قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

مختصری راجع به بيماری قناری

سلام

یه پیام راجع به درخواست خرید و یه سئوال هم راجع به واکسن داشتم که اینجا عین پیامها را می آورم.

 

نويسنده: علی

سلام من دنبال چندتا جوجه قناری رنگی نر می گردم من تازه کار هستم و خيلی هم به قناری علاقه دارم می خوام چندتا جوجه با رنگهای قرمز يا پرتقالی يا ابلق سبز و زرد تهيه کنم بين ۳ تا ۷ ماه باشن و قيمت مناسب هم داشته باشن

E-mail: hichkas34271@yahoo.com

 

نويسنده: رضا

سلام خيلي دوست دارم در مورد واكسن قناري بدونم واينكه چرا همه توصيه به زدن مي كنند ولي خودشون كمتر اقدام مي كنند.در ضمن قيمت اين واكسن وتوضيحات بيشتر هم اگر كسي بگه ممنون ميشم

راجع به واکسن من این رو می دونم که قیمت بالای واکسنها که ظاهراً 60000 تومان به بالاست باعث شده افراد کمتر سراغ اون برن. البته کمیاب بودن یا نایاب بودن هم دلیل دیگه ایه. مخصوصا تو شهرستانها. فکر کنم تو تهران و یا چند شهر محدود دیگه واکسن پیدا بشه. بیشتر هم واکسن آبله مورد نظره. چون آبله عامل مهم در از بین رفتن قناریه. برای همین هم بیشتر افراد سعی می کنن جانب پیشگیری رو رعایت کنن. و متأسفانه اگه هم قناری کسی مریض شه اونو سریع به بازار فروش می یارن.

پس مراقب باشین که یه وقت قناری مریض نخرین.

علائم یه قناری مریض هم مشخصه. اگه در پا یا اطراف چشم ونوک قناری یا سایر قسمتهای بدن قناری دانه های ریزیا درشت مشاهده کردین یا اینکه در اطراف چشم و نوک قناری دیدین که پرها ریخته شده و یا چشم قناری حالت غیر طبیعی داره از خرید قناری پرهیز کنین. فکر اینکه قیمتش ارزونه شما رو وسوسه نکنه. چون اگه خدای نکرده مریض باشه و اون رو کنار بقیه قناریانون قرار بدین مریضی اون سریع به بقیه سرایت می کنه . از طرفی معلوم هم نیست که سالم بمونه و نمیره.

البته علائم دیگه ای مثه تب شدید و عطش شدید واینکه موقع دفع مدفوع به شدت دم را تکان بده و همچنین در قسمت مقعد حالت متورم وحتی در مواقع شدید خونریزی مشاهده بشه. این علائم حاکی از اینه که در دستگاه گوارش قناری مشکل اساسی پیش اومده و تب و بیماری به حدی است که معده ویا سایر بخشهای دستگاه گوارش قناری دچار خونریزی شده است.

   + مصطفی احمدی ; ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٥/٤/٢۱