راه پله خونه که به پشت بام میره یه پاگرد داره که تو تابستان حیوونامو اونجا میذاشتم . می خواستم بدونم اگه تو سرما اونجا بذارم مشکلی پیش نمیاد .سرماش هم خیلی زیاد نیست. ممنون

باسلام. اینکه پس ماده ور نیومده نشون می ده هنوز آماده نیست. البته این نکته هم وجود داره. ممکنه ماده ای به رنگی حساسیت داشته باشه. یا اینکه قبلا با رنگ خاصی مثلا طلایی جفت رفته و حالا که با رنگ دیگه ای جفت می زنید، جفت نره. البته به نظر من مشکل ماده شما عدم آمادگی لازمه. بذارید کاملا آماده شه. متاسفانه اگه ماده آماده نباشه و جفت بره به طور کلی از آمادگی می یوفته و به قول معروف پسش خشک می شه. پس اون رو جدا کنید و بذارید آماده تر بشه. در مورد مکان به نظرم جای مناسبی نیست.چون می گید زیاد سرد نیست معلومه که بوران هوای سرد مخصوصا در شب اونجا زیاده. قناری برای آماده شدن نیاز به مکانی داره که مقداری گرم باشه. سرما باعث می شه قناری مریض بشه و از شادابی بیفته.

 

نویسنده:حامد

سلام آقای احمدی.خسته نباشی.به نظر شما این طبیعیه که یه پرنده اوایل شهریور ماه از لک بیرون بیاد و ریزه خونی کنه و تا الان که آبان ماه هست سفت خون نشده باشه؟ تازه تا وقتی که قفسشو نبرم تو حیاط نمیخونه(کوتاه-بلند)الان هم که هوا سرد شده نمیشه قفسو برد تو حیاط.به نظر شما من باید کار خاصی انجام بدم؟یه قناری ماده هم دارم که دمش بد جوری از شکل افتاده.تو قفس تنهاس و نخ هم از قفسش آویزون کردم ولی اینجوری شده!!یه پرنده دیگم هنوز پراش صاف نشده!!و تازه داره ریزه میخونه!! لطفامنو مثل همیشه راهنمایی کنید.با تشکر

سلام.اگه اوایل شهریور دمش تخت شده و کاملا پرهاش صاف شده باشه، در صورتی این حالت پیش می یاد که قناری شما جوجه باشه. در این صورت ممکنه تا قرص شه چند وقتی طول بکشه. اما نر کهنه خیلی زودتر باید آماده بشه. بهتره مکانش ثابت باشه. جایی که هوا معتدل باشه. نه خیلی گرم نه خیلی سرد. دمای بین 23 تا 25. غذا هم ثابت باشه. چیزایی که در تغذیه بارها گفتم و مطمئنا شما هم رعایت می کنید. اما راجع به ماده دمش لابد به میله های قفس می خوره و خراب میشه. تیرک ها خیلی نزدیک به دیواره قفس نباشه. طوری اونها رو نصب کنید که وقتی قناری روی اون می شینه دمش به قفس نخوره وفاصله داشته باشه. قناری ریزه خون هم بذارین مدتی بگذره . حتما درست می شه. هنوز خیلی زوده که نگران بشید.

 

 

 

نویسنده:فرید

سلام جناب احمدی من از طریق وبلاگ شما با قناری و خصوصیاتش آشنا شدم و مدتی است که این بحث ها و راهنمایی های خوب و جامع شما را دنبال میکنم و از شما تشکر میکنم که با این همه عشق و علاقه جواب دوستان و علاقه مندان را می دهید.همین عامل باعث شد که من هم با خرید یک جفت قناری به جمع شما به پیوندم امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشید.

سلام. خیلی خوشحالم.این موضوع من رو به وجد آورد و عیدی خوبی برای من بود. اینکه می بینم به جمع ما کسی اضافه می شه حسابی ذوق زده می شم.مهمتر اینکه با این وبلاگ یه عاشق به قناری اضافه شده. آقا فرید خوش اومدین به جمع ما. امیدوارم که موفق و پیروز باشید.

نویسنده: بابک

سلام خسته نباشی عزیز

قناری من خیلی خوب دهن میزد تا اینکه گربه زدش بعدش دیگه ساکت شد چکار کنم که دو باره راه بیفته و از کجا بدونم که قناری مسته

سلام. متاسفانه قناری شما لال شده. این حالت ممکنه بعد از مدتی برطرف شه. البته ممکنه هم اصلا خوب نشه. ازش مراقبت کن و مواظب باش به هیج و جهی عامل ترس براش ایجاد نشه.

نویسنده: محمد طالبی

سلام -بازم خسته نباشید می خواستم ببینم قبل از جوجه کشی باید بیشتر به ماده رسید یا به نر منظورم از لحاظ تغذیه است و سوال بعدی اینه که چند هفته قبل از جفت کردن باید بهشون رسید ؟

سلام.به هردو باید رسید. موقع تخم گذاشتن باید به ماده خوب رسید.

به قناری باید در طول سال رسیدگی کرد. قناری که فصل تابستون تغذیه خوبی نداشته باشه معلوم نیست تو فصل جوجه کشی بشه ازش انتظار زیادی داشت.

نویسنده: فربد

سلام جناب احمدی.من یک نر ابلق طلایی دارم با یک ماده پرتقالی وماده آماده تر از نر است.نرم تازه داره کوتاه بلند میخونه فروشنده میگه فقط کتون بده وتخم مرغ رو هم نصف کن بذار برای نر تا بیاد بالا.من نباید الان به اینها ارزن بدم یا دونهای مقوی؟چه رژیم غذایی شما پیشنهاد میکنید؟پیشاپیش عید قربان را به شما و سایر دوستان تبریک میگویم.

سلام دوست عزیز عید شما هم مبارک باشه. یه برنامه غذایی تو وبلاگ نوشتم. اون رو بخون فکر کنم کمک خوبی باشه

با سلام
در مورد یه جفت ابلاق که جفت کرده بودم
الان نزدیک 12 روز که میگذره ماده کاملا آماده
بود نر هم بدنبود دو سه باره چال رو هم به هم ریختن حتی ماده هم الان داره ریزه خونی میکنه انگار نر میخواد جفتگیری کنه وماده نمیزاره تاکی باید صبر کنم

نویسنده: امیر

سلام. هنوز زوده که از تخم گذاشتن اونها مایوس شید. بذارین پیش هم بمونن

سلام جناب احمدی
من از زمانی که قناری هام که اماده بودن رو کنار هم گذاشتن حتی جیک جیک هم نمی کنن!مشکلی که نداره؟
راستی اگه میشد یه چت باکس برای وبلاگتون میذاشتید خیلی بهتر میشد.
از اینکه به ما در نگهداری قناری هامون کمک می کنید بسیار سپاس گذارم.

نویسنده: محمدعلی

سلام.سعی کنید بین قفس ها چیزی بذارید که همدیگه رو نبینن. اینجور به خوندن می یفتن.راجع به چت باکس هم نمی دونم تا چه حد به کار بیاد. روش فکر می کنم.

 

نویسنده: محمد رضا

سلام استاد عزیز جناب احمدی ....
باسلام خدمت شما....
سال گذشته یکسری قناری رسمی بلند ایرانی رو دیدم و ازشون خوشم اومد ...
قیمت کردم ..گفتند که حدود 500 هزار تومان تا یکی دو میلیون تومان قیمتش هست ...
امسال به همون شخص که اتفاقا سایت هم داره زنگ زدم و دم از قیمتهای 20 میلیون تومان برای هر پرنده میزد...
می خواستم بدونم اینها برای بازار گردانیه یا واقعا این پرنده ها اینقدر قیمت داره ...
ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید.
حالا اگه یکی از این پرنده ها بخواد شما می تونید با قیمت مناسب تر و ارزش واقعی راهنماییش کنید ...
شادباشید ممنون از شما ..

سلام.من نمی تونم قضاوت کنم. البته اگه همون قناریهای پارسال رو بخواد با این تفاوت قیمت فروخت که حرف درستی نیست. اما خوب این هم وجود داره که یک قناری با داشتن امتیازاتی قیمت بالایی پیدا می کنه. ممکنه این قناری شبیه پارسالی باشه. اما امتیازاتی داره که از قناری سال قبل قیمتش بیشتر میشه.

این هم هست که قناریهایی وجود داره که میلیونی قیمت می ذارن.

خوشبختانه در قم این قبیل قناریها زیاد هست. خودم هم تعدادی دارم. اگه خواهان خریداری این نوع قناری یا هر نوع دیگه بودید و می خواستید که مشورتی با هم داشته باشیم با من تماس بگیرین.

نویسنده: میرزامنش

سلام. من یه قناری دارم که خیلی خودشو می خارونه به حدی که بعضی وقتها پرهای دور گردنشو می کنه و کچل می کنه.ضمنا آبتنی به اندازه کافی می کنه . البته قبلا کنه داشت و من اونها رو از بین بردم. اما الان مدت زیادی هست که اثری از کنه ها نیست یعنی با چشم دیده نمی شه.یکی به من گفت کپکس بگیر بریز تو آب آبتنی کنه. لطفا راهنماییم کنید.

سلام. ببین در محلی که می خوارونه تاول یا جوش در اومده؟ اگه اینطور باشه فوری بهم اطلاع بده.اینکه قناری خودشو بخوارونه عوامل مختلفی داره. یکیش شپش هست.

نویسنده: حسن تسلیمی

با عرض سلام خدمت استاد احمدی.
من یه قناری دارم تقریبا 9ماهه پرریزی داره و این قطع نمی شه. وقتی دستو میبری کنار قفس یا می خوای براش غذا بذاری حالت تهاجم به خودش می گیره و به دست نوک می زنه. حتی وقتی دست میبری تو قفس رو دستت می شینه و نوک می زنه. قبلا ها خیلی چسب می خوند اما نزدیک 9 ماهه شل کن سفت کن می خونه.پارسال جفتش انداختم ولی چند بار پشت سر هم تخم هاش بی نطفه بود. بعد از اینکه جداش کردم اینطوری شد. صاحب قبلی ازش جوجه گرفته. با تشکر

سلام.فکر کنم در این مورد نیازه تلفنی صحبت کنیم. چون من سئوالاتی دارم که باید بپرسم تا علت پرریزی اون معلوم شه.اما عجالتا این رو عرض کنم که لک تو لک شدن قناری به دو عامل دما و تغذیه بستگی کاملی داره . رعایت این دو فاکتور خیلی موثر خواهد بود.

نویسنده: نصرالله

سلام بر شما-چگونه من می توانم قناری ماده را آماده کنم

سلام. کافیه در طول نگهداری قناری از تغذیه صحیح برخوردار باشه. برای اینکار بهتره سری به بخش مربوط به تغذیه قناری سری بزنید

 

نویسنده:حمید

آقای احمدی این نرم الان نمیدونم قصد جنگ با ماده رو داره یا پشت گرفتن چون وقتی نوکش  رو باز میکنه سمت ماده کت هاش رو هم ول میکنه آیا این جنگیدنه؟
ماده هم از ترسش همش اینورو اونور میپره و روی نی نمیاد.

سلام. این حرکات در قناریهایی که تازه جفت خوردن طبیعیه. پس نگران نباشید

نویسنده:هادی نقشی

با سلام خدمت اقای احمدی . استاد من چند روز پیش بخاطر بیماری قناری نرم مزاحمتون شدم که خوشبختانه فردای همان روز کاملا بهبود پیدا کرد .توی اون لحظه واقعا من فکر کردم میمیره ولی به اون زودی خوب شد .ایا احتمال داره که قناری نر بعد از جفت گیری ضعیف شده باشه؟و یک سوال هم داشتم که .سری پیش ماده  چهار تخم کرد که بی نطفه بودن /به علت عدم امادگی نر/ و ان تخم ها خیلی شفاف بودن و لک و خالی نداشتند. ولی این سری مادم سه تا تخم  کرد که تیره تر پر لک تر از ان قبلیهاهستند و به قولی جون دارتر.ایا امیدی هست؟یا این دلیل قوی نمیباشد؟یک دنیا ممنون خیلی اقایی

سلام . موقع جفت رفتن، قناری ضعیف می شه . به همین دلیل مستعد مبتلا شدن به انواع بیماریه.

رنگ تخم ها اگر چه خیلی در اینکه نطفه داشته باشه موثر نیست اما با توجه به توضیحاتی که دادین ممکنه ماده ضعیف بوده و حالا تخم های بهتری رو گذاشته باشه. اونم به خاطر اینکه تغذیه شده.

 

نویسنده:محمدعلی

سلام دوست عزیز :من دوتا قناری نرو ماده دارم که خواهر رو برادرن.
1-به نظر شما اشکالی نداره باهم جفت شون کنم؟
2-دوروزه که گذاشتمشون توی قفس اما واسه هم خیز بر میدارن(تا دیروز نره داشت میله های قفس رو می کند و اینقدر می خوند که آسایش برامون نمونده بود اما حالا که کنار هم گذاشتم نمی دونم چرا می خوان دعوا کنند!!!اشکالی نداره؟

سلام.جفت کردن اونها صحیح نیست. لطفا حتما از هم جداشون کنید.

 

نویسنده:م آهنی

سلام جناب احمدی عزیز ...
ضمن تشکر از شما بابت تمام راهنمایی هایی که همیشه می فرمایید.
آدرس های ایمیل رو خدمت تون تقدیم می کنم تا تصاویر رو در صورت امکان برام ارسال بفرمایید.

سلام دوست عزیز. براتون عکس ها رو فرستادم.

 

نویسنده:دوست عزیزی که نمی دونین کی هستم

http://i38.tinypic.com/29ve2bs.jpg
http://i37.tinypic.com/2nsqngl.jpg
این هم لینک عکس های کاور پنبه به جای چسباندن با چسب مایع

سلام . با تشکر از لطف شما. خوانندگان گرامی حتما عکس ها رو ببینن

 نویسنده:سعید

سلام
یه قناری دارم که مدفوعش آبکی وسفیده باید بهش چی بدم.ممنون

سلام. عوامل متخلفی باعث این حالت می شه.

1-    ماده جفت خورده و در شرف تخم گذاریه. در صورتی که اینطوره دادن مقداری برگ کاهو مفیده.

2-    ماده به علت سرما خوردگی مبتلا به این حالت شده. با مداوای اون این حالت از بین می ره.

3-     با خوردن مواد آلوده( مثله دانه، خوراکی و حتی فضله کف قفس و...) مبتلا به عفونت داخلی شده. باید با دادن دارو این بیماری برطرف بشه.

شما می تونید داروی عفونت رو از فروشندگان قناری خریداری کنید.

نویسنده: هادی نقشی

راجع به این جفت کردن قناری خواهر برادر من از یک قناری باز سوال کردم اون گفت جدا از بحث علمی و ژنتیکی گفت توی رسم و رسوم قناری بازها این کار گناه هستش .و گفت ما اصلا فکر این کار راهم نمیکنیم چون توی این کار این حرکت/ گناه/ محسوب میشه .که برای من خیلی جالب بود

سلام. حق با شماست.در دنیای قناری دوستان این کار از بدترین کارهایی است که کسی ممکنه انجام بده

 

نویسنده: محمدعلی

سلام اساتید گرامی:
من از همون روزی یکی از دوستام یه جفت قناری بهم داد از خوشحالی رفتم و همه ی غذا های مورد نیازش رو گرفتم با هم مخلوط کردم.البته خوشبختانه مقدار تخم کتون از همه بیشتر ولی چون خیلی خریدم دیگه حیفم اومد بریزمشون دوباره تخم کتون خالی بگیرم
.
عکس اونا گذاشتم اینجا

http://www.4shared.com/file/74475594/617b7cf0/Desktop.html
خواهش می کنم یه نگاهی بندازید و بگید اصلا این ها تخم چی هستن و استفاده کردنشون مشکلی بوجون میاره یا نه.
ممنون میشم اگه جواب بدید
.
راستی لینک عکس ها مستقیم نیست و توی یه فایل زیپ شده 100کیلو بایتی هستن.

حد اقل سن قناری نر و ماده برای جفت کردن چقدره؟

سلام. دونه هایی که دیدم از دانه های تقویتی هستن اونها رو می تونید بذارید وقتی جوجه از تخم در اومد بذارید تا ماده با اونها جوجه رو غذا بده این دونها از کافشه، ارزن، کتان، دون سیاه، بزرک، شلغم، گشنیز مخلوط شده اند.در حالت عادی نباید این مخلوط رو به قناری بدین.

حداقل سن قناری برای نر 10 ماه تا یکسال و ماده 8 تا 10 ماه. البته قناریهایی هم هست که زودتر یا دیرتر آماده می شن

نویسنده: محمد طالبی

سلام خسته نباشی من یه قناری نر 4-5 ساله دارم می خواستم ببینم می تونم بایه ماده جفت بندازم؟ممنون

سلام. اگه نر سرحالیه می شه جفت کرد. البته قبلش مغز بادام، فلفل دلمه و ویتامین ای بهش بده

نویسنده: مازیار

با سلام و تشکر بخاطر پشتکارتون تو آپ نگه داشتن وبلاگ خدا حفظتون کنه
من یه ماده دارم که خیلی اذیتم میکنه و آماده نمیشه پارسالم وقتی بنظر آماده رسید و انداختمش پای جفت نرمو میزد

حالا با توجه به اینکه هر دوشونم پرتقالین ممکنه از هم خوششون نیاد؟ممکنه بخاطر جثه ی بزرگتر ماده نسبت به نر باشه؟به نظر شما چیکار کنم؟ممنون

سلام.زدن نر ممکنه به خاطر درشتی ماده باشه.اما در کل دعوای قناری یه چیز طبیعیه. نر و ماده کنار هم که می یفتن تا چند روز اول دعوا می کنن. اما این دعوا به معنای جدال نیست. بلکه طبیعت قناریها اینجوریه که معمولا در ابتدا نزاع دارن. اما بعد مدتی آروم می شن. البته ممکنه هم اصلا دعوا نکنن. یا اینکه حتی بعد جفتگیری هم دعوا کنن.مهم در این مورد اینه که بعد چند روز دعوا تمام شه و آروم بشن. در این مدت هم دعواشون طوری نباشه که یکی از اونها از غذا خوردن بیفته. به این معنا که یکی به دیگری اجازه نده که دون بخوره. اگه اینطور شد باید جداشون کنید.

البته این نکته هم ممکنه وجود داشته باشه که قناری به رنگی حساس باشه. اما این مسئله در مواقعی اتفاق می یفته که قبلا با رنگ دیگه ای جفت رفته باشه.به نظرم وقتی هردو آماده شدن اونها رو جفت کن و لااقل یه هفته بذار پیش هم باشن. از روز سوم هم چال رو بذار. اگه دعواشون تا یه هفته تموم شد حتما جفت می رن

 

نویسنده:صادق

سلام
من میخوام با هتون تبادل لینک کنم میاید
منو با نام نگهداری تغذیه و تکثیر مرغ عشق لین کنید بعد بهم خبر بدید
www.birds.blogsky.com

سلام. من وظیفه خودم می دونم که با قرار دادن لینک وبلاگ و سایت عزیزانی که با راه اندازی سایت و وبلاگ تلاش می کنن در حفظ و نگهداری حیوانات مخصوصا قناری تلاش کنن،در وبلاگ خودم از اونها تشکر کنم. اینکار باعث می شه خوانندگان این وبلاگ به سایر سایت ها و وبلاگها هم سری بزنن و از مطالب اونها هم استفاده کنن. به این صورت من هم سهم کوچکی در این کار خواهم داشت.البته متاسفانه به خاطر کمی وقتم نمی تونم زیاد در اینترنت بگردم و سایت ها و وبلاگهای جدید رو سرچ کنم. خوشحال میشم دوستان اگه آدرس جدیدی پیدا کردن اطلاع بدن تا در اینجا لینک کنم

 

/ 92 نظر / 1570 بازدید
نمایش نظرات قبلی

سلام جوجه ماده خیلی کنار جوجه نر بال بال می کنه اما جوجه نره اصلا عین خیالش نیست اهمیتی نمیده جریان چیه

نمیدونم چه جوری جفتشون می کنن ولی بعضی اوقات هم تند به تند می پرد درون ظرفی که بعنوان لانه از آن استفاده می کنند که ابر یا پنبه هم ندارد و خالی است شاید هم هوای آبتنی در این فصل را دارد چون ظرف آبتنیشان هم هست

اینکه جفتشون کردم یا نا از اول که خریدم جوجه بزرگ بودن الان هم با هم هستن جداشون نکردم بعد این حالتهایی که در قبل گفتم رو دارن چه کاری بهتره واین کارشون نشونه چیه ؟

اگر ممکن است شماره تلفن بدهید تا در مورد جوجه ها با شما تماسی داشته باشم

حسن

با سلام وخسته نباشید یک جفت از قناریهام بار اولشون جفت مبشن جفت گیری کردن امروز دومین تخم هم گداشتن ولی خیلی دعوا میکنن که مجبور شدم جداشون کنم چیکار باید بکنم ممنون

امیر

سلام.خسته نباشین آقای احمدی من حدود ۱۵ روز مسافرت بودم یکی از دوستام که تا حالا پرنده نداشت میومد خونه و آب و دونشون میکرد وقتی برگشتم دیدم ۲تاشون مرده و بقیه پرها دور چشمشون ریخته و چشمهاشون مثل پف شدن و ورم کردن شده و گوشه های نوکشون یه ضایعاتی مثل زخم در اومده که حتی یکیشون موقع دون خوردن که نوک رو باز وبسته میکرد از کنارا نوکش خون میومد خیلی ناراحتم.آنتی بیوتیک ۱هفته دادم چشمارو با پماد استریل چشمی استریل کردم.مولتی ویتامین دادم بادوم تخم مرغ سبزی میوه مرتب بشون دادم اما هیچ تغییری نکردن.بهتر نشدن.همش آروم یه جا نشستن بدون تحرک.نرها از خوندن افتادن.یکیشون تازگیا روزا سرشو زیر بال میکنه و میخابه.یکیشون فقط کف قفس میشینه.یه وضعیت بدی شده من کل قفس هارو ضد عفونی کردم و مرتب تمیزشون میکنم و نمیزارم اضافه چیزایی که بشون میدم تو قفس بمونه اما خوب نشدن.هیچ علائم بهبودی ازشون ندیدم.روز به روز کم تحرک تر میشن پرهاشون ول شده انگار یه حالی شدن تورو خدا کمکم کنید نمیرن

امیر

سلام..مرسی از مطالب آموزندتون.. قناریای من 4تا تخم کردن بعد15روز تخمارو نگاه کردم توش خالی بود..ماده و نر هر دو مسته مست بودن پس هردو بالا بود و نرهم قرص بود تا 4دهن میخوند...دمای اتاقم 23تا28بود..ب خاطر دما بوده؟؟؟؟؟؟یا باخاطر تجربه نداشتن ماده؟؟؟؟اگه مشکل از ماده باشه چیکار باید کرد؟؟؟راهی داره ک دفعه بعد تخمارو جوجه کنه؟؟لطفن روشی پیشنهاد کنین ک بتونم ماده رو رو فرمش بیارم چون دور ور خونمون پرنده فروشی نیست ک بخوام عوضش کنم...مرسی

امیر

ببخشید ک سوالاتم زیاد بود..ممنون میشم جواب بدین:-)

سعید

سلام راستش من دو هفته پیش ی قناری پرتقالی نر گرفتم اولش فقط جیک جیک میزد اما الان کوتاه مثلا 3 ثانیه میخونه و یه ثانیه مکث میکنه و دوباره همینطور اونم با صدای پایین . فقطم صبحا میخونه اونم وقتی کسی دورو ورش نیس بنظر شما چیکارش کنم ک قرص بخونه سنشم تقریبا 2 ساله

رامین

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای احمدی من دوتاقناری ماده سفید و ابلغ زرد و سبز دارم و یک نر زرد قناری نر رو دو هفتست خریدم بال بال میزنه بلند و قوی هم میخونه ماده ها هم جفتشون تخم هرز میزارن ابلقه ریزه خونی میکنه سفید هم از مستی روزنامه کف قفسو میکنه اما روی نر شک دارم با این اوضاع ایا نر من امادست؟به نظر شما با کدوم جفت بزنم؟ با تشکر از زحماتتون که برای ما عشق قناری ها وقت میگذارید