قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

تابستونم داره تموم می‌شه

سلام دوستان. هرچیزی تو این دنیا یه مهلت و زمانی داره. تابستونم با تمام فراز و نشیبش داره به پایان می‌رسه. ان‌شاالله که به خوبی وسلامت براتون گذشته باشه. قبلا هم گفته بودم که قناری با رفتنش تو لک صاحبشو با خودش تو لک می‌بره.

واقعیت اینه که تو این فصل هم کار خاصی برا قناری انجام نمی‌شه. هم اینکه مشغله های خاص ایام تعطیلی (مثه مسافرتها و...) باعث شده تا منم کمتر بنویسم. حقیقتا حیات زردقناری به حضور سبز شما بستگی داره. تا هستید زردقناری هم هست.

پس دوست عزیزم امیدوارم از دست ما رنجور نباشی. مطمئن باش به زودی با ورود به فصل جفتگیری و تکثیر این وبلاگ هم حال و هوای جدیدی پیدا می‌کنه.

خوب یه سئوال مطرح شده که ای اینجا جوابشو می‌نویسم:

نويسنده: علی خاتم

جمعه، 2 شهريور 1386، ساعت 17:10

سلام.
چندتا از قناریهام بلافاصله بعداز دفع مدفوع حرکاتی تند بشکل فنر بسمت بالا و پایئن روی ميله انجام ميدند. آيا اين علامت يبوسته يا اسهال؟

اقدامات اوليه رو انجام دادم اما نتيجه نداد، لطفا با يک روش موثرتر راهنمائ بفرمائيد!
موفق باشید.

سلام. این حالت مربوط به یبوست هست. نمی‌دونم براش چکار کردین. فعلا این کارها رو براشون انجام بده. ظرف آب رو تمیز بشوی و در آب گرم قرار بده.آب رو بعد جوشیدن و خنک شدن براشون بذار.دونی هم که بهشون می‌دی اگه مونده باشه حتما عوض کن.

برگ کاهو براشون تو این موقعیت مفیده. بهشون بده. اگه مشکل حادتر شد از دارو باید استفاده کنی. داروی ضد عفونت.

نويسنده: علی

دوشنبه، 5 شهريور 1386، ساعت 18:46

سلام جناب احمدی.زیارت قبول
گفته بودم که يکی از قناريهام پاشو بالا ميگيره.آقای احمدی من هيچی تو پاش نمی بينم.اگه اثری رو پاش نيست از ضعفم نيست از چيه؟جديدا به طوری رو چوب وا ميسته که اصلا هيچ کدوم از پاهاش پيدا نيست و شکمش هم به چوب چسبيده.لطف کنيد بگيد که در کدوم موارد اينجوری ميشه و داروش چيه.راهنمايی کنين لطفا.ممنون

سلام.این حالت علل مختلفی داره. به طور کلی یا مشکل از پاست. یا مشکلات درونی و عفونتها. اگه مشکل تو پاش نیست باید ببینی مشکل دیگه درش هست یا نه. به هر حال مناسبه به فرد مطلعی اون رو نشون بدی. امیدوارم به زودی حالش خوب شه. 

   + مصطفی احمدی ; ٢:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٦/۳