سلام. بدون هیچ مقدمه ای شروع به جواب دادن سئوالات میکنم.چون تعداد زیاد بوده در 2 قسمت نسبتا طولانی می نویسم.

نويسنده: احمد

شنبه، 5 اسفند 1385، ساعت 8:34

سلام دوست عزيز خسته نباشی وجود شما باعث دلگرمی هست . دوستان می تونند از شما کمک بگيرند . دوست من بعد از راهنمائی شما واينکه ماده قناری يک بار تخم تر انداخت که شما فرمود به اون برس رسيدم ولی بازم تخم تر انداخت ضمنا ماده پرهای سرش هم ريخته بخدا شرمنده من چکار کنم خيلی خيلی ممنو ن از کمک شما

سلام. متاسفانه قناری شما از ضعف شدیدی برخورداره. این حالت هم عوامل متعددی داره که باید علتش کشف شه. باید تقویت بشه.

نويسنده: سلطان

جمعه، 4 اسفند 1385، ساعت 14:25

ميشه در مورد نور دهی به قناری ها توضيحی بديد ممنون ميشم تو هر فصل بايد چند ساعت بذارم چراغ ها روشن باشه مرسی اقايی ميکنی در حقم اگه راهنماييم کنيد.

سلام. در فصل آماده سازی قناری برای جفت کردن(مثه زمستان) تا 10 شب مانعی نداره. در ایامی که جوجه دارن هم همین ساعات. اما در سایر ایام بهتره یکی دوساعتی بعد غروب چراغ خاموش بشه.

 

نويسنده: محمد

شنبه، 5 اسفند 1385، ساعت 19:38

با سلام
۱.قناری مست حداقل چند ساعت در روز بايد بخونه؟
۲.راستش من دو تا قناری نر دارم که هر دو تاشون زياد ميخونن يکيشون که جوجه هست کامل می خونه ولی بال بال نميزنه يکی ديگشونم بال بال ميزنه رو سر ماده قبلیمم میپرید ولی کامل کامل نميخونه وهر دوتاشونم تا ماده مياد پيششون شکه ميشن
یه ماده هم دارم که با اینکه آماده بنظر می رسه ولی به هیچ وجه حاضر نیست که رو تیرک خم بشه و نرهامو میزنه
حالا من کدوم یکی از نرهامو میتونم با این ماده جفت بزنم؟
۳. آيا تو اين فصلم ميشه جفت زد؟

سلام.

1-     از صبح مرتب میخونه تا شب

2-     نری که سن و سال بیشتری داره. ماده هم به این سادگی رو تیرک نمیخوابه. باید کمی حوصله کرد. جفت شدن دوقناری بسته به سن و آمادگی اونها ممکنه تا 3هفته هم طول بکشه.

3-     اگه آماده باشن این فصل بهترین ایامه جفت زدنه.البته اگه تازه بخواین جفت کنین.

 

نويسنده: مازيار

شنبه، 5 اسفند 1385، ساعت 18:38

با سلام وعرض خسته نباشيد خدمت آقا معلم
۱.قناری هايی که بعد جفت اندازی به دليل درگيری زياد از هم جدا شدن معمولآ چند روز بعد دوباره آماده ميشن آيا کينه(خاطره ی بدی)از هم ندارن که مشکل ايجادکنه؟
۲.آيا نر هم بايد زياد بخونه(محکم وطولانی) هم بايد روی تيرک بال بال بزنه و بيتاب باشه وهم بايد پسش بالا اومده باشه تا آماده محسوب بشه وماده بايد هم پسش پف کرده باشه هم بيتاب باشه وجواب نر رو بده وهم نخ به دهن بگيره ؟
يا چند تا از اينام کافيه؟
پيش پيش از جوابتون ممنونم

سلام.

1-     نباید زود قناریها رو جدا کرد. بذارین بمونن. این درگیریها اولش طبیعیه. اگه زیاد طول بکشه در صورتی که هر دو کاملا آماده بودند وباز دعوا دارند جفت کردن دوباره اونها فایده ای نداره.

2-     درصورتی که این علائم باشه بهترین حالت جفته. اما اگه پس هردو بالا باشه وبیتاب باشن و نر هم محکم بخونه میشه جفت کرد.

 

نويسنده: احسان

شنبه، 5 اسفند 1385، ساعت 14:23

سلام مصطفی جان . اميدوارم حالت خوب باشه .
من حدود ۳ ماه هست که يه قناری نر خريدم به رنگ يشمی که کل سينه هاش طلاييه و يه ماده خريدم که سفيد هستش . نر خيلی آماده هست و دم به دم ميخونه ( سرسام گرفتم)و همچنين ماده ی من همش رو تيرک نشسته و تا من ميرم پيشش بی تابی ميکنه !!
ماده رو حدود ۱ ماه هست که نگهداری کردم . و حدود ۲ هفته پيش جفتشون انداختم و جفت رفتنشونم ديدم ولی بعد از اينکه چال گذاشتم همش با هم دعوا کردن و من بعد از ۱۵ روز هر ۲ تا رو جدا کردم .
الان حدود ۳ هفته هستش که از اين ماجرا ميگذره و من دوباره هر دو تارو تو يه قفس انداختم . نميدونم کار درستی کردم يا نه ؟
چه جوری بفهمم که ماده ميخواد تخم بذاره ؟
در ضمن اينم بگم که به هر ۲تاشون خيليييييييی شاهدونه و کاهو و زرده تخم مرغ دادم .
چيکار میتون بکنم که بتونن تخم بذارن ؟؟؟
ممنون ميشم جوابمو بدی !!!

سلام.

باز جفت کنین. چال رو بعد یه هفته بذار. وقتی که ماده کمرش باد کرد و رو تیرک سنگین این ور و اون ور پرید معلومه تخم میخواد بذاره

 

نويسنده: رضا

شنبه، 5 اسفند 1385، ساعت 9:15

سلام آقای احمدی
خسته نباشيد و اقعا داريد زحمت می کشيد و به قول وفرمايش خودتون فکر می کنم واقعا در راستای اهدافتون موفق بوديد . اميدوارم هميشه موفق و سلامت باشيد . و در همه کارهاتون به پيش بينی های مثبت که کرديد دست پيدا کنيد .
اما دو سوال در خصوص قناری :
اول اينکه من به تازگی نری بسيار زيبا به رنگ پرتغالی و سياه خريداری کردم که به خاطر مستی که هنگام خوندن داشت ديگه به پسش و ساير مسائل دقت نکردم .اما وقتی در خونه بيشتر به اين پرنده توجه کردم مشاهده کردم که روی پسش بشدت پرهای زيادی بوجود اومده . و فضله قناری آبکی و دارای رشته های سياه رنگی هست اگه امکان داره منو در اين زمينه راهنمايی بفرماييد.
سوال دوم اينکه من اين پرنده نر مست رو بالای قفس پرنده ماده آماده خودم قرار دادم که دزدکی می تونن همديگرو ببينن و برای هم مستی می کنن
اما قناری نر ديگه نمی خونه فقط به ديواره ها می چسبه يا از فاصله های کف قفس خم می شه و ماده رو نگاه می کنه هر از چندی هم جيک هاشو جواب می ده .
با اين تفاصيل و سوال قبل آيا می تونم اين دو قناری رو کنار هم قرار بدم يا نه ؟
پیشاپیش متشکر م شاد باشيد و سلامت خدانگهدار

سلام.

اول:قناری شما دچار مشکلات گوارشی شده که در موارد قبل توضیح اون گذشت.که شامل چکاندن یکی دوقطره روغن کرچک یا زیتون. و دادن دانه های تمیز  و ترید نان و شیر.

دوم:بذارید قناریتون کاملا سلامت پیدا کنه. بین قفس اونها هم یه روزنامه بذارین تا همدیگه رو نبینن.

 

نويسنده: محمد قنبری

شنبه، 5 اسفند 1385، ساعت 6:49

با سلام خدمت آقای احمدی و بقيه دوستان
خوشحال ميشم اگه قدری هم راجع به نحوه صحیح نگهداری و تکثیر قناری فری اصيل اطلاعات مفيدی در اختيار من و بقيه دوستان مشتاق قرار بديد.
موفق و پر جوجه باشين.

سلام.در نحوه جفت کردن قناری تفاوت زیادی در نوع و نژاد قناری وجود نداره . تنها در نوع تغذیه قناری تفاوتهای جزیی وجود داره.

 

نويسنده: مهران

شنبه، 5 اسفند 1385، ساعت 3:10

با سلام و خسته نباشيد به شما دوست عزيز ..
دوست عزيز من به تازگی چند تا قناری خريدم و زياد در مورد نگهداری انها چيزی نميدانم ممنون ميشوم کمی من را راهنمايی کنيد که بهترين دما برای نگهداری قناری چند درجه است و ديگه اينکه فاصله قناری نر تا ماده چقدر بايد باشد تا نر بخونه .من قناری نر و ماده را روبروی هم به فاصله ۳متر گذاشتم ايا اشکالی در خواندن نر به وجود نمياد ...پيشاپيش از راهنمايی شما کمال تشکر را دارم

سلام.دمای هوا بین 15 تا 25 مناسب به نظر می رسه. اما این مورد بستگی داره به قناری. به همون دمایی که عادت کرده باید باقی بمونه. اگه دمای هوای اتاق 25 هست نباید به 20 تقلیل پیدا کنه.

قناری نر و ماده در وهله اول نباید همدیگه رو ببینن. اما در آستانه جفت کردن باید قفسها رو کنار هم بذارین و بعد از یکی دو روز یعنی وقتی که مشاهده کردین نر و ماده نسبت به هم واکنش نشون میدن و نر میچسبه به قفس و می خونه یا رو تیرک شروع به رقصیدن میکنه و میخونه و ماده هم جیک میزنه و واکنش نشون میده اونوقته که جفت میکنین.

 

نويسنده: دوست عزیز که نمی دونيد کی هستم

جمعه، 4 اسفند 1385، ساعت 21:21

با سلام و درود فراوان خدمت استاد خودم اقا مصطفی
از این به بعد با این اسم براتون پیام میزارم میشه تو وبلاگتون یک جدول زمان بندی از وقتی که جوجه چشماش باز می شه و موقعی که راه میفته و ... وتغذیه در این دوران بهمون بدین خیلی خیلی ممنون میشم

سلام. راجع به این موضوع قبلا مفصلا نوشته ام. از قبل جفت کردن تا زمان جفت و بعد جوجه کشی تا بزرگ شدن قناری. یه سری به آرشیو بزنین. (آرشیو آبان ماه )

/ 1 نظر / 28 بازدید
محمد رضا

قناري هاي من زمان جفت دعوا مي كنند