قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

اتحادیه زرد قناری

باسلام به همه دوستان. در پست قبلی اشاره به مطلبی داشتم که حاصل اون تشکیل اتحادیه زرد قناریه. توضیحاتی در این خصوص در ادامه مطلب اومده.

افرادی که می خوان به عضویت این اتحادیه دربیان فرم مربوطه رو تکمیل و به همراه مدارکی که اعلام شده به ایمیل من ارسال کنند. لطفا  یک پیامک بزنید تا فرم رو براتون ارسال کنم.

شماره تماس: 09122520557

ایمیل:zardeganari@yahoo.com


من و تو می شویم ما

آشنایی با اتحادیه زرد قناری:

در سال 1385 وبلاگ زرد قناری با مدیریت مصطفی احمدی آغاز به کار کرد. هدف از این وبلاگ ایجاد فضایی صمیمی و دوستانه برای پاسخگویی به سئوالات علاقه مندان به قناری و کمک در بهبود روش نگهداری و پرورش قناری بود.

پس از ارتباط با دوستداران قناری در اقصی نقاط این مرزوبوم، متاسفانه مشکلاتی برای قناری ها مشاهده شده است که عموما از سوی سودجویانی است که با ورود به بازار فروش قناری می خواهند از هر راهی کسب درآمد کنند.

     در سالهای اخیر بیماریهایی در قناری دیده شده است که نشان از آن دارد در نحوه نگهداری قناری توجه لازم نمی شود و دیگر مانند سابق نمی توان به راحتی سراغ هر فردی برای خرید قناری رفت. مشکلات نداشتن نطفه و مقطوع النسل شدن قناریها، سوء تغذیه و عدم رعایت اصول نگهداری، افزایش بی رویه قیمت ها و عدم کنترل آن، کلاه برداری، گران فروشی و...  از دیگر مشکلاتی است که دیده و شنیده شده است.

مدیریت وبلاگ زرد قناری با همفکری و همیاری اعضای این وبلاگ برای برطرف کردن مشکلات، در صدد پیداکردن راهی برآمد تا بتواند گامی هرچند کوچک برای کمک رسانی  به علاقه مندان پرنده زیبا و خوش آواز قناری بردارد.

     به همین منظور «اتحادیه زرد قناری» در مرداد 1390 تشکیل شد و از همگان برای عضویت در این اتحادیه دعوت به عمل می آید. این اتحادیه با عضوگیری از اقصا نقاط کشور و حتی خارج از کشور، پل ارتباطی میان اعضا ایجاد می کند و با تشکیل زنجیره مطمئن در خرید و فروش به یاری دوستداران قناری می شتابد.

برخی از مزیت های تشکیل این اتحادیه عبارتند از:

1-   اعلام قیمت کارشناسی و منصفانه در خرید و فروش؛

2-   ایجاد شغل برای جویندگان کار؛

3-   ایجاد شبکه توزیع مستقیم و قطع دست واسطه گران و سودجویان؛

4-    ایجاد بازار جدید برای تکثیرکنندگان؛

5-   امکان خرید از سایر شهرهایی که خریدار علاقه مند به خرید از آنجا را دارد؛

6-   ارسال به کلیه مناطق (پس از تکمیل زنجیره فروش)؛

7-   تضمین برگشت پول فروش و جلوگیری از کلاه برداری؛

8-   اطلاع از سابقه قناری و اصل و نسب آن؛

9-    اطلاع از نحوه نگهداری و تغذیه قناری؛

10-  اطمینان از سالم بودن قناری؛

11-   کمک در بهبود و ارتقاء کیفی نژادهای مختلف قناری و تلاش برای جلوگیری از اختلاط نژادهای اصیل؛

12-  برگزاری نمایشگاه فروش و عرضه مستقیم قناری وایجاد حس رقابت در تولید بهترین انواع با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت؛

   + مصطفی احمدی ; ٤:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٤