فکر کنم علی هم از بعضیا دلخور شده

سلام . امیدوارم حال همگی خوب باشه. مثه اینه که قضیه هنوز ادامه داره . من برای اینکه قضیه همین جا تموم شه دو نکته رو می گم.

اما قبل گفتن این دو نکته مطالبی رو که دوست ارجمندم آقای موسوی نوشتن رو براتون نقل می کنم.

جملات رو عینا در اینجا کپی می کنم:

 

 

شنبه، 15 اردىبهشت 1386، ساعت 5:37

با سلام به دوست عزیز آقای احمدی
مطالب مفید تون را خوندم پیامها را ندیدم نمیدونم چی شده ولی گفتم یه مطلبی رو هم من بگم
مطلب آخری را که در مورد نرها و دارو فرمودید زیاد شنیدم. اما دلیل چیه ؟
من ۱۲ سال پیش وقتی دانشجو بودم به قول خودم یه چیزی کشف کردم یک دز هورمون .... به نر تزریق کردم ظرف سه روز مست شد طوری که میگفتی الان میله های قفس رو میشکنه روی تمام نرهایی که داشتم استفاده کردم جواب داد آقا دوسهام همه مونده بودند گفتند چکار میکنی نگفتم گفتم قناریتو ن رو یک هفته میارید اینجا هفته بعد مست ببرید به چند تا از قناریهای آنها هم زدم خیلی خوب بود خلاصه فکر کردم یه چیزی کشف کردم الان جایزه نوبل بهم میدن ولی بعد از چند ماه گند کار در اومد نر ها داغون شدند دیگه هم هیچوقت درست نشدند متاسفانه میبینم که انگار اینکار مد شده البته نمیگم من اولین نفر بودم همه از من یاد گرفتند چون خوشبختانه به هیچکس نگفتم چکار میکنم به خیال خودم این بود که یه چیز جدید کشف کردم بخاطر اون قناریها ناراحتم ولی جای شکرش باقیه به کسی چیزی نگفتم اما حالا انگار زیاد شده تبلیغ هم میکنند پول میگیرند آمپول میزنند (وبلاگ آقا سینا (

اما نطفه نداشتن نر به نظر من یک دلیل دیگه هم داره اونهم استفاده زیاد از قناری در فصل قبله که اون دیگه بسته به نگهدارنده پرنده داره البته همیشه هم اینطور نیست و خیلی از نرها در این مورد مشکلی ندارند ولی برخی هم اگر زیاد کار کنند فصل بعد کار نمیدند اما مصرف ویتامین ها تاثیری در این مورد نداره حتما اگر بطور بی رویه از اون کار کشیده بشه اگر مقداری از ویتامینهای اون تامین بشه احتمال کار ندادن در فصل بعد کمتر میشه کلا ویتامینها نقش حمل مواد غذایی را بر عهده دارند (هر ویتامین وظیفه حمل جدا) مثلا اگر به قناری سبزی داده میشه اندازه ویتامینها کافی نباشه فقط 30 درصد از اون سبزی میتونه جذب بشه ولی اگر اندازه ویتامینهای مورد نیاز کامل باشه 100 درصد اون جذب میشهپس مصرف تنها ویتامین سودی نداره
هیچکدام از ویتامینها نطفه را ضغیف نمیکنه ولی ویتامینهای محلول در چربی (A-D-E )
اگر بصورت بیرویه مصرف بشه مسمومیت ایجاد میکنه کور شدن قناری که حتما همه دیدند اکثرا به همین دلیله

کمبود ویتامینهای گروه ب باعث مرگ جوجه در اوایل یا اواسط جنین درون تخم میشه و کمبود کلسیم جوجه ها را در یکی دو روز مانده تا تولد ویا درست هنگام بیرون آمدن از تخم از پا در میاره این دسته داروها که بهتره به آنها مکمل های غذایی گفته بشه دسته دیگر هم دارو جهت درمان و پیشگیری از بیماریه که اکثر مشکل قناریها ناراحتیهای گوارشیه که چند نوع دارو داره
بنظر من اگر از نرها درست کار کشیده بشه و آمپول هم زده نشه برای نطفه نر مشکلی پیش نمیاد چون اکثر نرهای من دو ساله هستند و مشکلی نداشتند البته برخی نرها نازا هستند و کلا نطفه ندارند مثل انسانها ماده ها هم گاهی نازا میشوند آماده میشوند مدتها در چال میخوابند ولی تخم نمیکنند و مشکل دارند .
آقا مصطفی ببخشید خیلی طولانی شد آخه چند نفر زنگ زدن گفتند آقای احمدی منظورش با تو گفتم آقای احمدی هرچی بگه ما دوستش داریم

خوب ما بریم صبحانه جوجه ها رو بدیم
بازم ببخشید زیاد شد

 

اول: من و آقای موسوی دوستان خوبی هستیم که بنده ارادت خاص به ایشون دارم. اگه قراره مطلبی رو من به ایشون بگم خوشبختانه اونقدر صمیمیت هست که من مستقیما بگم.

خوشبختانه دوست گرامیم آقای موسوی عزیز برای ختم غائله مطالب مفیدی رو فرمودند که دقیقا همون حرفای منه . پس نشون میده من و ایشون هم نظریم(دیگه شایعه پراکنی نکنین که ما اختلاف داریم و منظور نظر من از مطالب گفته شده ایشون هست. )

 

دوم:به نظر می رسه حرفای من به مذاق بعضیا خوش نیومده. اونهایی که منافعشون در خطره. اونهایی که می خوان قناری رو نه به عنوان یه دوست که به عنوان کالایی برای سودآوری نگه دارن.

به نظر من تنها کسانی دنبال اینگونه داروها هستن که هیچ چیزی براشون جز پول مهم نیست.

همینطور هم که می بینید نه تنها نظر من که حتی دوستان دیگری مثه آقای موسوی به همین نکته اشاره دارن که استفاده از اینگونه داروها موجب نابودی قناری می شه.

ببینین دوستان عزیز. قناری هم مثه سایر حیواناته. چطور اونها در دامن طبیعت رشد می کنن و تولید مثل می کنن.

این قناری بی پناه هم الان در دست شماست. آیا به این خاطر که اسیر شماست هر بلایی رو باید سرش آورد.

دل من به درد می یاد وقتی دارم این جملات رو می نویسم. تا کی باید منفعت طلبی ما جای انسانیت ، عاطفه، محبت و... رو بگیره. چرا بعضیا اینجورن؟ چرا؟؟؟؟

بله درسته که قناری فعلی تا حدودی اصلاح نژاد شده و از اجداد خود که آزادانه در طبیعت زندگی می کنن فاصله زیادی داره. اما آیا اون هم یه موجود زنده نیست؟ آیا از اصل خودش به عنوان یه حیوان زنده دور شده؟

امیدوارم که همه دوستان با دقت به این مطالب دقت کنن وگول این افراد رو نخورن.

من با تمام توانم به آگاه سازی علاقه مندان واقعی قناری خواهم پرداخت و نه تنها این کارها و رفتارها من رو از مسیرم دور نمی کنه بلکه در ادامه راه من رو مصمم تر می کنه.

واما آقا حامد خوشبخت ! حرفاتو زدی. کار رو حسابی خراب کردی. این کارها نتیجه نداره. نخواستم بهت چیزی بگم. اما الان که دیدم بعضیا به دوست عزیزم آقای موسوی تلفن زدن و ناجوانمردانه به من تهمت ناروا زدن فقط یه کلمه بهت می گم.

عشق بازی رسم و رسومی داره.سعی کن دل بسپری.

 

لابد حرفای من برات هیچ مفهومی نداره. اما سعی کن کمی به این مطلب فکر کنی.

 

خوب واسه اینکه فضا عوض بشه من اجازه می خوام ادامه داستان رو براتون تعریف کنم.

علی مدتی از نگهداری قناریاش می گذشت . الان دیگه هوا داشت گرم می شد. اون هم با استفاده از توصیه های حاج محمود شروع به تکثیر پرنده هاش کرد و در مدت کمی تونست نتیجه نسبتا خوبی بگیره.از یک جفت نر و ماده 6 جوجه گرفته بود. هر لون 3تا .

در آخرین باری که جوجه گرفته بود نر رو جدا کرد و اون رو گذاشت تو قفس جداگونه ای که بخونه تا آروم آروم تو لک بره. ماده رو هم تو یه قفس دیگه گذاشت تا خوب بهش برسه و تقویت شه و جوجه ها رو هم در کنار هم. البته یه قفس بزرگی خرید که جوجه ها به راحتی توی اون پرواز کنن و رشد کنن. آخه قفس بزرگ تو این مواقع مفیده. و قناری جوان با پرزدن در این قفس ها قد می کشه.

برای اینکه نر و ماده به موقع تو پرریزی برن باید جایی نگهداری شن که به مرور زمان که هوا گرم می شه اونجا هم گرم بشه. البته نه به حدی که قناری از بین بره. قناریها وقتی شروع به پرریزی کردن باید کنار هم باشن. یعنی به صورت دسته جمعی نگه داری شن.

چون این فصل قناری ضعیف می شه باید نسبت به تغذیه اون دقت کافی کرد.

اول از هر چیزی برنامه غذایی اون باید ثابت باشه که لک تو لک نشه.

دوم: دونه های گرم استفاده نشه . چون قناری از بین می ره.

سوم: اگه قناری رنگی مثه پرتقالی و طلایی و سرخ داریم برای براقی بیشتر و پررنگ شدن رنگ پرها از هویج و فلفل دلمه باید استفاده کرد.

همچنین میوه و سبزیجات فراموش نباید بشه. بادام رنده شده و دون کاهو و خلفه البته باید مرتب داد.

خلاصه اینکه تا می شه به قناریها باید رسید تا موقع جفت رفتن نطفه های قوی داشته باشن.

آبتنی هفته ای 2تا 3 بار کار خیلی خوبیه. همچنین نظافت مرتب قفس نباید فراموش بشه.

اینها رو علی به خاطر داشت و سعی کرد موبه مو اجرا کنه.

/ 6 نظر / 12 بازدید
اصلاحی

با سلام خدمت دوست گرامی جناب آقای احمدی اميدوارم در کاتون موفق باشيد . روشی رو که شما در آموزش و افزايش فرهنگ نگهداری و پرورش قناری در پيش گرفتيد قابل تقدير است. در مورد بحث قبل ميخوام مطلبی رو يادآوری کنم و اون چيزی نيست جز صميميت و صفايی است که در ميان جمع ما وجود داره . خود من با وجود اينکه هيچ کدوم از شما عزيزان رو از نزديک زيارت نکردم .اما در اين مدت به تمام دوستان ارادت خاصی پیداکردم .پس نباید به افراد فرصت طلب اجازه داد که بخواهند این جمع صمیمی رو خدایی نکرده دچار تشنج کنند دقیقا همون کاری که شما وآقای موسوی با درک درست از موقعیت اون رو در نطفه خفه کردید. امیدوارم فرصتی پیش بیاد که ازنزدیک شما دوستان رو زیارت کنم. درود بر شما اصلاحی

حامد حامی حيوانات

خودم که چند بار تهدید شدم که وبلاگت فیلتر خواهد شد اما تا بحال نشده اگه می خواهیند وبلاگتون مثله آقای موسوی که من شرمنده ی ایشون هستم و علت فیلتر شدن وبلاگشون شاید لینک دادن به من یا گذاشتن یک لینک باکس غیر مجاز در پایین وبلاگشون هست باشه لینکهای من رو برداریند من ناراحت نمی شم که هیچ خوشحال هم خواهم شد که از این وبلاگ حداقل می توانم شما ودیگر دوستان باصفا مثله آقای موسوی آشنا بشم و از مطالبتاون استفاده کنیم یه پیشنهاد هم دارم چه طوره شما و آقای موسوی با هم در یکجا ادامه فعالیت کنید مثلا شما رمز عبور وبلاگتون رو به آقای موسوی بدیند یا یه وبلاگ تازه بسازیندو توی اونجا با هم دیگه مطالبتون رو با هم ادامه بدیند تا هم شما از تجربیات یکدیگر استفاده کنید و ما هم به مطالب شما راحتتر وبیشتر دسترسی داشته باشیم و بازدید کنندگان زیادی هم داشته باشید من هم برای وبلاگ شما یه دامین مجانی می گیرم و آدرستون به جای پرشین بلاگ این طوری میشه www.zardeganari.coo.ir اینجوری فکر کنم کلاسش بیشترباشه البته این نظر منه منتظراعلام نظرشما حداقل در خصوص واکسن قناریها هستم موفق باشید

حامد حامی حيوانات

حالا افرادی پیدا شدند که می خواهند با فردی مثله شما کل کل کنند در حالی که طرف مقابلشون رو اصلا نمی شناسند توصیه وسفارش بنده ی حقیر به شما اینه که به هر نظری اعتنایی نکنید ودر راه ادامه ی وبلاگ ثابت قدم باشید وذهن خود رو با حرفهای بی پایه واساس مشغول نکنید شما معلومه که عشقتون به قناریها خیلی زیاده که تونسته اید از سالها پیش این وبلاگ رو راه اندازی کنید و باز هم ثابت قدم باشید و همچنان با قدرت وصلابت بیشتر مطالب وبلاگ رو ادامه بدید در حالی که سایتها و وبلاگهای مشابه یک ماه نشده از کوره در رفتند و فقط شما موندید ویک خیل عظیم از حامیان قناری آقای موسوی هم خیلی خوب می نوشت وخوب جلو می رفت اما بعد از فیلتر شدن وبلاگش ناامید شدند و مطلب تازه نمی ذارند هر چند که شما هم گاهی اوقات خیلی دیر به دیر مطلب می نویسد و اعصاب ما هم خرد میشه از این مطلب هم بگذریم اون قناری که پاش می لنگید چند روز پیش مرد از وقتی که از پرنده فروشی آورده بودمش خیلی بهش می رسیدم اما نمی دونم چرا یک دفعه ای مرد

حامد حامی حيوانات

اطلاعاتی هم در خصوص واکسن قناری می خواستم اینکه آیا شما به قناریهاتون واکسن می زنید وآیا جواب می دهد ؟مارکش چه اسمیه؟ من با پرنده فروشیهای استانمون صحبت کرم هم خودم و هم پرنده فروشهای شهرمون راضی به خرید اون واکسن هستند البته به شرطی که واقعا موثر باشه چند بار خواستم بیام تهران و اگه بتونم واکسنها رو پیدا کنم وبیارم به شهرمون اما ترسیدم به جای واکسن آب به من قالب کنند اما چه کسی می تونه مطمئنتر و قابل اعتماد تر از شما باشه که شناخت کاملی از قناریها و واکسن ها داشته باشه و هم قابل اعتماد وامین و صادق هستش می تونید برای من گیر بیارید تا من هم بیام از شما تحویل بگیرم البته قبلا هزینه ونحوه اش رو برام بیان فرمایید تابعد از خرید شما من شرمنده ی شما نشوم اگه نمی تونید از طریق آقای موسوی بی زحمت اقدام کنید آقای موسوی روی شما رو به زمین نمی ندازه در ضمن بی زحمت لینک وبلاگ حامیان حیوانات من رو بردارید آخه من یه جور دیگه می نویسم که شاید برخلاف شریعت باشه پس هم وبلاگهای من رو فیلتر خواهند کرد وهم وبلاگهایی رو که به من لینک داده اند

حامد حامی حيوانات

با سلام وخسته نباشید اون حامدی که گفتید من نیستمها یکی دیگه است سوءتفاهم نشه واما یه چیز دیگه درست یادم می آد زمانی که شما«آقای احمدی»شروع کردید به راه اندازی یک وبلاگ پرقدرت و خوب در خصوص قناری هیچ کسی به جز شما توی این خط نبود یعنی تو خط آموزش نگهداری صحیح از قناریها به جز یکی دو تا سایت ناقص که مطالبش اصلا به درد نمی خورد فقط وبلاگ شما بود که هم معلمی خوب وبا صفا برای کم تجربه هایی مثله من وهم دوستان با تجربه وکاربلدهای دیگری بود که هم اکنون با استفاده از تجربیات ومطالب خود شما اقدام به راه اندازی یک وبلاگ یا سایت نمودند«بازم سوءتفاهم نشه منظورم آقای موسوی نیست شما و آقای موسوی یه چیز دیگه ای تو پرورش قناری هستید چیزی تو مایه های یه نابغه

امين طبا

سلام خسته نباشيد آقای احمدی حرف زياده ولی شنونده بايد عاقل باشه.اگر هم کسی به مزاقش خوش نيومده مشکل خودشه.راستی فکر کنم نره داره ميره تو پر ريزی باور کنيد کاهو و تخم کاهو هوای خنک تغذيه درست همه را رعايت کردم ولی من تسليم نميشم اينقدر تلاش ميکنم تا اون چيزی که ميخوام بشه.باز هم ممنون