قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

مراحل مختلف از خريد تا جفت کردن و بزرگ کردن جوجه‌ها (قسمت دوم)

سلام به دوستان عزیز. در این قسمت می‌خوام راجع به زمانی که جوجه از تخم در می‌یاد توضیحاتی رو بدم. اما قبل از اون سئوال آقا میثم رو جواب می‌دم که پرسیده ۱۵ روزه قناریاشو جفت کرده و الان ماده رفته روی جادونی پنبه جمع کرده.

آقا میثم چال برا قناریتون بذارین و جادونی قناری رو عوض کنین. یا لااقل جاشو عوض کن . بعضی قناریا اینجور بدقلقن(اگه درست نوشته باشم ) باید این حالت رو از سرشون بندازین.

خوب در قسمت قبل گفتم که لحظه‌ای که جوجه از تخم در می‌ياد ماده شروع به دادن غذا می‌کنه. ماده در این موقع غذا رو در جیکدانش هضم کرده و بعد به صورت مایع به جوجه می‌دهد. در این موقع لازمه که غذای نرم مثه مخلوط تخم مرغ(شامل تخم مرغ رنده‌شده ـ هویج رنده شده ـ آرد سوخاری) به مقداری که تا عصر همش خورده شه و برای فردا دوباره مقدار لازم گذاشته شه. نباید تخم مرغ رو بذارین بمونه چون گندیده می شه و باعث بیماریهای روده ای در قناری میشه.

شما مخلوط تخم مرغ رو که آماده کردین در ظرفی در بسته در یخچال نگه داری کنین و هر روز به مقدار کافی برای قناری قرار بدین.

دانه‌های تقویتی هم براش بذارین . کوشه ـ شاهدانه ـ برزک ـ شلغم ـ کلم ـ کاهو ـ خلفه و... اما کم بذارین . کاهو و خلفه رو در یک ظرف جداگانه و سایر دانه ها رو هم جداگانه.

نکته ای که خیلی باید مراقب باشین رعایت آرامش و آسایش قناریه.  به داخل چال قناری سرک نکشین و کنجکاوی شما باعث نشه که این کار رو بکنین. بذارین قناری در کمال‌ آرامش به بزرگ کردن جوجه مشغول بشه. شما به زودی صدای ضعیف جوجه ها رو خواهید شنید و چقدر لذت‌بخشه شنیدن این صدا .....

   + مصطفی احمدی ; ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٩/۱