مطالب ارسالی از دوستان

سلام بر دوستان همیشگی زردقناری

مطالب مفیدی رو یکی از خوانندگان خوب و از همراهان همیشگی «سارا خانم» عزیز از سایت های خارجی ترجمه و ارسال کردند. که ضمن تشکر از زحمات ایشون مطالب رو با ذکر منبع اونها براتون در این قسمت می نویسم.

درصورتی که سایر عزیزان هم اینگونه زحمات رو تقبل کنن با کمال میل از تلاش اونها در اینجا استفاده خواهد شد. البته ذکر منبع یادتون نره . یاحق 

محل نگهداری قناری

قناری محیط اطراف خود را خوب شناخته و به آ ن انس می گیرد . محل استقرار قناری بایستی روشن و حتی الامکان ساکت باشد و دید خوبی داشته باشد . بنابراین محل تاریک و یا پشت پنجره ای که ساعتها زیر تابش نور خورشید است و یا نزدیک شوفاژ یا بخاری مناسب نیست. نقاط پر رفت منزل نیز برای نگهداری قفس مناسب نیست چون که باعث ترس پرنده می شود در ضمن محلی که وزش باد در آن وجود داشته باشد موجب بیماری قناری می شود. در ضمن اگر قفس قناری در جایی قرار داشته باشد که قناری از قفس خود به محیط اطراف مسلط باشد نیز خوب است . نزدیک تلویزیون و رادیو نیز محل مناسبی نیست زیرا قناری در شب به استراحت و محل ساکت نیازمند است .

قفس های مناسب

از آنجایی که قفس برای قناری محل زیست پناهگاه و خوابگاه و محل یافتن خوراک او می باشد صاحب قناری باید قفسی تهیه کند که قناری در آن احساس آرامش و امنیت کند. قفس باید تا حد امکان بزرگ بوده و امکان بال زدن پرها برای قناری فراهم باشد. همچنین بتواند به راحتی از گوشه ای به گوشه دیگر برود به هر حال فضای قفس باید آنقدر بزرگ باشد که با قرار دادن جفت و چال با کمبود جا مواجه نشود.

نگهداری قناری 

نگهداری از قناری ساده است. تنها باید این مراقبت ها منظم و اساسی باشد

1- روزانه ظروف آب و دانه را با آب جوش شسته و خشک کنید. و در آنها آب و خوراک تازه بریزید.

2- ماهی یکبار تمامی قفس را در وان حمام و یا محل دیگری در زیر آب جوش شسته و مسواک بزنید. آب جوش بهترین وسیله برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن قفس و اشیای داخل آن است.

تغذیه قناری

ارزن و تخم کتان مهمترین خوراک قناری در تمام فصول سال است . ولی این دو توأم احتیاجات بدن قناری را فراهم نمی کند و شما باید از سبزی و میوه جات تازه نیز در برنامه غذایی قناری استفاده کنید .تا قناری شما سلامت و سر حال باشد.

بهترین میوه هایی که می تواند نیاز قناری شما را از نظر انواع ویتامینها تامین کند عبارتند از : سیب - موز - پرتقال- انگور سبز - گلابی- ذرت خام البته شیری و نرم باشد- اسفناچ تازه- کلم بروکلی پخته شده ،هلو ،خیار و توت فرنگی می باشد

البته توجه داشته باشیدکه در دادن این میوه ها به هیچ عنوان نباید زیاده روی کردچرا که باعث بیماری درقناری شما می شود

منابع:

http://robirda.com

http://exoticpets.about.com/cs/birds/a/canaries.htm

http://www2.upatsix.com/faq/canary.htm

/ 0 نظر / 65 بازدید