قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

 

سلام دوستان. از لطف دوستان ممنونم که لطف کردن و پیغام تبریک به مناسبت یکساله شدن وبلاگ دادن.

اما یکی از دوستان هم شاکی شده که من دیر به دیر سر می‌زنم.خدمت این دوست عزیز و سایرین باید عرض کنم که مشغله من زیاده. با این وجود به خاطر گل روی شما دوستان عزیز از کمترین فرصت ممکن استفاده می کنم  و به اینجا سر می‌زنم.

به همین خاطر می‌ذارم چند تا سئوال جمع شه و بعد جواب می‌دم. اینم به خاطر کمی وقته.

اما حالا که این دوست عزیز شاکی شدن من به خاطر اینکه از دلشون در بیارم والبته از باب انجام وظیفه در این قسمت جواب این عزیز رو می‌دم. در ضمن به جهت اینکه سئوال ایشون نکاتی رو در برداره مفصل تر بهش می‌پردازم

اما سئوال:

نويسنده: فرهاد

چهارشنبه، 2 خرداد 1386، ساعت 23:46

سلام آقای احمدی
والله ما که سوال داریم ، ولی از بس شما دیر به دیر میایید دیگه بی خیال پرسیدن شدیم.
راستش دو تا سوال داشتم

اول اینکه بیشترین دمایی که توی تابستون برای قناری مشکلی ایجاد نمی کنه چیه ؟
دوما اینکه پدر بنده قبلا قناری باز بوده و الان بعد از بازنشستگی دلش می خواد پرورش راه بندازه ، یه سالن داریم ولی هواش اصلا مناسب نیست.میشه بگید اگه شما یا دوستانتون سالن یا اتاق مخصوص پرورش دارید چطور این مشکل رو حل کردید؟ ممنون

سلام آقا فرهاد. امیدوارم از ما دلگیر نباشین.

دوست عزیز دمای مناسب برای تابستون به شرائط نگهداری قناری بستگی داره. قناری از جمله موجوداتیه که خودش رو با شرائط آب و هوایی تطبیق می‌ده. قناری که در مناطق گرمسیر نگهداری می‌شه با قناری مناطق سردسیر از لحاظ دمای اتاق تا حدودی فرق داره.

نکته قابل توجه در این موضوع اینه که شما ببیند قناری در چه دمایی احساس گرمای شدید می کنه. منظورم اینه که له‌له می‌زنه و پرها رو باز می کنه. بی‌حال و بی‌تحرک می‌شه . این دما برای قناری زیاده و به این صورت دمای پایین‌تر براش بهتره.

اما اگه بخوام یه دمای تقریبی رو هم عرض کنم به نظرم بین ۲۳ تا ۲۷ مناسبه. البته بازم بگم این دما تقریبیه و بهترین معیار برای شناخت دمای دقیق حالت خود قناریه. شما با کمی تجربه به دست می‌يارید چه دمایی مناسبه.

درجواب سئوال دوم هم عرض کنم که نگهدارندگان قناری از سوله‌های مناسب که توسط دستگاه‌های خنک کننده که پرتاب باد به صورتیه که مستقیما به قناریها نمی‌خوره استفاده می کنن. این کار رو شما باید ببینین در مکان خودتون چطور می تونین تعبیه کنید.

   + مصطفی احمدی ; ۸:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/۳/۳