قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

راجع به گل به سر

سلام دوستان. حال و احوال چطوره ؟ هوای اینجا که حسابی گرمه . و طوریه که تحملش خیلی سخته.

مراقب قناریاتون باشین که یه وقتی گرمای هوا اونها رو اذیت نکنه.خوب بگذریم.

یکی از عزیزان زحمت کشیدن و راجع به گل به سر مطالبی رو نوشتن. (یادتونه که چند وقت قبل یکی از دوستان راجع به اون سئوالی رو داشت) من از ایشون تشکر می کنم. خوشحالم که شما در این مسیر کمک کار هستین و با بیان مطالب و نظراتتون اینجا رو پربارتر می کنین.

علیرضای عزیز هم سئوالی کردن که من هم با اجازتون جواب اونو می نویسم.

____________________________________________

نويسنده: ا-ح-س-ا-ن

سلام در مورد گل به سر کمک خواستید من خودم یه دونه نرش رو دارم این پرنده تقریبا همرنگ گنجشکه ولی یکم تیره تر مایل به سبز و روی سرش یه لکه قرمز رنگ خیلی زیبا داره و البته باید بدونید که اصالتا ایرانیه اگه اونو با قناری ماده رسمی جفت کنید جوجه های اونها ضمن اینکه صدای زیبایی دارن خیلی هم مقاوم میشن و زود مریض نمی شن گل به سر وحشیه و باید جوجه اونو در قفس بزرگ کنید تا عادت کنه وگرنه به این راحتی ها جفت گیری نمی کنه شاد باشید

................................ .......................................

- همونطور که می بینید این پرنده وحشی و مثه سحره هست و باید از جوجگی در قفس نگه داری بشه. تا اینکه اهلی بشه و بعد اون رو جفت کرد. من فکر می کنم این پرنده گونه خاصیه که شاید هم از اقسام قناری نباشه. اما به خاطر اینکه خصوصیات اون به قناری می خوره(مثه سحره) امکان داره بشه با قناری اونو جفت کرد.

.......................................................................

نويسنده: علیرضا

با سلام خدمت شما


جواب: به پاش گلیسرین یده بزنین و اونو به دکتر نشون بدین. به احتمال زیاد آبله زده. حتما اونو از سایر قناریها جدا کنین و در محل دیگه ای نگه داری کنین . تا زمانی که مطمئن بشین که بیماری اون واگیردار نیست.

يک جوجه قناری دارم که حدودا سه ماهش میباشد الان سه روزی هست متوجه شدم انتهای يکی از انگشتان پای چپ ويکی از انگشتان پای راست اون متورم شده واز اون خون مياد و از همان موقع پاهای اونو بعد از اينکه با الکل شستشو دادم با پماد تتراسايکلين چرب کردم خونريزی اون قطع شده ولی انگشتان اون هنوز متورم هستند لطفا منو راهنمايی کنيد متشکرم
 

   + مصطفی احمدی ; ٦:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٥/٧