تقویت صدای قناری

سلام. امروز قصد دارم راجع به تقویت صدای قناری مطالبی رو بنویسم.

علاقه مندان به قناری به طور قطع دوست دارن که از صدای زیبای اون لذت ببرن. اما حتما همه می دوتن که همه قناریها یه جور نمی خونن. متأسفانه در حال حاضر تلاش اکثر نگه دارندگان قناری اینه که تعداد جوجه هایی که می گیرن زیاد باشه تا بتونن سود بیشتری رو از فروش اونها داشته باشن. دیگه مهم نیست که چی از کار در می یاد.

عده معدودی ازپرورش دهندگان تلاش در تولید و تکثیر نوع برتر در صدا و شکل قناری می کنن که من به سهم خودم از اونها تشکر می کنم.

اگه کسی بخواد حتی واسه پول قناری پرورش بده بهتره که در

کیفیت بیشتر تلاش کنه تا در کمیت.

یکی از چیزهایی که در تقویت صدای قناری باید مد نظر داشت اینه که بهترین موقع در تقویت صدای قناری دوران جوجگی این پرنده هست. هر طور که در این دوران یاد بگیره بخونه در نحوه خوندن قناری موندگارتره. مثل بچه آدم که هرطور تو بچگی کلمات رو یاد بگیره همونطور حرف می زنه. عربی یاد بگیره یا فارسی یا ترکی .... همونجور حرف می زنه.

پس اگه می خواین جوجه ها زیبا بخونن لازمه که در محیطی اونها رو قرار بدین و یا یک قناری خوش آواز رو اونجا قرار بدین تا از صدای اون تقلید کنن ، و یا اینکه نوار صدای قناری واسشون بذارین . و دیگه هیچ صدای دیگه ای رو نشنون.

البته عده ای علاقه دارن که صدای سهره و یا بلبل هم در نغمه های قناری قرار بگیره. شما سعی کنین که از نغمه های معروف و ملایم و عامه پسند استفاده کنین.

موضوع دیگه در تقویت صدای قناری تقویت حنجره قناری و دقت در نوع غذا و تغذیه قناری است.

دادن دانه های پرچربی اصلا برای قناری خوب نیست. از طرفی سبزیجاتی مثله برگ اسفناج برای این کار مناسبه.

حتما مشاهده کردید که یک قناری در مدت طولانی می خواند ولی یک قناری دیگه تا شروع به خوندن می کنه در چند ثانیه خوندنش رو رها می کنه. مثه اینه که نفس کم می یاره. یا مثه آدمهایی که نفس تنگی و آسم دارن.

این واقعیتی است که ما با اون روبرو هستیم. پس مراقب قناریهای خود باشین که نه چاق شن و نه دچار سرماخوردگی . چون این دو و البته عوامل دیگه ای باعث تنگی نفس در قناری می شه و قناری هر چه قدرهم زیبا بخونه اما نفس نداشته باشه هیچ فایده ای نخواهد داشت. چون وقتی نفس کم می یاره دیگه نمی تونه چهچهه بزنه و نغمه های دل انگیز خود را ایجاد کنه.

خوبه حالا که به سرماخوردگی اشاره شد به این مطلب اشاره کنم که یه وقتی بخاطر گرمی هوا پرنده رو در معرض مستقیم باد قرار ندین. یعنی به هیچ وجهی نباید قناری در معرض کوران باد قرار بگیره. چون دچار بیماریهای مزمنی میشه که ساده ترین اونها سرماخوردگیه. و سرماخوردگی تو تابستون که فصل پرریزی(تولک رفتن) قناریه و در این ایام قناری ضعیف تر از هر زمانی است باعث ضعف شدید قناری و مستعد شدن اون برای مبتلاشدن به سایر بیماریهاست. واسه همینه که می بینین یک قناری تو زمستون سرماخوردگی پیدا می کنه اما تلف نمی شه. ولی تو تابستون همین سرماخوردگی باعث تلف شدن قناری می شه . پس مراقب باشین.

/ 4 نظر / 1609 بازدید
آزاد

با سلام من ميخاستم سوال کنم که نوار صدای قناری رو شما مي تونيد برام بفرستيد . قناری جفت داريد اگر داريد قيمتش چنده؟ و در آخر شماره تلفن خودتون ؟ من از بوکان هستم.

نوید مشهد

نمیشه راجع به تضعیف صدای قناری مطلب بزارین چون من دارم از سر درد می میرم و از طرفی نمی حام قناری هامو رد کنم

ممنون

احمد

سلام من قناریم مست بود الان 3روزه که صداش گرفته ریزه خونی هم میکنه کوتا بلند هم میزنه بعد یکم میخونه هر سه تا رو قاطی میکنه.! نظر شما چیه؟؟