تابستان فصل تولکی

سلام دوستان عزیز و مهربان.

تابستون با همه فراز و نشیبش رو به اتمامه. این فصل با همه خوبیهاش از ایام بسیار خسته کننده و کم تحرکیه برای قناری دارها.

یعنی راستشو بخواین هم برا قناری هم صاحب اون.

آخه صاحب قناری به عشق قناریاش به جنب وجوش می‌یفته.

اما آروم‌آروم داره صدای قناری و نغمه اون از گوشه و کنار شنیده می شه.

یعنی دیگه آماده شیم. کمر همت رو ببندیم و فصل تازه‌ای رو شروع کنیم.

خوشحالم که در سال گذشته با وجود وبلاگها و سایت‌های مختلف آمار تلفات قناری کمتر و در نحوه نگهداری و پرورش قناری قدم‌های خوبی برداشته شد. امیدوارم که در سال جدید هم این اتفاق بیفته.

 

/ 2 نظر / 39 بازدید
فرود

سلام از جوابی که دادید ممنونم پای قناریم خوب نگاه کردم پاش زبر نبود ولی نمیتونه انگشت بزگ پاشو جمع کنه کف پاش لکهای خاکستری رنگ هست .البته این قناری یکی از دوستانمه که داده دست من خودش گفت که از وقتی جفتش مرد اینجوری شد امکان داره سکته کرده باشه؟. فکر کنم از ناحیه بند انگشت دچار مشکل شده اگه اینجوری باشه چکار باید بکنم؟

اميد

باسلام خدمت شما استاد گرامی ضمن تشکر از شما بابت پاسخی که فرموديد متاسفانه امروز اون پرنده زيبا از بين رفت اما چند نکته آموزشی ارزشمند رو من ياد گرفتم که خوب بد نيست دوستان هم بدونند . که با اجازه شما بزرگوار این مطالب رو می نویسم . ۱- همونطور که جناب احمدی فرمودن هرگز قناری بيمار و معيوب و اشکال دار از قبيل(کور - چلاغ - لاغر- چاق - پير )‌خريداری نکنيد . ۲-هرگز قناری که رنگ مورد دلخواه شما رو نداره نخريد چون بزودی دلتون رو می زنه . ۳- سعی کنيد هميشه قناری سالم و جوجه های همون سال رو بخريد . ۴-اگه قصد جوجه کشی داريد حد اقل بايد دوسال قناری بازی کرده باشيد . ۵-اگه قصد بدست آوردن جوجه های خالص و خاصی رو داريد بايد صبر زيادی به خرج بدين و حوصله داشته باشين . ۶-اگه به هر دلیل قناریتون مریض شد تا از بیماری و نحوه مداوای اون بصورت کامل مطلع نشدید به هیچ وجه اقدام به مداوا نکنید . ۷-همیشه و همیشه از نقطه نظرات و راهنمایی های افراد باتجربه و مطمئنی مانند آقایان احمدی و موسوی و سایر عزیزان در مواردی که دچار شک و تردید هستید استفاده کنید . به امید سلامتی و شادی شما و پرن