قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

کشکول

سلام دوستان عزیز. سایتی رو معرفی کردم. در این سایت عکس و فیلم و نغمه های زیبایی از قناری هست. کمی با اندک اطلاعی از زبان باعث می شه استفاده کنید.

من تعدادی لینک از این وبسایت رو براتون می ذارم.

http://www.westernwaterslager.com/text/Articles/Cabinets  (نوع نگهداری قناریهای آوازخوان رو نشون داده)

http://www.westernwaterslager.com/text/Articles/Sexing.htm  (پس قناری آماده و غیر آماده رو نشون داده)

http://www.westernwaterslager.com/text/Articles/SongTour.htm#klok (در این قسمت نغمه ها رو نوشته.)

http://www.westernwaterslager.com/text/Articles/ShowProcedures.html

اما این سایت جالبیه که مطالبی رو از سایتهای دیگه راجع به قناری جمع کرده

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=23719

نويسنده: محمود

سلام
من قناری نرم رو بعد اينکه با يه ماده ای جفت رفته بود به علت مشکلاتی... جداکرده بودم اما حالا که با ماده ای ديگه تو يه قفس گذاشتم قناری نره بالاشو پهن ميکنه وبه ماده حمله ميکنه اين دعوا هم از اون دعواهای معمولی هست يا نه .قناری نر من حدودا ۲سال دارد ويک سال تمام که پيش من بوده بهش هفت تخم ميدادم( می رفتم پيش مغازه پرنده فروشی ميگفتم دانه قناری می خواهم اونم بهم ميداد) اين که باعث بی نطفه شدن اون نمی شود؟و قناری کشيده بلند اگه جفت بشن کشيده بلند ميده يا رسمی و يورک ممنون

سلام محمودجان. در مواقعی نر به خاطر علاقه به ماده قبلی با ماده جدید جفت نمیره. بهتره که قبل از جفت کردن مدتی نر تنها باشه. بعد جفت کرد. دادن هفت تخم نطفه را از بین نمی برد. دوتاکشیده جوجه کشیده میدهد.البته جوجه ها از لحاظ قد و قامت با هم تفاوت خواهندداشت.ولی خوب این مطلب درسته که جوجه به پشت پدر و مادر میره. اگه پشت اونها یورک یا رسمی باشه امکان رسمی یا یورک بودن زیاده.

نويسنده: حامد روشن روان

من چی کار کنم که از قناريام زياد جوجه بگيرم قناريام جيبر هستن خودشون به جوجه ها کم ميرسن و کمی از تخما تبديل به جوجه ميشه / اقا مصطفی ميگن يه جفت قناری رسمی يا يورک بگير تخم اينارو بذار زيره اونا ميشه اين کار ميگن اونا بهتر از اينا ميتونن به جوجه ها برسن ؟

سلام حامد خان. جیبر نمیتونه روی تخم بشینه. لازمه براشون تخم برگردان(پرستار یا به قولی حمال) بذارید. از رسمی استفاده کنید. البته ناگفته نمانه که هر رسمی هم خوب نیست. جفتی که امتحانشون رو پس دادن و خوب جوجه بزرگ میکنن باید خرید. معمولا قیمت این جفتها کمی از نوع مشابه خودشون بیشتره. اما مهم نیست . چون نگهداری تعدادی جیبر خرجشو در می یاره.

نويسنده: علی

سلام آقا مصطفی ممنون که راهنماييم ميکنين من منظورم اينه که جوجه ها کامل نميشن نصفه ميشکنم ميبينم که يه کوچولو جوجه توشونه بده ۲۰ اگه ميشه يه توضيح در مورد تخم بدين که چند روز ديگه تبديل به جوجه ميشن اولی کی از تخم مي ياد بيرون دومی و سومی و چهارمی و پنجمی. مرسی

علی جان ،جوجه بعد از 14 روز از تخم در مییاد. ممکنه که یک روز این ور یا اون ور . شما وقتی ماده تخمها رو می ذاره از زیر پاش بردارید. موقعی که آخرین تخم رو گذاشت همه رو یک جا زیر پاش بذارید. بعد از 14 در مییاد. اگه دیدید که در نیومد یکی دو روز دیگه هم صبر کنید. در صورتی که نر و ماده مشکلی نداشته باشند جوجه ها به موقع در مییاد.

اما یادتون باشه نر و ماده بعد از چند بار تخم گذاشتن به شدت ضعیف میشن.

نويسنده: رضا

آقا مصطفی سلام من یک قناری نر دارم حدود دو هفته پیش یک ماده گرفتم بهم گفت آماده نیست من این هفته جفت کردم برا هم گارد میگرفتن همدیگرو میزدن جدا کردم حالا به هرکی میگم میگه قناری نر حالا به نظر شما چیکار کنم ممکن نر باشه؟ با تشکر

رضاجان باید دید. ممکنه نر باشه. ممکنه هم ماده غیر آماده باشه .البته باید این رو هم بگم که نزاع قناری در ابتدا جفت کردن طبیعیه. اما بعد از چند روز باید تمام بشه. قناریتون رو به یک فرد وارد نشون بدید. از قیافه و پس قناری معلومه.

 

   + مصطفی احمدی ; ۱۱:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/۱۱/٧