قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

جواب رضا و مجيد

سلام دوستان عزیز و مهربون. دلم میخواد بدونین که واقعا شما رو دوست خودم می دونم و این کلمه رو کلیشه ای بکار نمی برم. محبت می کنین به این وبلاگ سر می زنین. دوست دارم نظرتون رو راجع به این وبلاگ و مسیری که داره طی می کنه بنویسین. اگه می بینین که نیاز به اصلاحاتی داره حتما به من بگین. من این وبلاگ رو واسه شما ساختم. واسه همین هم نظرات شما واسه من خیلی مهمه.

خوب امروز نوبت به آقایان رضا و مجید عزیزه که سئوالاتی داشتن. من جواب یکی رو دادم و دومی با شماست اگه می تونین کمک کنین.

.....................................................

سئوال اول:

نويسنده: رضا

در مورد غذاي رنگي قناري مي خواستم بدونم و اينكه به چه قناري هايي بايد اونو داد و در ضمن اصلا خود اين غذا چيه؟ در ضمن آقا مصطفي خسته نباشيد.با اين همه مشغله زحمت مي كشيد.ممنون

جواب: راجع به غذای رنگی باید عرض کنم که این غذا رو به قناریهای رنگی مخصوصا قرمز ، پرتقالی ، سوخته و دارچین می دن تا رنگ اونها پررنگ تر بشه. من سراغ دارم کسی رو که با همین غذا قناری پرتقالی اون به رنگ قرمز در اومد.

اما اینکه چی هست:برخی از راه تزریق این کار رو می کنن. اما اونچه که در تغذیه بکار می ره از دانه ها و سبزیجات استفاده می شه. مهمترین اونها هویج و فلفل دلمه قرمز رنگ. موقعی که قناریها تو پرریزی هستن به اونها می دن و رنگ پرهای قناری پررنگتر از حالت قبلی اون در می یاد.

سئوال دوم:

نويسنده: مجید

سلام آقا مصطفی لطفا اگر اطلاعاتی در مورد گل بسر که تنها قناری بومی ایران است و نحوه جفت کردن ان با قناری رسمی دارید توضیح دهید.

جواب: راجع به این موضوع اگه کسی اطلاعاتی داره بگه. من نمی دونم منظور آقا مجید چیه. چون اونی که من می دونم اینه که بعضی از پرنده های وحشی وجود داره که بهشون گل به سر می گن. از خانواده گنجشک.(البته قناری هم از خانواده گنجشک هست.) این پرنده در جاهای مختلفی از جمله مناطق گرمسیر زندگی می کنه.

اما در میون قناریهایی که در بازار وجود داره قناری کاکل دار هست. اگه منظور ایشون کاکل داره که این پرنده اصالت ایرانی نداره.

به نظرم نویسنده این سئوال منظور دیگه ای داره. من از بعضیا هم پرسیدم. اما جواب قانع کننده ای نگرفتم. اگه چنین چیزی وجود داشته باشه بدم نمی یاد که منم اطلاعاتی راجع به اون داشته باشم.

   + مصطفی احمدی ; ٦:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٤/۳۱