از هم ياد بگيريم

سلام خدمت همه دوستان گرامی. یه چیزی که اینجا من بهش بسیار اهمیت می دم تبادل نظر و اطلاعاته. انتقال تجربیات با ارزشی که هر کس در مدتی که (هرچند کم) با قناری سر می کنه بدست می یاره. دوست دارم بیاین و از تجارب خودتون اینجا مطلب بنویسین.تا همه استفاده کنیم.من با اینکه مدتهای مدیدیه که با قناری انس و الفت دارم اما باز هم خیلی چیزا رو راجع بهش نمی دونم. و بسیاری از مطالبی رو هم که می دونم یا با مطالعه بوده و یا با استفاده از تجارب دیگران بدست اومده.یعنی تجربه دیگران رو سعی کردم استفاده کنم و خودم دیگه تجربه نکنم.پیش نیومده جایی برم که فرد واردی باشه و من بدون سئوال اونو ترک کنم. تا مطلبی رو ازش نپرسم اونو ترک نمی کنم. آدم هر چقدر هم مجرب و باسابقه باشه بازم خیلی چیزا رو بلد نیست و یا تجربه نکرده. پس چه خوبه در اینجا از همدیگه چیز یاد بگیریم.

اون آدمی عاقله که تجربه دیگران رو نخواد خودش تجربه کنه.

مخصوصا در رابطه با یه موجود زنده که به هیچ وجهی نمی تونه از خودش دفاع کنه. همه اختیار اون دست ماست. پس دوست خوبی براش باشیم .تا اونم با ما دوست خوبی باشه.

صحبت به اینجا رسید بد نیست این مطلب رو بگم. « چند روز پیش یکی به شوخی توی پیامها نوشته بود که شما متوجه می شین قناری چی می گه؟ من متوجه بودم که داره شوخی می کنه. اما در جوابش نوشتم که ما آدما بعضی وقتا حرفای خودمون رو هم نمی فهمیم چه برسه به حرفای حیوونها. اما من بعضی اوقات متوجه می شم که قناری چی می خواد و چی می گه. » واقعا همین جوره. قناری هم موجود زنده ایه. چطوره که می گن اگه به گیاه توجه کنی و اونو نوازش کنی و براش موسیقی بذاری بهتر رشد می کنه. قناری که درک اون به مراتب از گیاه بیشتره قطعا ارتباط برقرار کردن باهاش راحتتره. شاید شما هم به این موضوع رسیده باشین که قناری با آدمای اطراف خودش ارتباط عاطفی برقرار می کنه. اگه هنوز به این موضوع پی نبردین یه قدری به قناریاتون توجه بیشتری بکنین و در رفتار اونها دقت کنین حتما حرف من رو قبول خواهین کرد. خوب صحبت من راجع به انتقال تجربیات بود . از اون موقعی که این وبلاگ راه اندازی شد دوستداران قناری بهش سر می زنن و بعضی اوقات هم سئوالاتی رو می پرسن. من بیشتر اوقات در همینجا جواب دوستان رو می دم . چون دو نکته رو مد نظر می گیرم. یکی اینکه ممکنه کس دیگه ای هم این سئوال رو داشته باشه. پس با این کار به جوابش رسیده. نکته دوم که از نظر من مهمتره اینه که ممکنه کسی مطلبی رو در خصوص جواب سئوال داشته باشه که کاملتر و جامعتر از جواب من باشه و من یا از اون غافل باشم و یا اصلا به اون نرسیده باشم. پس اگه شما خواننده گرامی جوابی رو ناقص و یا حتی اشتباه دیدید حتما متذکر بشین. مطمئن باشید که من نه تنها ناراحت نمی شم بلکه بسیار خوشحال هم می شم. چون به علم و آگاهی منم افزوده می شه . بعضی اوقات هم پیش اومده که عزیزانی درخواست کردن که از طریق ایمیل جوابشونو بدم. منم از باب وظیفه همین کار رو کردم. و البته بعد هم ازشون اجازه خواستم که اگه تمایل داشته باشن این سئوال و جواب رو در وبلاگ منتقل کنم . (تا این دو نکته ای که الان گفتم حاصل بشه.) اولین نفر اجازه چنین کاری رو صادر کردن . من هم قراره که این پرسش و پاسخها رو در وبلاگ بیارم. می خواستم تو این قسمت هم اولین سئوالات پرسیده شده رو بنویسم اما فرصت و حوصله شما ممکنه اجازه چنین کاری رو به من نده . پس با اجازتون در قسمت بعدی این سئوالات رو براتون به همراه جواباشون می نویسم. (یه سریال چند قسمتی)

/ 0 نظر / 5 بازدید