قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

مطالبی راجع به نگهداری قناری در اين فصل-قسمت دوم

سلام رفقای عزیز.در ادامه مطلب قبل چندمطلب دیگه رو اضافه می کنم.

با توجه به نزدیکی فصل سرما و ورود به بهار ممکنه بعضیا فکر کنند که هوای خارج از اتاق بهاریه و قناری رو به بیرون ببرند. غافل از اینکه این قناری به هوای اتاق عادت کرده و خروج از اتاق و در معرض هوای خارج قرار دادن موجب سرماخوردگی و ضعیف شدن قناری و در نتیجه اون رو در معرض سایر بیماریها ومخصوصا آبله قرار دادن.پس از این کار پرهیز کنید.

دادن دانه های گرم وهفت تخم به صورت غیر رویه به قناری همیشه ضرر داره مخصوصا الان که هوا رو به گرماست. چرا که باعث پرریزی قناری می‌شود.

در صورتی که زخمی در اطراف نوک قناری دیدین اون رو جدی بگیرید چرا که امکان داره آبله باشه. همچنین مشاهده دانه هایی که به مرور زخم میشن به همین خاطر ممکنه باشه.

در این صورت قناری رو از سایرین جدا کرده و به موضع مربوطه «گلیسرین یده‌» بزنید.

دادن تخم مرغ هم در فصل گرما که از نیمه فروردین(مخصوصا در مناطق گرمسیر) شروع می‌شه برای قناری که جوجه نداره ضرر داره. چون موجب گرمی و قرار دادن قناری در معرض بیماریها می شه.

در عوض دادن کاهو بسیار مناسبه. و حتما اون رو در برنامه غذایی قناریتون قرار بدین.مخصوصا برای قناریهایی که جوجه دون میدن.

امیدوارم که مطالب مطرح شده بتونه کمکی در نگهداری هرچه بهتر قناریاتون کرده باشه. و هیچوقت دچار بیماری نشن.خیلی مراقب همراهان خودتون باشید.خوب ۲تا سئوال هم بود که جوابشون رو در ادامه این قسمت نوشتم.

نويسنده: شاهرخ

يكشنبه، 29 بهمن 1385، ساعت 1:15

آقا مصطفی سلام
از اینکه همه ما رو صادقانه راهنمایی میکنید واقعا ممنونم و امیدوارم همیشه همین جوری ادامه بدید
سوالم این بود که من دو تا قناری رسمی آماده دارم که حدود دو هفته پیش اونها رو جفت کردم و تا امروز هم صبر کردم ولی ماده تخم نگذاشت
این چند روز هم که کنار هم بودند با هم خوب بودند و برا همدیگه هم خیز برنمیداشتند .بالاخره دیدم فایدهای نداره و امروز جداشون کردم و وقتی که جداشون کردم نر شروع کرد به پشت سر هم خوندن.
امروز عصر هم بعد از اینکه جداشون کرده بودم داداشم گفت که ۲روزپیش دیده بود که با هم جفت گیری کرده بودند من هم چال رو گذاشتم تو قفس ماده . حالا به نظر شما نر رو هم بزارم دوباره پهلوش یا نه؟ بدون نر هم ممکنه تخم بزاره یا نه؟

سلام دوست عزیز . شما نفرمودین این مدت که پیش هم بودند آیا چال درست کردند یا نه؟ به نظرم مناسبه کمی دیگه صبر کنید.به خاطر جدا کردن اونها چند روزی کار عقب می افته. همین الان اونها رو کنار هم بذارید و براشون چال بذارین.

نويسنده: مسعود

شنبه، 28 بهمن 1385، ساعت 23:0

يک ماده قناری پرتقالی يا طلايی خوب و درشت ميخوام البته اماده اگر داری به اين ايميل برام جواب بفرست ممنون .

مسعودجان سلام. در حال حاضر قناری برای فروش ندارم. ان شاالله بعد عید اگه تونستم مناسب گیر بیارم حتما دوستان رو خبر می کنم.

   + مصطفی احمدی ; ۸:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/۱۱/٢٩