سلام دوستان . ممنونم که حوصله کردید و این مدت نبود ما رو تحمل کردین. واقعیتش من تنها زمانی می تونم بیام واسه نوشتن که آخر شبه و تنها از طریق کامپیوتر در منزل . چون اون لحظات کافینت رفتن دیگه دیره و بعضا دور و بر ما هم تعطیل.

ماجرا این بود که مخابرات کابل برگردان داشت و خط قطع بود واسه همین هم من این مدت از شما دور بودم.

ممنونم از برخی از بازدیدکنندگان که منو مورد لطفشون قرار دادن و بدون هیچ معطلی حکم صادر کردند که:

نويسنده: حامد روشن روان

پنجشنبه، 26 بهمن 1385، ساعت 23:38

سلام به همه ی دوستان ديگه آخره اين وبلاگ بود فکر کنم آقای احمدی هم رفت ديگه قناری نداره و به وبلاگم ديگه فکر نکنم سر بزنه خودتونو خسته نکنيد

و آقا رضا که گفته:

نويسنده: رضا

جمعه، 27 بهمن 1385، ساعت 2:17

رفته قناری بخره بياره بفروشه واسه جواب دادن وقت نداره ولی واسه قناری فروختن وقتش زیاده.

 

من به دوست عزیزم آقا قاسم گفتم که مشکلی پیش اومده . که البته برداشت ایشون راجع به کامپیوتر بود. فکر کنم من درست توضیح ندادم .

نويسنده: قاسم

جمعه، 27 بهمن 1385، ساعت 11:0

دوستان آنقدر بی انصاف نباشيد من ديروز با آقای احمدی تماس گرفتم گفت که کامپيوترش مشکل پيدا کرده داده تعمير و متاسفانه واسه همين اين چند روز نتونسته بياد....

واقعیت این بود که من این مدت امکان دسترسی به سایت و نت رو نداشتم.

این ماجرا به همه ثابت می کنه که در کار نباید زود نتیجه گیری کرد. مخصوصا راجع به افراد زود نباید قضاوت کرد. آخه آدم با انصاف مگه من وبلاگ واسه فروش قناری زدم که حالا بخوام بعد فروش تعطیل کنم. واصلا مگه من قصدم رو از فروش توضیح نداده بودم.

اما خیالتون راحت .من پوست کلفت تر از این حرفام. مطمئن باشین واسه اینجور حرفا ناراحت نمی شم. من به اهدافم رسیدم و از این بابت خوشحالم :

1- خوشحالم که تونستم حرکتی رو ایجاد کنم که به دنبالش راه اندازی وبلاگها و سایتهای دیگه بوده .

2- خوشحالم که لااقل برای عده ای قناری تنها یک وسیله تفریحی نیست .بلکه به اون به چشم یک همراه و مونس تنهایی نگاه می کنن.

3- خوشحالم که در این مدت با اطلاع رسانی و راه حلهای مختلفی که توسط دوستان و این حقیر در این وبلاگ نوشته شده در نگهداری قناری دقت و توجه بیشتری می شه.و از آمار مرگ و میر اونها کاسته شده.

4- من خیلی خوشحالم که تو این مدت دوستان زیادی پیدا کردم. من در کنار شما دوستان احساس خوبی دارم. وقتی یکی از شما رو از نزدیک می بینم خوشحالی خاصی بهم دست می ده. الان دیگه میدونم در گوشه گوشه این مملکت و حتی خارج از این کشور دوستانی رو دارم که وقتی به شهرشون می رم اونجا احساس غربت نمی کنم. و این بهترین پاداشیه که من از کارم گرفتم.

به هر حال ما در ابتداء مسیر هستیم. و تا رسیدن به نقطه مطلوب راه بسیار است.

خوب قصد داشتم مطالبی رو راجع به نگهداری و مراقبت در این فصل براتون بنویسم که متأسفانه مشکلی که می دونین پیش اومد. الان هم که پیامها رو دیدم فکر کردم اول جواب سئوالات رو بنویسم و بعد از اون در قسمت بعدی مطالبی که مد نظرمه رو بنویسم. البته ممکنه حرفای من برای خیلیا تکراری باشه. اما واسه اونهایی که تازه قناری نگهداری می کنن ممکنه مفید باشه.

 

نويسنده: فواد

سلام دوست عزيز
دوست من قناری نر وماده ای دارم که ماده بعد از گذاشتن ۳ تا تخم افتاد ومن فکر کردم که مرده ولی فلج شده من بزور به خوردش تخم مرغ وآب بزور به خوردش می دهم لطفا کمک کنيد چکار کنم ممنون از راهنمائی شما

جواب: سلام. قناری شما به شدت ضعیف شده . احتمال زنده موندن اون بسیار کمه. بهش مولتی ویتامین بده. شاید برگرده.فقط حواستون باشه موقع دادن غذا بهش خفه نشه. مقدار کمی آب غذا یا مولتی ویتامین در دهانش بریزید و صبر کنین تا اون رو قورت بده. و همین طور تا آخر.

نويسنده: علی رضا

سلام
من از اصفهان هستم وعکس های مربوط به قناری هارا ديدم وتعدای از آنها نامفهوم بوده از لحاظ (استيل-نژاد-اندازه دم وگردن) چنانچه در قناري خوداز نژاد کشيده بلند (بدون هیچ فری وترکه ای )هستندومعدل دم انهااز ۱۲سانت بيشتر است لطفادر وب سايت خود همراه باعکس قیمت اعلام کنيد

سلام. درحال حاضر قناریها رو فروختم. ان شاءالله بعد عید.

نويسنده: امیر

سلام آقای احمدی
ميخواستم بهم کمک کنيد . درست نيم ساعت پيش قفس قناريهام از روی ميخ ول شد وبه زمين افتاد. خوشبختانه قناريها سالم هستند ولی قناری نر يک مقدار شوکه شده و فعلا جست وخيز نميکنه (چکش کردم سالمه) ميخواستم بدونم امکان داره از خوندن بيفته و تو لک بره (بيچاره مست خون بود)ممنون اگه زود جواب بديد.

سلام. احتمال داره که از مستی بیفته. قناری اگه بترسه تولک می ره یا حتی ممکنه لال بشه. خیلی مواظب قناریها باشید و میخ قفس رو همیشه مراقب باشید که محکم باشه.وبهتره قفس رو محکم به دیوار نگه دارید.

اما امیدوارم که این احتمال تحقق نیفته وقناری شما به حالت اولیه خودش برگرده.

نويسنده: رضا

سلام استاد احمدی عزيز
من يک جفت قناری رسمی داشتم که بعد از يک مرحله جوجه دادن اونها رو از هم جدا کردم و جوجه های خوبی هم بودن همه نر ...و بخون
اما بخاطر اينکه ماده کمی ريز بود و رنگهايی که داده بود خوشم نيومد تصميم گرفتم از ماده ديگه ای استفاده کنم . و از تابستون تا حالا صبر کردم ..
مشکل اينجا بود که نر اون موقع بخاطر مستی زياد هر کار کردم خزون نکرد و قرص می خوند . تا اينکه من يک ماه پيش يه ماده اونجور که می خواستم پيدا کردم و ماده با وجود نرهای موجود مست شده و آماده آماده است اما نر با وجود اينکه خوب می خونه اما شروع کرده به پر ريزی شديد .می خواستم بدونم با اين شرايط ميشه اونها رو جفت انداخت يا نه ؟ضمن اينکه پس نر به شدت زده بيرون حدود يک سانت .پيشاپيش از راهنمايی شما سپاسگزارم .
ارادتمند رضا .

سلام. در صورتی که پر نرمه ریخته(یعنی شاه بالها رو نریخته) میشه جفت کرد. به شرطی که قناری شما از پرریزی خارج شده و ضعیف نباشه و کاملا آماده.

نويسنده:

اقا مصطفی جون هرکی دوست داری اين قالب رو عوض کن ۳ ساعت طول می کشه تا صفحه بياد

دوست عزیز که نمی دونم کی هستی. اگه 10 ساعتم طول بکشه عوض نمی کنم. شک نداشته باشید که هر چی داریم از اهل بیت(ع) است. در عین حال مطمئنم واسه این قالب هم 3 ساعت لازم نیست . من تعداد مطالب رو کمتر کردم تا سرعت بازشدن بیشتر باشه. امکان داره خط شما از سرعت پایین برخورداره.این قالب تا آخر صفر با این وبلاگ خواهد بود.

نويسنده: مرتضی

سلام آقای احمدی
قناری من یه ساله است امشب اتفاقی یه تکه پنبه گذاشتم بدهنش گرفته بود هی جیغ میزد و رفت گوشه قفس گذاشتش و بعد دوباره برداشته بود جیغ می زد.در ضمن بخوندن افتاده ولی وقتی که کسی داخل اتاق بیاد می خونه و شلوغ که بشه خیلی زیبا می خونه می خواستم بدونم یعنی قناری مست شده؟یا اینکه این کارش معموليه

سلام. علامتهای یک نر مست رو من قبلا گفتم. در صورتی که اونها رو داره مطمئنا مست شده.

نويسنده: سعيد.م

سلام
قناری ماده من الان حدود يک ماهه که داره پرريزی ميکنه. البته تعداد پرهائي که ميریزه خيلی کمه و بعضی روزها به يکی دوتا محدود ميشه. منم تاميتونم بهش ميرسم کاهو خيار سيب هويج هفت تخم (بيشتر تخم کاهو و تخم خرفه ...) و تخم مرغ آب پز ميدم. البته موارديکه گفتم رو با احتياط کامل و هر ۲ تا ۳ روز در ميان ميدم. اما نميدونم چرا پرريزيش متوقف نميشه.آخه نر مورد نظرم براي جفت انداختن با اون مسته و ايام بهارهم داره نزديک ميشه و من ميترسم فرصت جفت انداختن رو در اين فصل جوجه کشی از دست بدم. لطفا بگين چيکار کنم که قناری ماده من از لک در بياد؟آيا ميتونم با توجه به اينکه پرريزيش شديد نيست جفتش کنم؟

سلام. دادن هفت تخم ولو اندک سیب و چیزهای دیگه ای که باعث پرریزی میشه رو باید ترک کنین. شما فقط کتون و ارزن بدین. وگاه گاهی هم تخم مرغ(هفته ای یک بار).بعد یک هفته اگه آماده هست جفت کنین.

نويسنده: فرنود

سلام من دو تا قناری جيبر دارم هردو اماده و مست هستند نرم سفيد و ماده زرد ۱ روز گذاشتم کناره هم و بعد انداختم ماده رو تو قفس نر دهنشونو برای هم ديگه باز ميکنن نميدونم چرا اينجوری ميکنن ممنون ميشم اگه کمکم کنيد اقای احمدی

سلام. اگه منظورتون اینه که برا هم خیز برمیدارن مشکل مهمی نیست. معمولا قناریها که اول کنار هم قرار می گیرن همین حالت رو دارن.

نويسنده: حسین

سلام آقای احمدی عزیزاستفاده ازداروهاي تقويتي براي قناري ها مفيد يا نه?آيا ميشه از معادل انساني داروهاي تقويتي براي قناري استفاده نمود يانه؟اگه میشه چه طوری وجه مقدار?نوار آواز قناري خوب ازکجا ميشه گير آورد؟

سلام. دارو رو من تجویز نمی کنم. مگر مولتی ویتامین اونهم خیلی کم. انسانی اونهم که فایده نداره و بعضا مضر هم هست.نوار رو هم از مغازه قناری فروشی میشه خرید.

/ 7 نظر / 14 بازدید
حسین

سلام دوست عزيز منونم که هرموقع ما به مشکلی برميخوريم برادرانه ما رو يارثی ميدی

سينا

ميشه وبلاhttp://ghanaryfantezi.persianblog.ir/گ منم معرفی کنيد ممنون

امين طبا

سلام جناب احمدی .بعد از اينکه از نزديک ديدمتون ارادتم نسبت به شما بيشتر شده.خيلی ممنون از قناری های بسيار زيباتون .واقعا لطف کرديد .انشاالله جبران کنم

nemat_zoghi@yahoo.com

سلام آقای احمدی از اینکه دوباره برگشتید خوشحالم منتظر آپدیت عکسها هم هستیم.....ممنون

مازيار

با عرض سلام خدمت جناب آقای احمدی عزيز راستش من ۲تا قناری نر دارم که يکی از اونا خيلی بلند و طولانی مي خونه ولی پسش اونجوری که می خوام بالا نيمده(البته اونجوری که پسه قناری دوستم که بزرگتر از قناريه منه هست مال من نيست) اون يکی هم پسش بالاست ولی قرص نمی خونه شما اشاره کرده بوديد که يا چاق هست يا سرماخورده ولی هيچکدوم نيست در واقع هيکلش بزرگه ولی جناغ سينش کاملآ محسوس. يه ماده هم دارم که درازه بهم گفتن يکسره ولی با قيمتش جور در نمياد مرسی

احمد

سلام دوست عزيز خسته نباشی وجود شما باعث دلگرمی هست ه دوستان می تونند از شما کمک بگيرند . دوست من بعد از راهنمائی شما واينکه ماده قناری يک بار تخم تر انداخت که شما فرمود به اون برس رسيدم ولی بازم تخم تر انداخت ضمنا ماده پرهای سرش هم ريخته بخدا شرمنده من چکار کنم خيلی خيلی ممنو ن از کمک شما