قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

جواب چند سئوال

سلام دوستان .امروز هم اومدم چند سئوال از شما خوبان رو جواب بدم. برای همتون آرزوی موفقیت می کنم.

محمد طالبی دوست عزیزم. قناری شما در صورتیکه آماده برای جفت باشه مطمئنا جفت خواهد رفت. پس نگران نباشین.

روزبه عزیز مطلب شما دلگرمی خاصی به من داد . امیدوارم که روزی شاهد آنچه گفته اید باشیم. و نژاد اصیل ایرانی که مایه افتخار باشه بدست بیاریم.

آقا یا خانم (م ا ) آیا چال رو قناریها آماده کردن؟ یا اینکه هنوز آماده نشده؟ و آیا ماده توی چال میخوابه؟اگه چال آماده کردن و ماده توی اون میخوابه و نر هم برای ماده توی قفس مستی نشون میده و دنبال ماده می کنه و درهمون حال هم می خونه میشه به احتمال زیاد گفت که جفت میرن.معمولا قناری اوایل روز و صبح جفتگیری می کنن. واسه همین هم ندیدن این حالت دلیل بر این نیست که جفت نرفتن.امیدوارم موفق باشین

امیرجان ، ماده شما جوان هست یا قبلا جفت رفته؟ ممکنه این اتفاق واسه ماده هایی که تازه جفت می رن اتفاق بیفته. اگه هم ماده قبلا جفت رفته ونری که باهاش جفت شده تو خونه دارین ماده با شنیدن صدای جفت قبلی خودش این حالت رو نشون میده.

در غیر این صورت اگه نر و ماده کاملا آماده باشن جفت میرن. مگر اینکه ماده شما از اون دسته قناریهایی باشه که نسبت به رنگ خاصی حساسه.

درمورد جفتی که 5روزه جفت کردین ممکنه نر یا ماده آماده نباشن. اگه این حالت ادامه داشت اونها رو جدا کنین.

   + مصطفی احمدی ; ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/۸/٢٧