قسمت پنجم

سلام. امروزم باز اختصاص به سئوال و جواب داره.

سئوال:

1- یک قناری چند سال عمر می کنه؟

2- جوجه های قناری رو از چه سنی میشه کاملا" جدا کرد؟(منظورم اینه که از چه سنی میشه مثلا"به کسی داد)

3-

جوجه های نر از چه سنی شروع به خوندن میکنن؟

جواب:

1- عمر قناری بستگی به نحوه نگهداری و تغذیه قناری داره. اونچه تخمین زده شده اینه که قناری تا14سال هم میتونه زنده بمونه .شاید هم بیشتر .اما معمولا قناری در همون سنین اولیه از بین می ره . یا به خاطر بیماری و یا سوء تغذیه و مراقبت نامناسب. ویا به خاطر اینکه زیاد جفت رفته و ضعیف شده.

بیشتر قناریهایی که ما در دست داریم بعد از چند سال دچار ضعف و بیماری می شن و نطفه اونها ضعیف می شه.( به قول معروف پیر می شن.) قناریهای پیر رو از پای اون و نیز رنگ پرها می شه شناسایی کرد. قناری پیر دارای پاهای زبر و پرهای پررنگ طوری که لبه های پرهای این قناری روشنی و طراوت خودش رو از دست داده.

2- جوجه قناری بعد از اینکه بتونه دونه ها رو بشکونه و بخوره میشه جدا کرد. معمولا قناری که توسط والدین خود خوب تغذیه شده باشه بعد از 30 روز از والدین می شه جدا کرد. اما باز هم باید علاوه بر دانه های معمول غذای تخم مرغی رو هم باید به اون داد. اگه بخواین جوجه های خودتون رو به کسی بدین بهتره بعد از 60 روزگی داد . مخصوصا اگه اون شخص تازه کار باشه. و از نحوه نگه داری قناری اطلاعات کافی نداشته باشه.

3- جوجه قناری نر از 30 روزگی شروع به ریزه خوانی می کند. اما قرص خوانی قناری بعد از اینکه به سن بلوغ برسه شروع می شه. تا اون زمان از ریز خونی به کوتاه بلند و بعد که مست شد شروع به قرص خوانی می کنه.

/ 2 نظر / 127 بازدید
مجید

سلام اقا مصطفی لطفا اگر اطلاعاتی در مورد گل بسر که تنها قناری بومی ایران است و نحوه جفت کردن ان با قناری رسمی دارید توضیح دهید

رضا

سلام در مورد غذاي رنگي قناري مي خواستم بدونم وواينكه به چه قناري هايي بايد اونو دادودر ضمن اصلا خود اين غذا چيه؟ در ضمن آقا مصطفي خسته نباشيد.با اين همه مشغله زحمت مي كشيد.ممنون