بازم گل به سر

سلام به همه دوستان. خوشحالم از اینکه در پیامهای شما می بینم که نظر می دین و مطالبی که دوستان می نویسن و سئوال می کنن رو دنبال می کنین. این خوبه که به فکر همدیگه هستین و به پاسخ گفتن و ابراز عقیده راجع به مطالبی که افراد می نویسن توجه می کنین.

یکی از عزیزان هم مطلبی رو راجع به گل به سر واسه من ایمیل کردن که جالب بود. در مورد این پرنده زیبای ایرانی مطلبی در روزنامه آمده بود که ایشون واسه من تصویر اون رو فرستادن. (جام جم 14 خرداد 84 شماره1445) دوست داشتین مراجعه کنین. من عکس اون رو واستون تو وبلاگ می ذارم. مطمئنا برای اونهایی که دوست دارن از اونچه متعلق به خودمونه بهتر استفاده کنن موضوع جالبی می تونه باشه. شباهت این پرنده با قناری باعث شده خیلی ها اون رو جفت مناسبی با قناری بدونن. اما مواظب باشیم که یه وقتی بازار سیاه از این پرنده نسازن.چون متأسفانه هر چیزی مورد استقبال قرار می گیره سریع از اون بازار سیاه درست می کنن. و بیچاره پرندگان وحشی که آزادانه در طبیعت می چرخن و زندگی می کنن.ولی اونها رو برای به دست آوردن چندر غاز پول اسیر و در بند می کنن.

حالا باز اگه کسی قناری نگهداری میکنه این حالت اسارت رو نداره. قناریهای موجود به خاطر اینکه زندگیشون رو در قفس شروع می کنن قادر به زندگی در طبیعت نیستن. واسه همین هم اگه کسی بخواد اونها رو رها کنه از بین می رن.

به هر حال امیدوارم که دوستان عزیز این موضوع رو در نظر داشته باشن.

اما سئوالی در پیامها بود که در پایان این بخش جواب اون رو می نویسم. همگی شاد و تندرست باشید

 

سئوال:

نويسنده: محسن

آيا استفاده از مولتی ويتامين(ويتالين)مناسب است؟

 

جواب: به علت اینکه همه ویتامینهای مورد نیاز قناری از طریق دانه ها به قناری نمی رسه لازمه که هر چند وقتی( بستگی به زمان و شرائط داره) از طریق مولتی ویتامین این کمبود رو جبران کرد. اگه از طریق داروخانه های مخصوص حیوانات این دارو تهیه بشه بهتره. اما اگه نتونستین نوع طیور اون رو پیدا کنین از شربت مولتی ویتامین بچه استفاده کنین. در ایام معمولی 5 قطره در روز به مدت 3 روز کافیه.

اما در زمانی که قناری در حال پرریزیه یا در زمان جوجه کشی بهتره هر 2هفته یه باراین دوره انجام بشه. هر روز آب قناری رو عوض کنین و نذارین که برای چند روز آب محتوی مولتی ویتامین بمونه.

/ 3 نظر / 27 بازدید
lمجید

دوست عزیز اقا محسن برای استفاده از مولتی ویتامین از قطره استفاده نکن چون این قطره ها بصورت روغنی هستند واستفاده از ان باعث اختلالات رودهای در قناری شده واحتمال اسیب رسیدن به ان می شود برای کمبود ویتامین قناری خود مقدار بسیار کمی از قرصهای جوشان مولتی ویتامین که در تمامی داروخانه ها موجود است را در اب حل نموده وبعد از نیم ساعت در اختیار قناری بگذارید بااین روش ویتامین مورد نیاز قناری خودرا تا چندروز تامین می کنید وخطری متوجه یرنده شما نخواهد بود البته زیاده روی در مصرف مولتی ویتامین خود باعث بیماری می شود موفق باشید

حامد

سلام تشخیص جنسیت گل به سرروکامل توضیح بده . پرنده فروشهامیگن بلبل عامه وپرنده خاصی به این نام نیست ،اسم رایج بین پرنده فروش های بلبل چیه ؟هزاردستان؟

عشق باز

دمت گرم ..................................... سالاری........................................ خدا قوت.