قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

آشنايی بيشتر با انواع قناری

سلام. همونطور که قبلا وعده دادم از امروز تا چند قسمت دیگه نکاتی رو راجع به انواع قناری از لحاظ تیپ و شکل براتون تعریف می‌کنم.

عزیزانی که علاقه دارن نوع اصیل و واقعی قناریها رو بشناسن و در شناخت انواع قناری دچار مشکل می‌شن به نظرم همراهی با این قسمت می تونه براشون مفید باشه.

قبل از اینکه شروع کنم مقدمتا باید بگم منظور من از قناری شکل دار انواع قناریهایی است که حالت بدنی اونها از نوع اولیه قناری تغییر شکل داده و الان به اسم جیبر جیبوس و... معروف شدن.

خوب من در این قسمت ها نمی‌خوام تمون انواع قناری که در دنیا وجود داره رو براتون بنویسم.

تنها به تعدادی از قناریهایی که از معروفیت بیشتری برخوردارند اشاره می کنم

در این قسمت ها هم به صورت متنی و هم از طریق عکس نکات لازم رو مطرح می کنم.

یه سئوال هم در قسمت پیامها بود که جوابشو می دم و بعد بحث رو شروع می کنم.

نويسنده: علی

پنجشنبه، 10 خرداد 1386، ساعت 20:25

با سلام
آقای احمدی من قناری نرم تو پرريزی رفت و حالا دوباره پر در آورده و میخونه اما توی اين مدت پس اون مثه يه قناری آماده بود و هست.اين حالت اشکالی نداره؟دوم اينکه آيا از طريقی ميشه سن قناری رو تشخيص داد و قناريهای نرو ماده تو چه سنی دیگه برای جفتگیری مناسب نیستند؟یه سوال دیگه اینکه من دو تا از قناریهام توی خونه ولن و دائما این طرف و آن طرف میرن.این کار خستشون نمیکنه؟روی نطفه تاثیری نداره؟ببخشید.خیلی حرف زدم

سلام. قناری شما زود آماده می‌شه. فقط بهش خوب برسین.

طول مدت سن و قدرت جفت‌گیری و تولید نسل قناری بستگی به نحوه نگداری اون داره. هرقدر بهتر بهش برسن بیشتر عمر میکنه. البته نباید دست به دست بگرده. اگه کسی قناری رو پیش خودش از جوجگی نگهداری کرده باشه و خوب بهش برسه می‌تونه سالها ازش جوجه بگیره

اما اگه کسی می‌خواد قناری بخره بهتره قناری سن دار نخره و جوجه بخره.

اینکه قناری در فضای آزاد رها باشه به خودی خود اشکالی نداره. اما برای تولید مثل بهتره در قفس باشند.

   + مصطفی احمدی ; ۸:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۱۱