قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

بهار و مسائل مربوط به آن(مقدمه)

سلام دوستان. خیلی وقته به فکر نوشتن مطالبی هستم که به نظرم می یاد ممکنه براتون مفید باشه. اما تنها زمانی که دستم می یاد همین جواب دادن به سئوالات است. امیدوارم که به زودی فرصتی پیدا بشه تا بتونم راجع به ایام بهار و مسائلی که برای قناری پیش می یاد صحبت کنم. تنها همین رو بگم که این ایام دورانی هست که باید مراقب مسائلی باشید.خطر در کمین قناریهاست. پس همراه ما باشید که با رعایت مواردی که خواهم گفت از این دوران به سلامت عبور کنید.

اما پاسخ سئوالات:

نويسنده: منصور

من ۱۰ عدد قناری رسمی دارم که نرهام بخون هستن . الان يک جفت جيبر سفيد (جوجه) می خوام . به من قيمت ميديد.مرسی

سلام. درحال حاضر موجودی من همین هاست که گفتم. قیمت هم حدود 120 تا 150 ممکنه باشه.

نويسنده: احمد

سلام دوست گرامی -از راهنمائی شما خيلی ممنون دوست گرامی قناری ماده بعدا از اينکه تخم خيس گذاشت وشما راهنمائی کرديد من به اون چی بدم قناری ماده ۴ روزه که نوی لونه می شينه و تخم نمی کنه ايا تخم گذاشتن اينها حساب داره يا علائمی هست من چکار کنم . از لطف شما ممنون دوست گرامی

سلام.درصورتی که قناری شما حالش کاملا خوب شده باشه همین دونه های معمولی (کتون ارزن کاهو)بهش بدین. ودر ضمن این رو هم اضافه کنم که ماده زمانی که می خواد تخم بذاره جست و خیزش کم میشه. سنگین حرکت می کنه و پشت کمرش برآمده می شه .در این زمان هست که تخم رو یکی دو روز بعد میذاره.

نويسنده: امين طبا

سلام آقای احمدی.تصوير قناری را تو اين آدرس گذاشتم .اگر که ببينيد و نظر خودتون را بگيد ممنون مي شوم.

سلام. عکس رودیدم. به نظر که ضعیف می یاد.برآمدگی پشت کمرش اونی نیست که من فکر می کردم.اما به هر حال ممکنه خطرناک باشه. پس به یه نفر وارد نشون بده.

نويسنده: معماری

سلام عزيز نر سفيد با ماده سبز چه رنگهايی ميده مرسی ؟

سلام. سفید. سبز و حتی ممکنه ابلق هم بده(چون پشت سفید به احتمال زیاد زرد است). رنگهایی مثه آهویی و شتری هم به ندرت داده.

   + مصطفی احمدی ; ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/۱۱/٢۱