آروم آروم به پاییز نزدیک می شیم

سلام. آخرای تابستونه و دیگه قناریها دارن از تولک در می یان. بعضی ها هم که کاملا در اومدن و دارن می خونن. الان مهم اینه که چطور مراقبت بشن که جوجه های خوبی بدن.

یادتون باشه هر کاری می کنید، در برنامه غذایی قناری تغییر ندین. جاشون رو عوض نکنید. هروقت نرها شروع به ریزه خونی کردن جداشون کنید. ماده ها کنار هم باشن اشکالی نداره. از دادن دانه های تحریک کننده مثه شاهدانه پرهیز کنید. در نهایت با کمی مراقبت می تونید سال خوبی رو پشت سر بذارید.

آرزوی موفقیت برای همتون دارم. مژه

/ 82 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

دست شما درد نکنه آقای کاتبی ولی نگفتید الان من برای شروع چی بگیرم ممنون از وقتی که می زارید

یونسی

سلام. خدا قوت قناری خوشگل من مثل سابقش نمی خونه. از لک درآمده و اگر براش آهنگ بذارم و یا وقتی شیر آب را باز می کنم می خونه در غیر این صورت .... نمی دانم چکار کنم. قبلا خیلی قرص می خوند اما از تابستون تا حالا یا نمی خونه یا کم می خونه. به نظر شما علتش چیست؟

هستی

میخواستم همین جا از آقای احمدی صمیمانه تشکر کنم که با حوصله و دقت به سوالات من در مورد قناریم که مریض شده جواب دادند. امیدوارم که همیشه سالم باشن و ما دوستان بتونیم از تجربیات ایشون استفاده کنیم. بازم یه دنیا ممنون[گل]

دوستی

بهترین وبلاگ ایران در زمینه قناری همینجاست شک نکنید ایــــــــــــــــــــــــــــــــــــولا

mayounesi

بازم سلام. خدا قوت قناریم هنوز قرص نمی خونه همانطور که قبلا گفتم با آهنگ یا صدای آب می خونه. اما تازه گی ها علاقه زیادی به خوردن کاغذ کف قفسش می کنه و صدایی مثل روشن شدن فندک چراق گاز از خودش درمیاره . قبلا از این کارها نمی کرد. کاغذ کف قفسش را از کاغذ سفید استفاده می کنم و زود به زود عوضش می کنم. به نظر شما چرا اینکار را می کنه و علت اینکه چنین صدایی از خودش درمیاره چیه؟ قناری ماده هم با صدای آب یا آهنگ ریز ریز می خونه و وجه ووجه می کنه؟ باید چکار کنم؟

محسن اکبری

با سلام ودرود:در خصوص قناری هایی که در حال پر ریزی هستن و یا تازه پر ریزی آنها در حال اتمام می باشد آیا برنامه غذایی خاصی باید به آنها داد یا نه تا قناری کاملاَ بالا نیا مده تخم کتان و ارزن رو باید داد ( کلاَ در این مقوله من مشکل دارم)

رامین

با سلام من یه جفت قناری بلژیک دارم نر قرص میخونه ماده هم خوب بود تا اینکه یه ماه پیش رفت تولک الان پر ریزی کم شده اما خیلی کسله بعضی موقع وسط روز میخوابه دونم فقط کتان میدم مدفوع قناری هم مشکل نداره چیکار باید بکنم ماده خوب شه

محسن اکبری

با سلام و درود:جناب آقای احمدی امسال نرها زیاد بالا نیامدند ولی ماده ها خوب مست شدند رسمی بلندهایی که دارم با توجه به دستوراتی که قبلاَ داده بودید متاسفانه دوباره تولک رفته اند ولی سرحالند خواهشمند است من را از سردر گمی نجات دهید نمی دونم کجای کارم اشتباه است(ممنون)

امیرعرسین

باسلام خدمت دوست عزیز آقای احمدی خواستم زنگ بزنم روم نشد به خاطر سوالم دوباره زنگ بزنم جوجه قناریهای من سه روزه اند و والدین آنها وقتی ماده برای خوردن پا می شه جنگ می کنند مثل اینکه نر می خواد جفت گیری کنه و ماده نمی زاره و نزاع سختی می کنند من نر را جدا کردم تا جوجه ها بزرگ شوند و به دانه خوردن بیفتند آیا بعد سی روز دوباره می تونم جوجه کشی کنم یا این کار من اشتباه بوده و قفس نر را کنار ماده گذاشتم که بی تابی نکنه . با تشکر

سعید

سلام میخواستم بدونم دمای اتاق برای جفت کردن بایدچقدرباشه؟ تشکر