قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

شهادت مولا تسليت باد.

فزت ورب الکعبه

دوستان سلام. ایام و لیالی قدر رو به همه تبریک عرض می کنم. همچنین شهادت مولای متقیان علی علیه السلام رو تسلیت می گم. جدا دوری و فاصله گرفتن از اهل بیت دودش فقط تو چشم خودمون میره. من مطمئن هستم همه دوستان عزیزم با این حرف من موافقن. دلهای پاک شما که عاشق طبیعت و قناریه مطمئنا دلش واسه اهل بیت می طپه.

این شبها واسه همدیگه دعا کنیم. وقتی دعا می کنین ما رو هم فراموش نکنین. التماس دعا عزیزان

خوب همونطور هم که متوجه شدین تغییراتی در وبلاگ انجام دادم که تنوعی شده باشه. امیدوارم که خوشتون اومده باشه.

یه سئوال هم از دوست عزیز آقا فرود دارم که جوابشو با اجازه شما می دم.

سئوال:

سلام ببخشید که سوال تکراری می پرسم من به قناریهام همه جوره می رسم ولی تا حالا مولتی ویتامین ندادم می خواستم ببینم میشه مولتیویتامین بچه بهشون داد؟یک سوال دیگه قناریهام کم کم دارن اماده میشم قناری نرم خوب می خونه اما هنوز یکمی پرریزی داره ایا میشه جفتشون کرد؟

جواب: سلام دوست عزیز. تا می تونین توسط دانه های مقوی و سبزیجات و میوجات قناریها رو تقویت کنین. مولتی ویتامین زمانی لازمه که قناری رو جفت کردین و نیاز به تقویت بیشتر داره.

از ظاهر حرفاتون این رو متوجه می شم که خوب به قناریها رسیدین و الان دارن رو می یان. پس فعلا دست نگه دارین تا خوب نرها و ماده ها مست شن. فعلا وقت واسه جفت زدن زیاده. بعد که خوب مست شدن جفت کنین. الان زوده مخصوصا که هنوز پرریزی اونها تموم نشده. وقتی پرها کامل در اومد و دیگه از ریختن پر خبری نبود و نر و ماده و مستی  نشون میده اونوقته که جفتشون کنین. الان جفت کنین نه تنها جفت نمی رن. بلکه دوران آماده شدنشون عقبتر می یوفته و ممکنه نر و ماده هاتون خراب شن. طوری قناریها رو قرار بدین که فقط صدای همدیگه رو بشنون. اگه چند نر و ماده دارین نرها رو در یک قفس و ماده ها رو در قفس دیگه نگه دارین.

موفق باشین.

   + مصطفی احمدی ; ٤:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٧/٢٢