سلام. یه سئوال و یه جواب اما طولانی

نويسنده: فرزاد

با سلام و خسته نباشید من یک قناری نر دارم که ۷ ماهه پیش به عنوان جوجه نر خریدمش.۳ ،۴ نفر فروشنده گفتند پسش نره اما تو این ۷ ماهه حتی ریزه خونی هم نکرده در ضمن بعید می دونم ترسیده باشه به نظره شما چه مشکلی داره و اگه ادامه داشت چیکارش کنم ضمن اینکه ماده ی من به تمام معنا حاله و نمی دونم باید با اونم چکار کنم راستی رنگ هر دو سرخه یک راهنمایی کاملم برای خرید قناری بکنید...پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

جواب:خیلی مواقع پیش می یاد که قناری ماده تیپ نر داشته باشه. ممکنه قناری شما هم ماده باشه. الان باید ببینی که واقعا نره یا ماده. از براقی چشم قناری ، حالت جیک زدن، بالا گرفتن سینه، براقی پرها و بلاخره پس قناری میشه متوجه شد که قناری نره . پس ماده حالت مخروطی داره اما نر به صورت نوک تیز و متمایل به بالا.

اما در مواردی هم قناری ممکنه تا مدتها نشون نده که نره یا ماده در این حالت اگه مایل به نگهداری قناری هستین اون رو باید نگه دارین. در غیر این صورت توصیه می کنم که اون رو بفروشین و قناری دیگه ای بخرین. البته اگه من باشم خودم رو معطل قناری نمی کنم. چون آدم رو خسته می کنه. من خودم قناری داشتم که مدتها نگهش داشتم اما آخر هم معلوم نشد نره یا ماده.

قناری سرخ از جمله قناریهایه که خیلی زیبا و خوش رنگه و طرفداران زیادی داره. سعی کنین واسه ماده نر خوبی پیدا کنین و اون رو جفت کنین. این جوجه که الان دیگه بالغ شده رو هم نگه دارین . چون که موقع خرید ممکنه 2یا 3 ماهه بوده و الان تازه بالغ شده باشه. پس هنوز وقت داره تا به خوندن بیاد. آخه بعضی قناریها یهو شروع به خوندن می کنن. من همچه قناری داشتم.هیچ صدا ازش در نمی یومد و طوری بود که هر کی میدید میگفت ماده است. اما تا به سن بلوغ رسید شروع کرد به خوندن. اونم محکم نه ریزه خونی.پس کمی صبر کن .

اگه بخوای خسته نشی یه نر بخر و ماده رو جفت کن. اون رو هم بذار تا ببینی چی میشه.

نر هم سرخ باشه. و در صورتی که نتونستی پیدا کنی پرتقالی پر رنگ یا اقلا سوخته دارچین. اگر چه اگه سرخ بزنی ایده آله.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید