قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

شرمنده همه دوستان

سلام دوستان. از اینکه منو اینقده مورد لطف قرار می‌دین بی‌نهایت ممنونم.

لازمه از ساراخانم و آقایان موسوی- خسروانی- مرادی-آهنی - مازیار و دوستان عزیز دیگری که متاسفانه چون در اس.ام.اس اسمشون قید نشده امکان ذکر نامشون نیست و دوست عزیزی که می دونم کی هستی تقدیر و تشکر کنم.

خلاصه اینکه قوت قلب من هستین.

خوب امروز ۲سئوال هست. اما قبل اینکه به این ۲ سئوال بپردازم یه خبری رو می‌خوام بدم. به قول آقا محمود که می‌گه منتظر طرح جدیده می‌خوام در چند قسمت آینده به توضیح تصویری علائم قناریهای دارای شکل خاص مثه جیبر و جیبوس بپردازم. تا بدینوسیله علاقه مندان اینگونه پرنده‌ها بهتر بتونن تشخیص بدن که آیا قناری خریداریشون اصله یا نه. پس منتظر باشید.

نويسنده: مازيار

دوشنبه، 7 خرداد 1386، ساعت 9:1

سلام
۱.قناری من با اينکه ۲تا جوجش بيرون اومده بازم رو دو تا تخم حدود ۲۰ روزيه که خوابيده ميتونم تخما رو بردارم؟
۲.من ابلق زردو با يه سبز چمنی جفت زدم ولی يه رنگای مزخرفی داده سينشون روشنه پشتشونم تيرس در کل مثه گنجشکن با اين وضعيت منچهار از اينا و يه نر بالغ سبزو ميتونم با يه پرتقالی معامله کنم؟
۳.ما آخر نفهميديم فرق قناری رسمی با اين قناريای معمولی چيه؟
سالگرد تآسيس وبلاگتونم رو صميمانه تبريک ميگم

سلام. تخم ها رو بردارین. اونها مطمئنا خراب هستن.

این دو رنگ که با هم جفت کردین ممکنه زرد هم بده . اما بیشتر همین رنگهای بسته رو جوجه می ده.

این معامله شما به اینکه ۴تا جوجه و یه نر بالغ که احتمالا سبز یا ابلغه با پرتقالی کمی بیشتر از مبلغ پرتقالی می شه . نر بالغ رو همراه یک و نهایتا ۲ جوجه معامله مناسبتریه.

قناری رسمی همین قناریهای موجود در بازاره که بهشون معمولی هم میگن. البته اصطلاح رسمی معنای دقیق تری داره و به قناریهای مخصوص ایرانی می‌گن. اما به مرور زمان این قناری از اصالت افتاده و حالا هر قناری که جیبر و یورک و از نسل اینها نباشه رو رسمی یا معمولی میگن.

نويسنده: علی

دوشنبه، 7 خرداد 1386، ساعت 0:29

سلام قناری ماده من مدفوع سياه و سفيد و خشک داره و موقع دفع يکمی خودشو تکون ميده چی کار ميشه کرد و درمانش چيه ممنون ميشم جواب بديد

سلام.بهش برگ کاهو بدین. علت ممکنه براثر خوردن دانه مانده یا آلوده باشه. ظرف غذاشو تمیز کنین. درحال حاضر مبتلا به عفونت داخلی و یا یبوست شده. البته در صورتی که جفت هست احتمالات دیگه ای هم وجود داره. به هرحال چون من اطلاع دقیق از قناری شما ندارم این حدس رو زدم. اگه جفت نیست. اگر هم جفت هست که بفرمایید در چه زمانی از جفت رفتنش هست تا راهنمایی کنم.

   + مصطفی احمدی ; ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۸