قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

توضیحات بیشتری در مورد اتحادیه زرد قناری

سلام. امیدوارم حال همگی خوب باشه. در بخش های قبلی راجع به راه اندازی اتحادیه زرد قناری براتون صحبت کردم.

عده ای از دوستان درخواست داشتن که توضیحات بیشتری در این خصوص داده بشه. من هم اطاعت امر کرده و در این بخش مطلب رو بیشتر توضیح می دم

اتحادیه زرد قناری:

یکی از چیزهایی که از همون اول باعث شده که من وارد عرصه وبلاگ نویسی و حالا راه اندازی اتحادیه باشم اینه که دلم به حال قناری و علاقه مندان به قناری خیلی می سوزه.

می بینیم که چه کارهایی تو این آشفته بازار خرید و فروش انجام می شه. بعضی از این مسائل رو فقط در زیر تیتر می کنم. توضیح مفصلش رو خودتون بهتر از من می دونید.

1-   بروز بیماریهای عجیب و غریب در قناری که تا چند سال قبل اصلا دیده نشده

2-   مشکلات بی نطفه شدن قناریها که به قول یکی می گفت بعضیا این کارا رو می کنن تا تعداد قناری کم بشه و بتونن قیمتش رو تو دست نگه دارن و ارزون نشه.

3-   فروش با قیمت بالا و خرید با قیمت پایین. کافیه قناری از مغازه بخری و ببری یه ساعت بعد برگردی همون مغازه نصف قیمت ازت می خره.

4-   فروختن قناریهای مریض که نه تنها باعث می شه قناری خریداری شده بعد مدتی بمیره، باعث بیمار شدن بقیه قناریها هم می شه.

5-    تکثیر بدون قاعده و غیر علمی قناری که موجب اختلاط نژادهای مختلف و در نتیجه از اصالت افتادن قناریهای دارای نژاد می شه.

6- دسترسی سخت و در مواقعی عدم دسترس به قناری مورد نظر برای افراد خصوصا کسانی که در شهرستان های فاقد قناری خوب هستند.

7- نبود زمینه مناسب برای فروش خوب قناریهای تکثیرشده که منجر به این می شه که دست رنج تکثیرکننده بدون هیچ زحمتی به دست فروشندگان سودجو بیفته.

8- عدم اطلاع از سابقه و  اصل و نسب آن. این موضوع زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کنه که شما دو قناری  مثلا سفید و زرد رو جفت می کنید و انتظار دارین جوجه سفید یا زرد بده ولی بهتون جوجه ابلق می ده. اگه از پشت قناری اطلاع داشتین متوجه می شدین که پدر و مادر یکی از اونها ابلق بوده و جوجه ها حالا ابلق در اومدن.

9- عدم اطمینان از سالم بودن و نطفه داشتن قناری خریداری شده. یکی می یاد یه قناری رو می خره و کلی وقت روش می ذاره. به هزار رحمت آمادش می کنه و جفتش می زنه. بعد می بینه نطفه نداره و قناری مشکلاتی داره که قابل علاج نیست.

10- تفاوت در نحوه نگهداری: قناری موجودی است که با محیط خودش رو تطبیق می ده. شما اگه یه قناری رو از یک منطقه سردسیر بخرید و اون رو جای گرمی ببرید مطمئن باشین روش تاثیر می ذاره. یا اگه کسی در نگهداری قناریش از دانه های خاصی استفاده کرده و صاحب بعدی به این نکته التفات نداشته باشه قناری بهم می ریزه.

11- و...

اینها تنها بخشی از مشکلاتیه که برای خریداران و نگهدارندگان قناری رخ می ده.

هدف از راه اندازی اتحادیه زرد قناری برطرف کردن کلیه مواردیه که اشاره شده و البته آثار و برکات دیگه ای هم هست که با همکاری و تعاون بایکدیگر بدست خواهد آمد.

من که به این کار خیلی خوشبینم. برنامه های زیادی هم دارم که اجازه بدین در اینجا اونا رو مطرح نکنم چرا که می دونم هستن افرادی که می خوان سواستفاده کنن . حتی هستن افرادی که برای سودجویی های خودشون دست به خرابکاری و از بین بردن امثال این طرح ها می زنن.

در حال حاضر عده ای از دوستان ایمیل خودشون رو برای من فرستادن و من هم فرم عضویت رو براشون فرستادم. تا آخر مرداد ماه هم مهلت تکمیل فرمه. بعد اون هم اگه لازم بود تمدید می شه تا اگه کسی علاقه داشت در اتحادیه عضو بشه.

بعد از اینکه اعضا مشخص شدن هماهنگی لازم با تک تک اعضا خواهد شد تا ضمن برقراری ارتباط مستمر با همه اعضاء نمایندگی هایی در مناطق مختلف کشور راه اندازی بشه و پس از اون در هر گوشه این مملکت به راحتی به قناری مورد نظرتون با خیال راحت دسترسی داشته باشین.

این کار شدنیه و من هم براش طرح مفصلی دارم. تنها شرطش همراهی و همکاری صمیمانه، صادقانه و فعالانه دوستانه که امیدوارم با همکاری هم بتونیم این کار رو به نتیجه برسونیم. چرا که سودش عاید همه می شه

«من + تو= ما »

این شعار اتحادیه زرد قناری هست. اینکه اسمش رو اتحادیه زرد قناری گذاشتم به همین خاطره. چون با اتحاد با یکدیگره که می شه به نتیجه مطلوب برسیم.

   + مصطفی احمدی ; ٤:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٢