قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

گرمای هوا و بي حالی قناری و صاحب قناری

سلام به دوستان عزیزم. امیدوارم حالتون خوب باشه. از ظاهر قضیه بر می یاد که با رفتن قناریها تو لک صاحبان اونها هم تولک می رن. 

این یه واقعیته که توفصل زمستون و زمان جفت کردن قناری هم خود قناری و هم صاحبش حسابی در تلاشن. اما همین که قناری می ره تو پرریزی نه قناری شادابی قبل رو داره نه صاحبش. اون موقعه که بعضیا حواسشون کمتر به قناریه. واین بدترین کاریه که می شه در حق قناری کرد.

همونطور که بارها گفتم مهمترین زمان برای تغذیه و نگهداری قناری همین فصله. پس مراقبتتون رو ادامه بدین و خدای نکرده به قناری بی توجه نشین.

اما ۲سئوال شده که در این قسمت پاسخ اونها رو براتون می نویسم.

نويسنده: ميترا

شنبه، 29 اردىبهشت 1386، ساعت 11:22

سلام
ببخشيد جوجه ها معمولآ از چند ماهگی بالغ ميشن و نرا دهن ميزنن و بايد جداشون کرد؟
من شنيدم از وقتی ريزه خونی ميکنن درسته؟

سلام. معمولا از بعد 6 ماهگی امکان بالغ شدن قناری هست. البته قناری نر بعد یک سال و ماده بعد 10 ماه آماده می شن. اما پیش هم اومده که 6ماهه آماده بشن. خود من تجربه چنین قناریهایی را دارم. قناری نر معمولا از بعد یک ماهگی شروع به ریزه خونی می کنن. و این علامت بلوغ نیست.

 

نويسنده: مازيار

شنبه، 29 اردىبهشت 1386، ساعت 11:19

سلام
من يه سوال فوری داشتم من نرمو که ۲۸ روزی پيش جوجه هام بودو مجدد پيش مادم قرار دادم ميخواستم بدونم بايد چی کار کنم که هم از تخم گذاری مجدد جلوگيری شه هم جوجه ها خوب بزرگ شن ماده رو جدا کنم يا نرو يا اصلآ چالو بردارم؟

سلام. برداشتن چال اون موقع امکان نداره. چون معمولا قناری ماده بلافاصله بعد از در اومدن جوجه ها از چال می ره و تخم می ذاره. مواقعی پیش اومده که هنوز جوجه تو چاله و ماده می ره تخم می ذاره.

اما در مورد اینکه از تخم گذاشتن ماده جلوگیری کنین اگه تعداد جوجه ها زیاد نیست هفته دوم نر رو جدا کنین.

موفق و سرخوش باشین.

   + مصطفی احمدی ; ٦:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٢/٢٩