قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

مهر و محبت بزرگترين نعمت الهی

با سلام به همه دوستان عزیز. امیدوارم که حالتون خوب و سلامت و تندرست باشید.

حامد(حامی حیوانات) ،ممنونم از ابراز لطفتون و پیام مفصلی که نوشته بودید.

راجع به واکسن،اگه منظورتون واکسن آبله هست باید عرض کنم که الان زدن واکسن فایده ای نداره.

این واکسن رو موقعی که هوا رو به خنکی می ره (مثلا در اینجا از مرداد به بعد) این واکسن زده می شه تا قناری برای فصل بعد واکسینه بشه و آبله نگیره.

همین جا هم لازمه یه نکته رو یادآوری کنم.بعضیا به اشتباه فکر کردن که قناری مریض رو بهش واکسن آبله بزنن.

درحالیکه می دونیدواکسن باعث مداوا نیست. بلکه بدن رو مقاوم می کنه. اصلا واکسن نوع ضعیف شده میکروب همون بیماریه که با تزریق به بدن ، سیستم ایمنی بدن به کار می افته و خودش رو در مقابل اون بیماری تجهیز و قوی می کنه. اون وقت اگه باز یه وقتی اون بیماری وارد بدن بشه سیستم ایمنی بدن در مقابل اون مقاومت می کنه.

پس الان که فصل مریضیه داره شروع می شه دیگه فایده نداره.

اگه به سلامت قناری از این فصل گذشت و مریض نشد میشه در پایان تابستان بهش واکسن آبله زد. اگه هم در تابستون مریض شد و خوب بشه این خودش مثه واکسن بدنشو مقاوم می کنه. ودیگه نیازی به واکسن پیدا نمی شه.

اما در مورد واکسن آبله بگم که اینجا هم اگه بخوایم گیر بیاریم باید از تهران بخریم. برای تهیه هم از طریق دامپزشکی اقدام می شه. پارسال هر واکسن حدودا 60000 تومان بود. امسال رو خبر ندارم . خریدشم با این توصیف اطمینان بخشه. یعنی من از خود دکتر دامپزشک خریداری می کنم.

به شکر خدا اینجا از نعمت دامپزشک و داروخانه دام و طیور برخورداریم. اما به خاطر مصرف خاص این قبیل داروها و قیمت بالای آن باید طی دادن سفارش خریداری کرد.

اما راجع به پیشنهاد شما در خصوص تشکیل یک تیم واحد توسط بنده و آقای موسوی ؛ من خودم هم بعضی مواقع تو فکرش بودم. اما بعد که بهتر فکر کردم دیدم که تنوع در تعدد در وبلاگ ها و سایت ها ممکنه بهتر باشه. هرقدر تعداد سایتها و وبلاگهای مربوط به قناری بیشتر باشه خوانندگان مطالب استفاده بیشتری خواهند برد. درسته که کار من و ایشون بیشتر می شه (و همین هم علت اصلی برای دیر جواب دادن و دیر آبدیت شدنه) اما این زحمت رو به جان خواهم خرید و تلاشم رو در این راستا مضاعف می کنم.

من به این جمله دوست عزیزم آقای اصلاحی (که واقعا حرف دل خودمم هست) اشاره می کنم که:با توجه به اینکه اکثر دوستان رو از نزدیک ندیدم اما ارادت و علاقه خاصی به تک تک دوستان پیدا کردم.

و این از هر چیز دیگه ای برای من باارزش تره. همین که می بینم اینجا کسانی هستن که با تمام وجود به قناری عشق می ورزن و با تمام مشکلات اون دست و پنجه نرم می کنن.

می بینم که چه روح لطیف و قلب مهربانی دارن و در مواقعی که دیگر دوستان به کمک نیاز دارن بدون هیچ چشم داشتی کمک می کنن .

من وقتی این صحنه ها رو می بینم لذت می برم. تو این دنیای بی رحم وجود چنین دوستانی نعمتی بزرگه و من از این لطف خدا سپاسگذارم.

قناری همونطوری که در اولین قسمتهای همین وبلاگ نوشته بودم موجودیه که باعث ایجاد پیوندهای عاطفی شدیدی میون انسانها می شه. والان این حلقه بین ما ایجاد شده.

من این فرصت رو غنیمت می شمرم و تمام سعی و تلاشم رو می کنم که روز به روز بیشتر بشه. شما دوستان هم باید تلاش کنین که مانعی سر راه بوجود نیاد .

خوب امروز هم به این مطلب گذشت.

علی هم می خواست داستانشو ادامه بده .اما من ازش اجازه گرفتم فعلا صبر کنه تا دفعه بعد.

یا حق

   + مصطفی احمدی ; ٧:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٢/۱٦