به تغذيه قناریاتون توجه کنين

سلام به همه عزیزان. امیدوارم خوب و سلامت باشین.

دو سئوال از دو عزیز تو پیامها اومده که جوابشونو می‌نویسم. اما قبل از اون یه نکته‌ای رو که قبلا گفته بودم باز تکرار می‌کنم.

علت این همه تأکید  و دوباره تکرار کردن مطلب اینه که واقعا ضربه اون رو هم خودم خوردم و هم دیگر عزیزان.

اون ضربه این بود که قناریایی رو می گرفتم و بعد از کلی نگهداری کردن می‌دیدم نطفه نداره و هیچ فایده ای نداشته.این نشون میده که نگهدارندگان این قبیل قناریها بهشون نرسیدن.

دوستان در فصل تابستون به تغذیه قناریها کاملا دقت کنین. تا موقع فصل جوجه کشی نطفه داشته باشن و سالم و شاداب باشن. تا اینکه زودی ضعیف نشن. و از بین نرن. تا حالا چند قناری رو موقع تخم گذاشتن از دست دادین؟ چرا اینجوری شده؟

پس تغذیه رو جدی بگیرین . مرسی

اما سئوالاتی که در این روز اومده :

سئوال اول :

نويسنده: رضا

با سلام خدمت دوست بسيار عزيزم آقا مصطفي وعرض خسته نباشيد. يكي از بحث هاي قبلي شما رو در مورد قناري رسمي وسوپر خوندم .اما فكر كنم كه تشخيص يه قناري گران قيمت از اين نوع و ارزان آن خيلي سخت باشه. كه شما بهتر مي دونيد چه چيزهايي ملاك اند.سوال من اينه كه آيا رنگ هم در قيمت اين قناري ها تاثير دارند.؟در ضمن آيا در ايران هم كسي نژادهايي مثل يوركشاير ولانكشاير وهلندي وبوسو و...كه خالص باشند وجود داره يانه؟

جواب: رنگ هم در قیمت کمی تأثیر داده. رنگهای باز مخصوصا سفید گرونتره. در ایران هم انواع گفته شده وجود داره .

قناری سوپر : بلند و کشیده با بدنی قلمی شکل دارای پاهای بلند. بدنش مثه قایقه. یعنی دم و گردن به سمت بالا و کمر به سمت پایین.

سئوال دوم:

نويسنده: محسن

باسلام برای خريد جوجه سهره بايد به چه نکاتی توجه کرد؟و آيا نر و ماده آن قابل شناسايی است؟وبرای تقويت نطفه قناريهای پير بايد از چه غذا يا دارويی استفاده کرد؟ممنون

جواب:

۱- جوجه هرچه رنگ براقتر و مرتب تری داشته باشه و آروم تر باشه.

۲- جوجه نر دارای سبیل است. یعنی کنار نوک اون پرهایی به شکل مو (ریز و تیز تیز ) به رنگ تیره هست.

۳- برای تقویت نطفه در این ایام تغذیه مناسب داشته باشین. دادن فلفل دلمه و مولتی ویتامین مفید هست.

/ 2 نظر / 6 بازدید
محسن

ايا استفاده از مولتی ويتامين(ويتالين)مناسب است؟ممنون

مهدی

سلام سایته توپی درست کردی دستت درد نکنه وخسته نباشی من یه دونه بلبل هفت رنگ دارمیکی دیگه هم خریدم شدن دوتا از آن وقت که دومی را گرفتم اولی از خوندن افتاده وتا صدای جیک اون یکی را می شنود جیک جیک مکند وبه ای طرف وآن طرف می پرد این قدر پریده این طرف اون طرف پرهای دمش ریخته من می خواستم ای بلبلها را با قناری جفت بندازم کمکم کنید ممنونم