قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

آشنايی بيشتر با انواع قناری (قسمت اول :جيبر)

جیبر:

این قناری با شکل خاص خود داران طرفداران زیادی است  و امروزه در بازار ایران گوی سبقت رو از سایر رقبای خود برده. البته اخیرا با حضور قناریهایی که معروف به رسمی بلند یا کشیده بلنده رقیب سرسختی برای این قناری زیبا بوجود اومده 

شاید افراد مبتدی با مشاهده این قناری از جذابیت و زیبایی اون بهره‌ای نبرن. اما به مرور زمان افرادی که قناری نگهداری می‌کنن نمی‌تونن از خریدن این قناری و بردن اون به خونه اجتناب کنن.

حالت خاص بدنی این قناری در سایر قناریها دیده نمی‌شه.

خصوصیات یک جیبر خوب دارا بودن:

۱- سر ریز

۲- بدنی کشیده

۳- پرهای صاف

۴- قد بلند

۵- گردن کشیده

۶- پاهای بلند و لخت

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان تصویر این قناری منحصر به فرد رو در اینجا قرار دادم.

 در اینجا نمایی از روبرو و پشت قناری رو   مشاهده می‌کنین

  

در این نما هم از بغل  و بالا جیبر رو مشاهده می‌کنید. همونطور که مشاهد می‌شه جیبر گردنی بلند و پاهایی کاملا کشیده داره. هرقدر این‌دو خصیوصیت در قناری کمتر باشه از مرغوبیت اون کاسته می‌شه و به همون اندازه هم از قیمت اون کاسته می‌شه و به عکس هرچقدر این دو بعلاوه قد و قامت اون بلند تر باشه قیمت قناری بیشتر می‌شه.

   

پیچیدگی پرها در ناحیه سینه نباید از حد مجاز اون بیشتر باشه.

و اینهم عکس یک جیبر زیبا. همونطور که می‌بینید گردن کاملا به سمت جلو کشیده شده و پاها  از بدن جداشده  و کاملا  صاف هستن و خمیدگی در اونها مشاهده نمی‌شه . البته ذکر این نکته هم لازمه که جیبر در تموم لحظات شبانه روز صاف نمی‌ایسته. مخصوصا در ایام پرریزی خودش رو جمع می‌کنه. بهترین زمانی که جیبر خودش رو کاملا نشون می‌ده زمانیه که مست و آماده جفت باشه.

   + مصطفی احمدی ; ۸:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱۱