پاسخ سئوالات از اول اردیبهشت(بخش اول)

نویسنده: ایرج ی

سلام یه سوال دارم چرا قناری پاشو میگیره بالا من یک هفته بیش به قناریم بماد فایتوم زدم خیلی داغون شد از اون وقت تا به حالا این طوری شده؟ آیا درست میشه؟واینکه چگونه باید تشخیص داد جوجه نر است یا ماده واز چند ماهگی ومن یک سهره دارم یکی از انگشتهای پاش کج چگونه اونوباید درست کرد یا باید قطعش کرد؟.....

سلام.

1- اینکه پاشو بالا می گیره علتهای مختلفی داره. یکیش شقاقه که برای درمون اون پماد می زنن. اما ممکنه پاش جایی گیر کرده و کشیده شده. یا اینکه دونه ای در آورده و... اول معلوم شه مشکلش چیه . بعد پی درمونش باید رفت.

2- جوجه نر از یکماهگی شروع به ریزه خونی می کنه. البته ممکنه ماده هم ریزه خونی کنه. اما کم پیش می یاد.

3- اگه انگشتش در رفته یا شکسته و می تونین اون رو با چیزی ببندین تا جا بیفته این کار رو بکنین و الا دست به سهره نزنین.

نویسنده: بهزاد

سلام خوبین. من جوجه 2ماهه رسمی بلند قشنگ میخوام .2یک جفت سفید یک جفت طلایی جوجه 2 ماهه چند در میاد؟

لام. در حال حاضر برای فروش جوجه ندارم. ان شاء الله اگه قرار به فروش شد حتما اعلام می کنم.

قیمت هم بستگی داره به اندازه جوجه. از 100 به بالا می شه.

نویسنده: نوید

سلام خسته نباشی
اقا واسه قناری جفت کرده چال رو اماده بذارم یعنی پنبه مخصوص بچسبونم یانه واینکه پنبه باید کف قفس بذارم که ماده برداره ببره تو چال و اینکه جه کنم که پر همدیگرو نکنن ببرن تو چال و سوال دوم اینکه وقتی نر ماده جفت خردن ماده تخم گذاشت امکان داره تا به اخر رسیدن دون دادن به جوجه ها دوباره جفت بخورن و ماده تخم بذاره باید دوباره 1 دونه چال دیگه بذارم یا اصلا جفت نمی خورن مرسی از اینکه وقت میزارین!!!!

سلام. موقعی که نر و ماده رو کنار هم می ذارین بعد از 5 روز چال محتوی پنبه که دور اون را با چسب به چال چسبونده باشین براشون بذارین. اگه پرهای هم رو می کشن خوبه تعدای نخ به اطراف قفس ببندین.

ماده بعد از اینکه جوجه ها 20 روزه شدن معمولا تخم می ذاره. بهتره شما از چند روز قبل اون مثلا موقعی که جوجه ها از لون اومدن بیرون چال دوم رو بذارین.

نویسنده: نوید

راستی خوب زیر پنبه ها پودر ضد شپش بزنم واسه پیشگیری؟

سلام. بله خوبه که اطراف چال رو پودر بپاشین.

نویسنده: نوید

علائم شپش در قناری چیست متشکرم؟

اینکه قناری خودشو مرتب می خوارونه. اطراف قفس مخصوصا روی تیرک ها شپش جمع می شه. اگه شب یه پارچه سفید رو قفس بندازین و صبح زود قبل روشنایی اون رو نگاه کنید شپش ها رو توش می بینین.

نویسنده: میثم

سلام عزیز دوست خوب میگم صدای قناری نداری تو ولاگت بزاری ما دانلودش کنیم اون صداهایی که گذاشتی خرابن میخوام برا جوجه قناری بزارم که زودتر ریز خون بشن ممنون میشم

سلام.متاسفانه در حال حاضر همین ها رو دارم. البته اگه تو سایت ها مخصوصا خارجی ها بگردین حتما پیدا می کنین.

نویسنده: کاتبی

با سلام واحترام
با اجازه از اقای احمدی
بایستی زیر پنبه ها کف چال حتما پودر ضد شپش بزنی و بعد پنبه ها رو داخل چال بزاری و پنبه ها رو کمی فشار بدی و تا لبه چال پنبه بزاری سپس کمی پنبه معمولی لای سیم قفس بزاری تا بال هم رو هم نکنندضمنا از روز 15 بعد از بزرگ شدن جوجه ها نر شروع به خوندن میکنه و اماده میشه برای جفت شدن سری دوم از روز 20 نیز چال دوم رو بزار و چال اصلی که جوجه هه داخل اونند رو یک سیم پایین تر بزار ضمنا نگهداری قناری جیبر با رسمی فرق میکنه ....علائم شپش نیز خارش بیش از حد قناری.. و شب یک پارچه سفید روی قفس بزار و 20 دقیقه پس از خاموشی اون رو بردار اگه روی پارچه حیونای ریز قرمز دیدی اونا شپش یا کنه هستن

سلام.با تشکر از اینکه زحمت پاسخ رو دادین. من هم با اجازه شما پاسخ دادم که خدای نکرده دوست عزیزمون از عدم پاسخ دادن من دلخور نشن.

نویسنده: محمد علی

با سلام خدمت جناب احمدی گل و همه ی دوستانی که به این وبلاگ سر میزنند
از اول میگم:یه جفت قناری جونه یک ساله دارم که باراهنمایی که کردید تخم گذاشتند که بار اول تخم ها هرز بود و جوجه نشدند.
لونه رو در اوردم بعد از ده روز دیدم ماده کف قفس رو میکنه و میخواد توی ظرف عذا لونه بسازه که لونه رو گذاشتم و سه روز بعد از گذاشتن لونه ماده تخم گذاشت.
الان بازهم تخم ها جوجه نشدند.
جناب احمدی اگه شما بودید چیکار میکردید؟
نر رو عوض کنم؟ماده رو عوض کنم؟
یه بار دیگه بذارم تخم بذارن؟

سلام. فکر نکنم اگه دوباره تخم بذاره نطفه داشته باشن. معمولا تخم بدون نطفه مشکلش از نره. اول نر رو عوض کنید. اگه جواب نداد ماده. من بودم این کار رو می کردم.

نویسنده: ایرج ی

سلام اگه جوجه قناری یه صدای مثل جیک جیک بزنه یا جیر جیرک مثل اینها جیرجیرجیرجیرجیر سو سو سو سو یواش نره 8 ماهشه از کجا باید تشخیص داد درضمن خیلی بیتابی میکنه اما روزنامه نمیکنه؟؟؟؟

سلام. داداش ایرج گل ممنون می شم سئوالاتتون رو کمی واضح تر بنویسید. منظورتون چیه؟ چی رو تشخیص داد؟ نر بودن رو؟ آماده بودن رو؟ ... ظاهرا مرادتون آماده بودن برای جفت کردنه. اینکه ماده آماده باشه بهترین راه اینه که پسش رو نگاه کنید. اگه بر اومده و پف کرده آمادس.

نویسنده: بهزاد

چه مریضی هست که قناری کور میشه و میمیره درمانش چیه؟بسیار سرایت کننده هم هست

سلام. قناری بر اثر خوردن غذای آلوده مخصوصا فضله موش یا بر اثر تابش نور شدید یا به خاطر مبتلا شدن به بیماری که در چشم اون و یا اطراف چشم ایجاد شده مثه آبله ، کور می شه. بعضی کور شدن ها قناری رو نمی کشه مثه نور شدید. البته قناری که کلا کور شه از گرسنگی می میره.

اما اینکه قناری شما چشه که اینطور شده من الان نمی تونم بگم چیه. چون احتمالات زیادی هست. اگه مایل بودین با من تماسی بگیرید تا تلفنی صحبت کنیم.

نویسنده: حمید

آقای احمدی من مادم شپش گرفته بود و از حدود دو سه هفته پیش که این اتفاق افتاده من هر هفته حدود 2 یا 3 بار بهش پودر پروکسو زدم ام الان میبینم که باز هم اذیت میشه و باز هم در بدنش شپش وجود داره آیا به زدن پودر ادامه بدم ؟از یک طرف هم ماده من فوق العاده مست هست و می ترسم که با گرفتن متوالی اون و زدن پودر از مستی بیفته لطف کنید و یه راهی پیش پای من قرار دهید؟

سلام. برای برطرف کردن شپش لازم نیست اون رو به دست بگیرین.در آب بریزین تا آبتنی کنه. یا نهایت اینکه با آب پاش بهش بپاشین. اگه این پودر تأثیر نکرد باید از داروی قویتری استفاده کنید.

برای مداوای اون دو دارو است. یکی پودره و دیگری قطره. هر کدومشون رو استفاده کنید. خوبه. البته پودرش خیلی قویه و یه مدتی حدود بیست دقیقه ای قناری گیج می شه و کف قفس می یفته. بعد پا میشه و رو تیرک می ایسته. پودرشو می تونین از داروخانه های دامپزشکی تهیه کنید. اما قطره رو از مغازه های قناری فروشی.

نویسنده: حمید

سلام به استاد گرامی آقای احمدی.من در مورد اینکه چال جوجه هام شپش زده بود سوال کرده بودم ممنونم که پاسخ مرا دادید اما خیلی دیر شده و جوجه هام همه مردن.من اینجا یه سوال دیگه ای برام پیش اومده .می خواستم ببینم شما راهی ندارید که قبل از افتادن این اتفاق بشه پیشگیری کرد یعنی زمانی که ماده هنوز تخم نکرده بتونیم از دارویی برای جلوگیری از به وجود آمدن این حیوانات موذی و حال گیر (شپش) جلوگیری کرد؟ممنون از لطف شما

سلام.متاسفم. واقعا خیلی ناراحت شدم. خواهش می کنم منتظر نباشین اینجا جواب بدم. اگه کارتون عجله ای هست تماس بگیرین.

اما برای دفعه بعد می گم؛ قبل جفت انداختن حتما مطمئن شید که نر و ماده عاری از انگل و شپش هستند. کف چال و اطراف اون رو پودر بپاشین. همچنین منافظ و اطراف قفس رو هم پودر بپاشین.

نویسنده: محمدعلی

سلام
جناب احمدی قناریام میخوان دوباره تخم بذارن نمی دونم تخمشون رو بشکنم یا بذارم ماده روشون بخوابه؟البته گذاشتمون یه جای که هم خلوته وهم کولر هست.باتشکر.

نویسنده: کاتبی

با اجازه از جناب احمدی
جناب محمد علی
چرا قناری ها رو نزدیک کولر گذاشتید مگه درجه هوا چنده.ضمنا میشه بگید قناری جوانه را کی خریدید ضمن اینکه بهتره یکی از قناری ها نر یا ماده یک بار تجربه پرورش جوجه رو داشته باشه تا آمادگی داشته باشه


نویسنده: محمدعلی

بازم سلام


باید خدمت جناب کاتبی عرض کنم که قناریام نزدیک کولر نیستن اما خب کولر دار م درضمن اینجا خوزستانه وهوا آتیشیه!
قناری مادم بدجور داره کف قفسو می کنه ومیخواد نخ های پارچه ی قفس رو بکنه منم دلم براش سوخت وبراش یه خورده بنبه ونخ گونی گذاشتم تاسرگرم بشه.نره هم باش جفت گیری میکنه
.
بردم نرم رو پرنده فروشی بفروشم گفت فعلا قناری مشتری نداره منم نفروختم
.
ببینیم اینبار خدا چی میخواد.

نویسنده: مهدی معتمد

سلام خدمت شما ، اول از همه بخاطر این محیطی که برای کسب تجربۀ آماتورهایی مثل من ایجاد کرده اید بسیار تشکر میکنم.
اما سوالم این بود که :
من یک جفت رسمی معمولی خریده ام که خداراشکر سرحال هستند و کم کم باید برای جفت گیری کنار هم بیندازمشان .....، اما وقتی بعضی از قناری ها را دیدم و آنها را با قناری های خودم مقایسه کردم ، متوجه چند برآمدگی در انگشتان این قناری ها ( هر دویشان ) شدم ، برآمدگی که مثل شوره می ماند ولی وقتی سعی کردم آنها را بکنم نتوانستم و چون کمی هم ترس داشتم از اذیت شدن قناری و احیاناً خون آمدن پایشان ، آنها را به حال خود رها کردم، لازم به ذکر است که هر دویشان اکثر مواقع یک پایشان بالا است ( نمیدانم عادت دارند یا طبیعی است مخصوصاً موقع خواب ) آیا شما با چنین موردی بر خورد کرده اید و چگونه باید با کمال آرامش و طوری که قناری هم اذیت نشود این آشغالها را از پایشان جدا کنم.

نویسنده: کاتبی

با اجازه از استاد احمدی
جواب جناب مهدی معتمد .........
بنظر میرسه که پای قناری شما شقاق داره اگه زیاده باید از پماد ضد شقاق استفاده کنید که قناری فروشها انواع مختلف اون رو دارند ومدت سه روز به پاها بمالید و با اب ولرم نیز قبل از ان پا را تمیز کنید ولی به علت سوزش در پا ها احتمال رفتن به تولک نیز خواهد بود و اگر که شقاق پا کمه میتونید با پماد ویتامین ا .یا روغن زیتون روز در میان تا دوروز چرب کنید و به هیچ وجه با فشار شقاق رو جدا نکنید که پای قناری رو خونی خواهید کرد ضمنا پشنهاد من اینه که هر هفته تیرکهای داخل قفس رو با اب جوش بشورید و با دستمال کاغذی خشک کنید تا نظافت کامل رعایت بشه ..این کار رو خود من انجام میدم ... با احترام


نویسنده: کاتبی

با سلام خدمت جناب احمدی
یک توصیه به دوستان داشتم که طی شاگردی شما یاد گرفتم واون
1-صبر کردن و مدار در نگهداری قناری هست .اکثر دوستان توقع دارن قناری که داخل مغازه می خونه با یک ماده سریع جفت بشه و جوجه
بدن که متاسفانه اکثرا چنین نمیشه. بنظر من بایستی قناری جوجه یا حتی بالغ رو یک سال بعد از خرید جفت انداخت. تا هم با محیط آشنا بشه هم تقویت بشه که نطفه داشته باشه و حتی در جفت انداختن هم بایستی صبر داشت و پس از مدت 15 تا 20 روز منتظر تخم گذاری بود و کلام آخر اینکه بیایید قناری با اصالت و یک دست پرورش بدیم . و در ابتدا از قناری رسمی شروع کنیم سپس به قناری مانند جیبر و...و جیبوس و...

نویسنده: زردپلاکی.علی

باسلام وعرض ادب خدمت دوستان عزیز.من بانظرجناب کاتبی شدیدا موافقم. باید در ترکیب نژاد رنگ و فرم قناری مخصوصا نژاد رسمی بیشتردقت کرد و برای تکثیر بایداصالت نژادها رو در نظر داشت

سلام. ممنونم از اعلام نظرتون. هر وقت بتونم به وبلاگتون سر می زنم. امیدوارم که موفق باشید.

نویسنده: کاتبی

با سلام خدمت جناب احمدی
داخل یک قناری فروشی از دوستان یک قناری بود که تعادل کامل نداشت و سرش کمی پیچیده بود مغازه دار میگفت چشم درده و با چای میشورم چشمش رو ...بعد از چند روز قناری رو دیدم فرقی نکرده بود چکار میشه کرد تا بهبود حاصل بشه ..دلم خیلی برای قناری سوخت...با تشکر

سلام. علت چشم دردشو نگفتین. از آلودگیه، آبله، عفونت،...؟؟ اینکه با چای بشورن که خوب نمی شه. مگه چیزی تو چشش رفته؟ باید حتما بهش مولتی ویتامین بده. حتی شده تو گلوش بچکونه البته خفش نکنه. بعد اگه تورم داره حتما عفونت کرده. باید دارو مصرف کنه. حداقل لوتیسیرین. با پماد آد هم ضدعفونی کنه.

نویسنده: مصطفی

سلام
خسته نباشین
من یه قناری نر یه سر جیبر دارم. صبح و ظهر خوب میخونه و زیاد جست و خیز میکنه و به صدای قناری ماده خیلی واکنش نشون میده و این ور و اون ور میپره اما بعد از ظهر نمیخونه. از ساعت 4 بعد از ظهر به بعد نه میخونه و نه نسبت به صدای ماده واکنش نشون میده.به نظر خودم یکم ضعیفه البته خیلی خوب بهش رسیدم. میخواستم ببینم همه ی قناری های یه سر اینجوری هستن یا فقط مال من اینطوریه.ممنون

سلام. قناری صبح بیشتر می خونه و عصر و شب کمتر. فکر کنم قناریتون جوون باشه. در این صورت این مسئله طبیعیه. قناری جیبر نسبت به بقیه قناریها کمی ظریفتره. یعنی مراقبت بیشتری می خواد. البته نه اینکه خیلی نگهدارنشو به زحمت بیندازه. باید تقویت شه. کمی مولتی ویتامین در کنار بادام، تخم مرغ هویج، تخم کاهو و خلفه و میوه جات خیلی مفیده.

نویسنده: محمود

سلام
اگر برای قناری صدف دریا خرد شده بذاریم و بخورد مفید است ؟
آیا شربت مولتی ویتامین برای قناری مفید است ضمناً در هفته یکبار 5 قطره در آب بریزیم ؟با تشکر از لطف شما

سلام. بله اینهایی که گفتید خوبه.

نویسنده: ایرج

سلام من همونیم که زنگ زدم به شما گفتم یه قناری ابلق نر خریدم. پای قناریم هم شقاق دارد و این جور شد که قناریم را که بطور نامنظم و بدجور به پاش پماد زدم (زیاد و دائم روزی سه بار)اما الان قناریم همش پاشو میگیره بالا؟ یه قناری جوجه هم خریدم که هشت8ماهشه فروشنده گفت مادس اما من همین طوری از رنگش خوشم اومد الان میشه تشخیص داد نره یا ماده؟و این هم جوجه ی امروز گرفتمش و امشب دیدم اونم پاشو گرفته بالا میشه پاهاشونو درست کنی ؟؟؟

سلام ایرج خان. برای اینکه شقاق رو از بین ببرید اول پای قناری را به آرامی با آب ولرم بشویید. بعد خشک کرده و پماد شقاق رو روی پاش به آهستگی بمالید. طوری که جذب پاش بشه. از فشار دادن یا کندن شقاق به شدت پرهیز کنید. اگه شقاق خیلی بلند شده می تونید اون رو با ناخن گیر کوتاه کنید اما مراقب باشید که پوست پای قناری رو نگیرید.

روزانه یکبار پماد بمالید. این کار رو بسته به مقدار شقاق سه تا پنج روز ادامه بدین. بهتره تیرک ها رو هم چرب کنید و حتما کف قفس و تیرک ها رو مرتب بشویید و بعد اینکه خشک کردید سرجاشون بذارین. کف قفس رو هم روزنامه یا کاغذ بذارین. البته اگه از قفس های مخصوص که کف اونها شن و ماسه ریخته می شه بتونید استفاده کنید بهتره. اما این قفس ها همه جا نیست.

تشخیص نر و ماده بودن قناری رو هم همونطور که قبلا گفتم انجام بدین. اگه فروشنده گفته ماده هست احتمالش زیاده. چون معمولا نر رو به جای ماده می فروشن نه نر رو جای ماده.

نویسنده: ایرج

من میگم قناری من داری صدای جیررررررر درمیاره جیکم میزنه و8 ماهشه؟پسش چطوری باشه معلومه ماده یا نر

سلام. پس قناری اگه نوک تیز باشه نره. البته جوجه قناری پسش با قناری بالغ فرق می کنه. تشخیص اون کار ساده ای نیست. برآمدگی در جوجه خیلی کمتر، بالای مقعد حالتی غیر ماده داره. ماده پس اون با بالای مقعدش کمی پف کرده هست.( خیلی کم).و هرچه آماده تر بشه این برآمدگی (پف) بیشتر می شه

نویسنده: نوید

اقا سلام من قناری نرم دونه دهنه ماده نمیذاره اصلا خیلی بی تفاوت نسبت به جفت کردن حتی موقیع که جفت کردمشون دعوا هم نکردن خیلی بی تفاوت امکان داره نرم بالغ نباشه ولی پسش که نیم بند انگشت زده بود بیرون!

سلام. اگه پس نر بالاست جفت می ره. حتما لازم نیست که دون دهن ماده بذاره. البته این رو بگم که در جفت شدن ماده شرطه. اگه ماده آماده نباشه، هر چقدرم نر آماده باشه فایده نداره. برعکس اگه ماده آماده باشه و نر آمادگیش کامل نباشه جفت میره. همین که نر بخونه کافیه.

اما نکته دیگه ای که هست اینه که بعضی نرها به رنگهای خاصی علاقه نشون می دن. برا همین هم ممکنه با رنگ دیگه جفت نره. حتی آماده هم باشه باز جفت نمی ره.

حالا شما بذارین کنار هم باشن. دیگه فصل گرما داره می رسه. اگه نر دیگه ای دارین و این ها یکماهی کنار هم هستن خوب نر دیگه ای کنار ماده بذارین. اما اگه ماده آماده هست و نر دیگه هم ندارین بذارین کنار هم باشن.

نویسنده: بهزاد

سلام آقا خیلی ممنون که جواب میدین .ببخشین جسارته میشه توضیحی در باره تشخیص جنسیت در قناری بگین اگه بشه واضح تر توضیح بدین چون میخوام دقیق بدونم جوجه های من 2 ماهه هستن .

سلام دوست عزیز. تشخیص نر وماده بودن جوجه ها کار بسیار سختیه. اینطور نیست که بشه به راحتی تشخیص داد. تنها راه آسان اون اینکه که جوجه نر از یکماهگی به بعد ریزه خونی می کنه. اینکه می گم یکماهگی به بعد چون ممکنه از ماه دوم یا بیشتر بخونه. من خودم یک جوجه داشتم بعد از یکسال خوند. وقتی هم خوند سفت و شلاقی طوری که بعد چند روز جفتش کردم. در حالی که قبلش می خواستم با یه نر جفتش کنم!!!

اما برای اینکه تجربه خودم رو برای شما بگم تا شما هم با مشاهده این علائم بتونید بهتر تشخیص بدین عرض کنم که:

جوجه نر: جسورتر از ماده هست.سینه رو بالا می گیره. جیک های محکمتری داره. چشم براقی داره. پرهای اون از جلا و درخشندگی بیشتری برخورداره و پررنگ تره. سر اون از بالا حالت صافتر داره.

اما جوجه ماده: جسارت کمتری داره. بیشتر مواقع سینه خودشو به سمت پایین می گیره. جیک نازکتری داره. براقی در چشماش دیده نمی شه. سر گردی داره.

نویسنده: ایرج ی

سلام .من چند تا سوال دارم
1طریقه دادن شاهدانه را در برنامه غذایی قناری توضیح دهی؟

/ 139 نظر / 466 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد رضا

سلام من یه جفت قناری زرد خریدم که نره اول تیکه تیکه آواز میخوند اما مدتیه که نره پراش رو پف میده و اغلب روی میله میشینه و حرکتی نمیکنه آوازش رو هم به کلی قطع کرده ولی خوراک مثل قبل خوبه فقط جنب و جوشش خیلی کم شده

محمد رضا

سلام الآن مدت زیادیه این وضعیت رو داره اما هیچ تغییری نکرده حتی بد تر هم نشده هیچ علاعمی از خس خس صدا و عطسه هم نداره علاعمش فقط پف کردن پر های زیر شکمشه که از گوشه های دو طرف بدنش میزنه بیرون و اکثر روز روی چوب میشینه و پراشو پف میده گاهی اوقات هم سرشو میبره زیر بالاش و میخوابه بعد وقتی که نزدیکش میشم بلند میشه و غذاشو میخوره هیچ مشکلی تو تغذیش پیش نیومده ولی آوازش رو هم به کلی قطع کرده و دیگر علاعمی هم نداره البته قبل از این یه قناری داشتم که تو همین قفس نگهش میداشتم اون هم مثل همین بعد از یه مدتی همین علاعم رو داشت که فروختمش قفسش رو هم بعد از فروش حسابی تمیز کردم ولی این هم مثل اون یکی شده چی کار باید بکنم

محمد رضا

سلام طبق عرایض جنابعالی سینه و زیر شکم قناری را بررسی نمودم ولی شکل غیر عادی نداشته و همچنین خط سیاهی هم نداشت

حسین

چهار روزه قناری هارو جفت کردم. نه با هم دعوا میکنن،نه دیدم پشت بگیره خیلی اروم هم همیشه کنارهم نشستن.به نظر شما جفت خورده یا نه

شنتیا

سلام می خواستم بگم من دوتا قناری دارم زرد و قرمز بعد توی قفسشون رنگدانه ی طبیعی گذاشتم بعد الان چند روزه که قناری زردم یک پایی وای می ایسته نمیدونم باید چکار کنم ممنون میشم که جواب بدید

شنتیا

می خواستم بدونم که کی باید قناری هارو با هم جفت کنیم

حمیدرضا

عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز یکی از قناری های نر به خاطر کمبود آب دچار ضعف شدید بینایی شده با اینکه از نظر غذایی هم رژیمش کامل هست اما هنوزم همینطور باقی مونده لطفا اگه تجربه یا اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید ممنون از لطفتون

فرزین

سلام من قناری رسمی دارم ولی میخوام قناری جیبر بخرم میشه در مورد تگهداری جیبر هم توضیح بدین

محمدعلي

با سلام يك نر رسمي بلند دارم گرونم گرفتم الان يا چشمش نميبينه اون يكي چشمشم داره كم كم كور ميشه لطفاً كامل راهنماييم كنيد براي قوي كردن چشمش و ايا ميشه جفتش كرد يا نه ؟

محمدامین

سلام ببخشید قناری ام مدتی هست که پای چپش را بالا میگیرد.....لطفا راهنمایی کنید زودتر خوب بشه....ممنون