قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

يه علاقه عجيب

سلام به همه دوستان و دوستاران طبيعت.

نمی‌دونم چرا هر وقت می‌خوام راجع به قناری بنويسم اولين و تنهاترين موضوعی که به ذهنم می‌ياد اينه که راجع به علاقه شديدی که در افرادی که به نوعی با اين پرنده آشنا می‌شن بنويسم.

خودمن يه بار از کنار مغازه‌ای رد می‌شدم که يه قناری تو قفس جلو اون مغازه در حال خوندن بود و همين مسئله باعث شد تا من به قناری شديداً علاقه‌مند شم. از اون موقع تا حالا سالها می‌گذره و من می‌بينم که نه تنها از اين علاقم کم نشده بلکه روز به روز هم شديدتر ميشه.

ميشناسم افرادی که مدتی خودشون رو از قناری به هر دليلی دور کردن و بعد می‌ديدن که چيزی رو تو زندگيشون کم دارن.

يه نفر رو می‌شناسم که مدتی همه قناريهاشو فروخته بود. و بعد از مدتی دچار افسردگی شده بود. وقتی به پزشک مراجعه کرد پزشک به اون گفت که قبلا چی داشتی ؟ گفت قناری. پزشک روانشناس به اون گفت: معطل نکن. سريع برو و قناری بخر. اونم بعد از اينکه دوباره رفت سراغ قناری حالش خوب شد.

اين علاقه يه علاقه خاصيه. اونی که واقعا عاشقانه سراغ قناری می‌ره دارای روح و روانی پاک و پرمهر و عطوفته

حتی افرادی که قناری رو مثه يه کالا فرض می‌کنن که فقط دنبال کسب درآمد از اون هستن با اينکه متأسفانه از صداقت و راستگويی کمی برخوردارن اما بازم همين همراه بودن با اين پرنده رو روح و روانشون تأثير می‌‌گذاره.

واقعيت مطلب اينه که من با افراد زيادی برخورد داشتم که در با آدم خوبن اما همين که پای معامله پيش می‌ياد می‌بينی که به هر طريقی که شده سعی دارن اونی که واقعی است چه در قيمت و چه در سلامتی پرنده رو مخفی کنن . و تا ميتونن سر همديگه رو کلاه بذارن.

چه دوستيهايی که سر قناری شروع شده  و متأسفانه سر قناری هم به هم خورده.

البته قناری بيچاره گناهی نداره. گناه از ما آدماست که می‌خوايم سر همو کلاه بذاريم.

بگذريم . خواستم راجع به علاقه‌مندی به قناری بگم. اما موضوع به اينجا کشيده شد. به هر حال اينم يه تجربه‌ايه که من تو اين سالها بدست آوردم و شايد به درد کسی بخوره.مخصوصاً کسانی که فکر ميکنن که همه مثه خودشون بچه مثبتن.

   + مصطفی احمدی ; ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٤/۱