مراحل مختلف از خريد تا جفت کردن و بزرگ کردن جوجه‌ها (قسمت سوم)

سلام به دوستان عزیزم. دیدم بعضیااز دیر اومدن من شاکی شدن. باور کنین که از کوچکترین فرصت برای سر زدن به اینجا استفاده می‌کنم.

در دوقسمت قبل مطالبی رو راجع به جفت زدن تا موقع در اومدن جوجه ها گفتم.

اما قبل از اینکه ادامه بدم به سئوالات بعضی دوستان به صورت کلی جواب بدم. دوستان عزیز رویه جفت زدن قناری همین مطبیه که گفتم .اگه به هر دلیلی قناری شما جفت نشدن بعد از اینکه دیدید جفت نمی رن اونها رو  از هم جدا کنین. بیشتر از 2 هفته اگه گذشت و قناری شما تخم نذاشت اونها رو جدا کنین.

خوب وقتی که جوجه از تخم در اومد اون رو با مخلوط تخم مرغ(تخم مرغ رنده شده - هویج رنده شده که آّب اون گرفته شده و آرد سوخاری) _ دانه های مقوی مثه کوشه_ شاهدانه _ سیاه دانه و... همچنین میوه و سبزیجات. اما سبزی را از هفته دوم شروع کنین. دادن جوانه گندم هم مفیده.

یادتون باشه که در دادن مواد غذایی زیاده روی نکنین. بعد از گذشت 20 روز معمولا ماده آماده جفت شدن میشه  و بعد از 1ماه میتونین جوجه رو جدا کنین. اما جوجه ها رو زمانی که اولین جوجه لون بعدی در اومد از نر و ماده جدا کنین. تا یادم نرفته این رو هم بگم که بعد از اینکه ماده شروع به تخم گذاری نوبت دوم کرد جوجه ها رو با نر در قفس دیگه ای بذارین تا جوجه ها ماده رو اذیت نکنن. وقتی اولین تخم در اومد نر رو کنار ماده بذارین و برای جوجه ها هم غذاهای نرم بذارین تا اینکه نوک اونها برای خوردن دانه ها محکم بشه.

/ 7 نظر / 6 بازدید
م ا

سلام استاد می خوام به توصيه خودتان قناری ها رو از هم جدا کنم انها را در چه شرايطی قرار دهم که خوب اماده جفت زدن بشوند (فکر کنم حالا کارم خیلی سختر میشه) نظر شما در مورد اينکه ماده يا نر را عوض کنم چيه خواهش ميکنم منو در اين کار تنها نگذاريد

با عرض سلام خدمت تمامی عاشقان قناری خصوصا آقای احمدی و عرص تسلیت به مناسبت در گذشت آیت الله تبریزی من پس از اینکه قناری هام جفت نرفتن آن ها را جدا کردم تا در عید آن ها رو با هم جفت کنم چون قناری ها رو از هم جدا کردم تو پر ریزی میرن؟ اگه رفتن تو پر ریزی(یا حتی اگه نرفتن) چطور میشه تا عید آماده نگهشون دارم؟یا اگه زود تر اماده شدن زود تر جفت شون کنم؟داغ یک جوجه گرفتن ناقابل بر روی دلمان ماند! ما که رفتیم خودکشی کنیم!!

موسوی

با سلام اقا محمود گرامی داروی انتی استرس مخصوص قناريست و نام ديگری ندارد به سايت persian canary برويد در لينکها يک لينک است بنام gholamicage مغازه نيکنام که قفس ميفروشند دارو هم دارند هر دارويی بخواهی انجا ميتوانی تهيه کنی . موفق باشيد

محمود

سلام جناب موسوی صميمانه از راهنمايی شما متشکرم اميدوارم موفق و پيروز باشيد

آهنی

سلام .. آقای احمدی از اينهمه لطف شما به خودم و ساير دوستان خيلی ممنون ...اميدوارم در تمام مراحل زندگی شاد و سلامت باشيد ..خدانگهدار.

محمود

سلام دوست بدون نام جگر شير نداری سفر عشق مرو برای جوجه گرفتن از قناری صبر و حوصله و اطلاعات لازم است اول مطالب آقا مصطفی را مطالعه کن بعد کتاب در اين زمينه تهيه کن وسپس با افراد با تجربه مشورت کن ببين کجا اشتباه کردی اصلاح کن به اميد خدا دفعه بعد موفق خواهی شد موفق و پيروز باشيد

علی

با عرض سلام گاهی اوقات در طی روز اکثر قناری هايم دهانشون را باز نگه ميدارند. دمای معمول هم ۲۲ است. علت چيست؟ يکی از قناری های ماده ام کاملا آماده است و با دو تا نر در مراحل مختلف جفت انداختم ولی جا تخم را گود نمی کند. خواهشمندم جواب سوالم را بدهيد؟