قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

ادامه جوابها

نويسنده: عليرضا

سلام از وب سايت شما خيلی لذت بردم
يک سوال داشتم
قناری من ۵ تا تخم گذاشت بعد از ۱۶ روز خبری از جوجه نشد. تخمهارو شکستم همگی سالم بودند و معلوم شد نطفه نداشتند حالا چکار باید بکنم؟
متشکرم

علیرضای عزیز. نگرفتن نطفه مربوط به نر می شه. ممکنه نر یا اصلا نطفه نداره یا ضعیف باشه. یا اینکه نر آماده نبوده و ماده از روی مستی تخم گذاشته. شما نر رو مدتی جدا کنید . بهش برسید. مخصوصا بادام و فلفل دلمه بهش بدید. بعد دوباره جفت کنید اگه باز جوجه نداد باید به فکر نر دیگه ای باشید.

نويسنده: امين طبا

سلام قسمت پیامها کجاست

دوست عزیزم. همونجایی که شما پیامهاتون رو می نویسید.

نويسنده: رضا

البته اين سئوال تکراری است اگه ممکنه جواب دهيد:
اگر قناری نر و ماده ای آماده جفت انداخته شوند و حتی ماده تخم کاذب هم کذاشته باشد و لی پس از جفت اندازی تخم نگذارد در صورتی که از طرف نر جفت هم خورده باشد دليلش چيست و بايد چه کرد ؟

آقا رضا ماده ای که تخم از روی مستی بذاره یه مقدار کار رو سخت میکنه. شما بهش سیب بدید. یه کم صبر کنید. در جایی که نور کمه قرار بدین. شب چراغ رو قبل 8 خاموش کنید. اگه باز بعد جفت کردن تخم نگذاشت باید ببینین مشکل از نره یا نه.

نويسنده: علی

با سلام اقا مصطفی اقا من چی به قناريم بدم بيشتر تخم بذاره ماله من ۲ تا ميزاره و نمی دونم چرا هيچ کدوم تبديل به جوجه نميشه اين سومين باره که تخم ميزاره ولی تبديل به جوجه نميشنالانم ۱۳ روزه رو ۲ تا تخم خوابیده خبری هم نشده جوجه ها تو تخم میمیرن ۲ تایه قبلی رو شکوندم دیدم ۲۰ روز شده بود برداشتم دیدم که تو تخم جوجه هست ولی مرده

علی جان . به احتمال زیاد پوست تخمها سفت هست. شما روزی که قراره جوجه از تخمها در بیان آب بذارین برای ماده تا آبتنی کنه و رطوبت تنش رو به تخم منتقل کنه. دادن مقداری رطوبت به قفس در اون زمان بد نیست.البته این رو هم اضافه کنم که ممکنه جفتی که انتخاب کردید از یک خانواده باشند . در این صورت جوجه ها مشکل ژنی دارند . و باید اونها رو از هم جدا کنید.

 

نويسنده: حسين

سلام و با عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن عاشورای حسيني
اگر يک قناری نر بعد از گذشت حدودا ۱-۱.۵ سال شروع به آواز خواندن نکند ياخيلی کم و به صورت ريزه خوانی بکند چه مشکلی دارد و راه درمان آن چيست؟

حسین عزیز. ریزه خوانی قناری اگه نر باشه با ماده تفاوت داره. اگه تخصص لازم برای تشخیص نر و ماده رو کاملا ندارید از کسی که وارده کمک بخواین.در صورتی که مطمئن هستید نر هست در نوع تغذیه - محل زندگی و نحوه نگهداری اون باید دقت کنید.

 

   + مصطفی احمدی ; ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/۱۱/٦