قسمت سوم

سلام. امروز قسمت سوم پرسش و پاسخ رو براتون می نویسم.

...............................................................................................

سلام 

از اینکه جواب سئوالاتم رو دادین ممنونم

چندسئوال دیگه,البته اگه زحمتی نیست

1- وقتی قناریها رو جدا کردیم حتما باید قناری ماده تنها باشد یا میشه با ماده های دیگه باشه؟

2- جوجه ها روزنامه کف قفس رو میخورند,چرا؟وچاره چیه؟

3- آیا میشه تو این مدت که ماده قناری رو جدا کردیم قناری نر رو توی قفسی گذاشت که یک قناری ماده دیگه هم هست؟

باز هم ازتون ممنونم . پیروز باشید

......................................................................................

جواب :

سلام. وقت شما به خیر

قناری ماده رو واسه این گفتم تنها تو یه قفس بذارین که پرهای بقیه قناریا رو نکنه. اگه چنین کاری رو انجام نده می تونین کنار بقیه قناریا بذارین.

تو فصل پرریزی قناریها رو به صورت دستجمعی نگه داری می کنن. اگه تعداد قناریها زیاد باشن ، جوجه ها جداگونه نرها جداگونه و ماده ها هم جداگونه در قفسهای مجزا. قناریها رو در قفسهایی که از این قفسهای معمولی 2 یا 3 برابر بزرگتره نگهداری می کنن مخصوصا جوجه ها . اصطلاحا بهشون قفسهای جوجه پرون می گن. اما خیلی هم ضروری نیست. تو این قفسهای بزرگ 15 تا 30 قناری وحتی بیشتر نگهداری می کنن.

اما تو خونه شما می تونین تو همین قفسهای معمولی نگهداری کنین. گفته بودین که 5 تا بیشتر ندارین. خوب می تونین همه رو یه جا نگهداری کنین .البته اگه همدیگه رو اذیت نکنن. اما اگه اذیت می کنن قناری نر رو با جوجه ها یه جا بذارین.و ماده ها رو جداگونه تو یه قفس دیگه بذارین.

اگه بخواین نر رو کنار یه ماده دیگه بندازین و اون ماده هم آماده جفت باشه ممکنه با هم جفت برن. و این کار الان درست نیست. نر رو بذارین پیش جوجه ها.

اگه می بینین که جوجه ها کاغذ زیر پاشون رو پاره می کنن این کار طبیعیه. واسه اینکه با کاغذ بازی می کنن. شما کنار قفس همونطور که قبلا گفتم نخ بذارین.

من اگه شما اجازه بدین این پرسش و پاسخ رو در وبلاگ بذارم. تا اگه کسی مثه شما این سوالات رو داره به جوابش برسه. لطف کنین و نظر خودتون رو به من اطلاع بدین.

سربلند و پیروز باشید.

/ 1 نظر / 6 بازدید
علی

سلام من چند روز پيش در مورد لونه قناری ازتون سوال کردم که چطوری می شه اون رو به بهترين نحو اماده کرد و بايد از چه وسايلی برا اماده کردن يه لونه از اينهايی که تو بازار است استفاده کرد غير از پنبه چيز ديگه ای هم می خواد يا نه ممنون می شم اگه جواب من رو هم بدين