سلام دوستان. امیدوارم که خوش و سرحال باشین.

عکسی رو در وبلاگ گذاشتم که دوستانی راجع به اون اظهار نظر کردن و پرسیدن که از چه نژادی هست . این عکس رو من در جایی دیده بودم و چون دیدم که علاقه مندان به سهره در این وبلاگ کم نیستن برای همین این عکس رو گذاشتم که لذتشو ببرین.01.gif

به نظرم سهره و قناری قرمز رو به هم زدن و این رنگ به دست اومده . به احتمال زیاد از داروهای تقویتی هم برای رنگ پرهای اون استفاده کردن. به هر حال منم مثه شما حدس میزنم.

اما راجع به سئوالی که دوست عزیزم آقا محسن پرسیدن 

نويسنده: محسن

با سلام جفت کردن ابلق(طوسی سفيد)با ماده ابلق پرتقالی مناسب است؟وچه ماده ای برای نر سفيد درصد پايين مناسب است؟لطف کنيد و درباره ماده مناسب وعلائم ظاهری ان توضيح دهيد و ايا ميشود از تنه واندام قناری به چند تخم بودن ان پی برد ؟

ج:دوست عزیز از دو قناری ابلق ؛ قناری ابلق بدست می یاد . و البته به ندرت تک رنگ می ده. مثلا دو ابلق طلایی رو اگه با هم جفت کنین ممکنه طلایی بده. اما ابلق طوسی و ابلق پرتقالی بیشتر جوجه هاشون ابلق می شن .

برای نر سفید هم همونطور که گفتم ماده زرد کم رنگ (شیری)‌خوبه. اما اگه نر شما شیری رنگه ماده سفید بهش بزن.

در همین رابطه یکی از خوانندگان محترم وبلاگ(آقا محمود) به شما جوابی رو دادن که می تونین در قسمت پیامها مطالعه کنین.

/ 2 نظر / 7 بازدید
فرزاد

با سلام و خسته نباشید من یک قناری نر دارم که ۷ ماهه پیش به عنوان جوجه نر خریدمش.۳ ۴ نفر فروشنده گفتند پسش نره اما تو این ۷ ماهه حتی ریزه خونی هم نکرده در ضمن بعید می دونم ترسیده باشه به نظره شما چه مشکلی داره و اگه ادامه داشت چیکارش کنم ضمن اینکه ماده ی من به تمام معنا حاله و نمی دونم باید با اونم چکار کنم راستی رنگ هر دو سرخه یک راهنمایی کاملم برای خرید قناری بکنید...پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

سامان

مي خواستم بدونم برای جفت کردن سهره با قناری قناری ماده بايد اولين بارش باشه که با پرنده نر جفت می خوره. و راه تشخيص سهره نر از ماده چيست؟