قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

مراحل مختلف از خريد تا جفت کردن و بزرگ کردن جوجه‌ها (قسمت سوم)

سلام به دوستان عزیزم. دیدم بعضیااز دیر اومدن من شاکی شدن. باور کنین که از کوچکترین فرصت برای سر زدن به اینجا استفاده می‌کنم.

در دوقسمت قبل مطالبی رو راجع به جفت زدن تا موقع در اومدن جوجه ها گفتم.

اما قبل از اینکه ادامه بدم به سئوالات بعضی دوستان به صورت کلی جواب بدم. دوستان عزیز رویه جفت زدن قناری همین مطبیه که گفتم .اگه به هر دلیلی قناری شما جفت نشدن بعد از اینکه دیدید جفت نمی رن اونها رو  از هم جدا کنین. بیشتر از 2 هفته اگه گذشت و قناری شما تخم نذاشت اونها رو جدا کنین.

خوب وقتی که جوجه از تخم در اومد اون رو با مخلوط تخم مرغ(تخم مرغ رنده شده - هویج رنده شده که آّب اون گرفته شده و آرد سوخاری) _ دانه های مقوی مثه کوشه_ شاهدانه _ سیاه دانه و... همچنین میوه و سبزیجات. اما سبزی را از هفته دوم شروع کنین. دادن جوانه گندم هم مفیده.

یادتون باشه که در دادن مواد غذایی زیاده روی نکنین. بعد از گذشت 20 روز معمولا ماده آماده جفت شدن میشه  و بعد از 1ماه میتونین جوجه رو جدا کنین. اما جوجه ها رو زمانی که اولین جوجه لون بعدی در اومد از نر و ماده جدا کنین. تا یادم نرفته این رو هم بگم که بعد از اینکه ماده شروع به تخم گذاری نوبت دوم کرد جوجه ها رو با نر در قفس دیگه ای بذارین تا جوجه ها ماده رو اذیت نکنن. وقتی اولین تخم در اومد نر رو کنار ماده بذارین و برای جوجه ها هم غذاهای نرم بذارین تا اینکه نوک اونها برای خوردن دانه ها محکم بشه.

   + مصطفی احمدی ; ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/٤