قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

 

سلام به همه دوستان عزیز . خوشحالم که روند سئوال و جواب ادامه داره امیدوارم که در این مسیر به همدیگه خوب کمک کنیم. و تجارب خودمون رو در اختیار همدیگه قرار بدیم. الان دیگه کم کم باید قناریا رو آماده جفت کرد .مخصوصا در مناطقی که هوا داره رو به خنکی می ره. اما یادتون باشه که در جفت کردن قناریها عجله نکنین. بذارین خوب آماده شن بعد جفت کنین.در ضمن سئوالی هم آقا محمود داشتن که با اجازتون جوابشو دادم . چند ایمیل داشتم که هنوز متاسفانه وقت نکردم حتی درست بخونم. آخه داره درسها شروع می شن و منم باید وقتم رو بیشتر صرف درس و مطالعه کنم. اما بهتون قول می دم که این وبلاگ از حرکت نخواهد ایستاد. ممکنه آروم حرکت کنه. اما از حرکت نمی ایسته .مخصوصا با وجود دوستان خوبی مثله شماها که در این مدت حسابی سنگ تموم گذاشتین. خوش و خرم باشین.

نويسنده: محمود

سلام
آقا مصطفی زيارت قبول
برای جفت کردن با سهره چه ماده ای با چه رنگی مناسبتر است
ويک تجربه من دارم مخلوطی از دانه های ارزن>شاهدانه>تخم تربچه>تخم گشنيز>کاپشه>تخم خرفه>دان سياه>خشخاش>تخم کاهو>تخم شلغم>تخم کلم> از هر کدام صد گرم مخلوط ميکنم و هر ۲۰روز يک بار قناری را با آن تغذيه ميکنم به همراه سبزيجات برگ کاهو>اسفناج>گشنيز>برگ چغندر وميوه جاتی مثل سيب>هويج>خيار> در هفته حداقل دو باراز يکی از اينها ودر ماه يک دفعه با جوانه تازه وهميشه قناريها سر حال هستند ونيازی به ويتامينها نيز ندارند به هر حال هر چيزی با غذا بهتر از دارو است
زنده باشيد وپيروز

سلام دوست عزیز. قناری رنگ تیره مثله سبز و یا طوسی مناسبه .اما اگه سهره شما خوب و آماده باشه و ماده خوبی هم داشته باشی و موفق بشی رونگهای پرتقالی و یا قرمز به سهره بزنی جوجه های خیلی قشنگی می ده.

از ارائه تجربه ای هم که داشتین ممنونم مطمئنا مورد استفاده دوستان قرار خواهد گرفت و بدرد همه خواهد خورد.

   + مصطفی احمدی ; ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٦/٢۱