قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

رسمیت یافتن اتحادیه زرد قناری

سلام دوستان.

قبل از هر چیزی شهادت مولی الموحدین امیرمومنان امام علی علیه السلام را به همه تسلیت گفته و همچنین فرارسیدن لیالی قدر رو گرامی می دارم. از همه التماس دعا دارم.

خیلی این مدت فکر خودم و شما رو با اتحادیه زرد قناری مشغول کردم. همونطور که گفتم عده ای گفته بودن که این اتحادیه رسمیت داره یا نه. خوب راستش من که از همون اول تو این فکر نبودم که بخوام یه تشکیلات راه بندازم. فقط قصدم خدمت به شما دوستان و دوستداران قناری بوده و هست.

اما دیدم نباید نسبت به این تقاضای دوستان بی تفاوت باشم.

از طرف دیگه دیدم اگه بخوام از همین اول جلوی سواستفاده برخی افراد رو بگیرم  و مانع بشم از اینکه از نام اتحادیه سواستفاده بشه لازمه این کار حالا که شروع شده به صورت رسمی کارشو انجام بده که بعدها کسی نیاد و بخواد از این اسم سو استفاده کنه و به نام اتحادیه زرد قناری کار کنه.

خوب منم دست به کار شدم. به نظرم رسید راه میانبر رو طی کنم که هم زحمتش کمتره و هم سریعتر به نتیجه می رسه.

یکی از دوستانم اینجا یه تعاونی زده که شامل دام و طیور می شه. با مجوز رسمی از اداره جهاد کشاورزی

باهاش موضوع رو مطرح کردم. گفتم در بخش طیور من می خوام قناری رو راه بندازم با عنوان اتحادیه زرد قناری.

اونم قبول کرده که با مجوز رسمی که داره این کار راه بیفته.

بنابراین از این پس مشکل مجوز اتحادیه هم حل شد.

یعنی با مجوزی که تعاونی داره این اتحادیه به عنوان زیر مجموعه این تعاونی کار خودش رو دنبال می کنه.

امیدوارم دیگه نکته ای برای بعضی از دوستان باقی نمونده باشه.

این گوی و این میدان. زمینه رو تا اونجا که بشه من تلاش می کنم تا محیا کنم. حالا هر کی بخواد می تونه استفاده کنه.

من همیشه اعتقاد داشتم و دارم که ماه مبارک رمضان ماه رحمت و برکت هست.

الان می بینیم که برکت این ماه شامل حال ما شده و چقدر کار به راحتی و خوبی داره پیش می ره. امیدوارم حالا که کار در این ماه پربرکت آغاز شده به میمنت همین ماه نتیجه کار هم پرخیر و برکت باشه. من که خیلی امید دارم. ان شاالله

   + مصطفی احمدی - ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢۸

یه نکته مهم راجع به اتحادیه زرد قناری

سلام دوستان گلم. از اینکه به این اتحادیه توجه کرده و با ارسال نظراتتون موجب دلگرمی شدین ممنونم.

یک نکته در اظهار نظر دوستان که عموما تلفنی صحبت شده وجود داشت که به نظرم رسید خوبه اینجا توضیح بدم

ببینید دوستان عزیز، هدف من از پیشنهاد اتحادیه در ادامه همون صحبت قبلی بود که طرحی برای خرید و فروش قناری و کوتاه کردن دست سودجویان و شیادان انجام بشه.

من هم پیشنهاد این اتحادیه رو دادم.

شاید اسم اتحادیه غلط انداز باشه و کسی با شنیدنش فکر کنه یه تشکیلات رسمی با داشتن مجوز از یه اداره داره این کار رو انجام میده.

اما اینطور نیست. این تنها یه اسمه که نشون بده یه کار گروهی داره انجام می شه. اگه در ادامه اعضای این اتحادیه به این نتیجه برسن که به ثبت برسه، خوب این کار انجام می شه و روال اداری اون طی می شه.

اما فعلا کار به صورت خودجوش و دوستانه اون هم بر مبنای صداقت و اعتماد شکل می گیره.

هر کی می تونه اعتماد کنه و دوست داره از سود این کار بهره مند بشه بسم الله پا پیش بذاره و کار رو شروع کنه.

اما اگه کسی اعتماد نداره من بهش توصیه نمی کنم وارد بشه.

من الان دنبال افرادی هستم که معتمد و صادق باشن. حتی یه نفر هم پیدا شد باهاش کار رو شروع می کنم.

به امید خدا در آینده نزدیک نتایج کار رو به اطلاعتون خواهم رسوند.

من می دونم دنیا خراب شده، اما هنوزم هستن کسانی که می شه به تار سبیلشون قسم خورد.

کم هستند اما هستند. اونقده جو بی اعتمادی در جامعه رخنه کرده که به این راحتی نمی شه به کسی اعتماد کرد.

حالا اگه یه نفر پاشه و بخواد این جو رو احیا کنه و دست کمک به سوی شما دراز کنه، آیا دستشو پس می زنین؟ این رو خودتون جواب بدین.

یا حق

   + مصطفی احمدی - ٢:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٦

توضیحات بیشتری در مورد اتحادیه زرد قناری

سلام. امیدوارم حال همگی خوب باشه. در بخش های قبلی راجع به راه اندازی اتحادیه زرد قناری براتون صحبت کردم.

عده ای از دوستان درخواست داشتن که توضیحات بیشتری در این خصوص داده بشه. من هم اطاعت امر کرده و در این بخش مطلب رو بیشتر توضیح می دم

اتحادیه زرد قناری:

یکی از چیزهایی که از همون اول باعث شده که من وارد عرصه وبلاگ نویسی و حالا راه اندازی اتحادیه باشم اینه که دلم به حال قناری و علاقه مندان به قناری خیلی می سوزه.

می بینیم که چه کارهایی تو این آشفته بازار خرید و فروش انجام می شه. بعضی از این مسائل رو فقط در زیر تیتر می کنم. توضیح مفصلش رو خودتون بهتر از من می دونید.

1-   بروز بیماریهای عجیب و غریب در قناری که تا چند سال قبل اصلا دیده نشده

2-   مشکلات بی نطفه شدن قناریها که به قول یکی می گفت بعضیا این کارا رو می کنن تا تعداد قناری کم بشه و بتونن قیمتش رو تو دست نگه دارن و ارزون نشه.

3-   فروش با قیمت بالا و خرید با قیمت پایین. کافیه قناری از مغازه بخری و ببری یه ساعت بعد برگردی همون مغازه نصف قیمت ازت می خره.

4-   فروختن قناریهای مریض که نه تنها باعث می شه قناری خریداری شده بعد مدتی بمیره، باعث بیمار شدن بقیه قناریها هم می شه.

5-    تکثیر بدون قاعده و غیر علمی قناری که موجب اختلاط نژادهای مختلف و در نتیجه از اصالت افتادن قناریهای دارای نژاد می شه.

6- دسترسی سخت و در مواقعی عدم دسترس به قناری مورد نظر برای افراد خصوصا کسانی که در شهرستان های فاقد قناری خوب هستند.

7- نبود زمینه مناسب برای فروش خوب قناریهای تکثیرشده که منجر به این می شه که دست رنج تکثیرکننده بدون هیچ زحمتی به دست فروشندگان سودجو بیفته.

8- عدم اطلاع از سابقه و  اصل و نسب آن. این موضوع زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کنه که شما دو قناری  مثلا سفید و زرد رو جفت می کنید و انتظار دارین جوجه سفید یا زرد بده ولی بهتون جوجه ابلق می ده. اگه از پشت قناری اطلاع داشتین متوجه می شدین که پدر و مادر یکی از اونها ابلق بوده و جوجه ها حالا ابلق در اومدن.

9- عدم اطمینان از سالم بودن و نطفه داشتن قناری خریداری شده. یکی می یاد یه قناری رو می خره و کلی وقت روش می ذاره. به هزار رحمت آمادش می کنه و جفتش می زنه. بعد می بینه نطفه نداره و قناری مشکلاتی داره که قابل علاج نیست.

10- تفاوت در نحوه نگهداری: قناری موجودی است که با محیط خودش رو تطبیق می ده. شما اگه یه قناری رو از یک منطقه سردسیر بخرید و اون رو جای گرمی ببرید مطمئن باشین روش تاثیر می ذاره. یا اگه کسی در نگهداری قناریش از دانه های خاصی استفاده کرده و صاحب بعدی به این نکته التفات نداشته باشه قناری بهم می ریزه.

11- و...

اینها تنها بخشی از مشکلاتیه که برای خریداران و نگهدارندگان قناری رخ می ده.

هدف از راه اندازی اتحادیه زرد قناری برطرف کردن کلیه مواردیه که اشاره شده و البته آثار و برکات دیگه ای هم هست که با همکاری و تعاون بایکدیگر بدست خواهد آمد.

من که به این کار خیلی خوشبینم. برنامه های زیادی هم دارم که اجازه بدین در اینجا اونا رو مطرح نکنم چرا که می دونم هستن افرادی که می خوان سواستفاده کنن . حتی هستن افرادی که برای سودجویی های خودشون دست به خرابکاری و از بین بردن امثال این طرح ها می زنن.

در حال حاضر عده ای از دوستان ایمیل خودشون رو برای من فرستادن و من هم فرم عضویت رو براشون فرستادم. تا آخر مرداد ماه هم مهلت تکمیل فرمه. بعد اون هم اگه لازم بود تمدید می شه تا اگه کسی علاقه داشت در اتحادیه عضو بشه.

بعد از اینکه اعضا مشخص شدن هماهنگی لازم با تک تک اعضا خواهد شد تا ضمن برقراری ارتباط مستمر با همه اعضاء نمایندگی هایی در مناطق مختلف کشور راه اندازی بشه و پس از اون در هر گوشه این مملکت به راحتی به قناری مورد نظرتون با خیال راحت دسترسی داشته باشین.

این کار شدنیه و من هم براش طرح مفصلی دارم. تنها شرطش همراهی و همکاری صمیمانه، صادقانه و فعالانه دوستانه که امیدوارم با همکاری هم بتونیم این کار رو به نتیجه برسونیم. چرا که سودش عاید همه می شه

«من + تو= ما »

این شعار اتحادیه زرد قناری هست. اینکه اسمش رو اتحادیه زرد قناری گذاشتم به همین خاطره. چون با اتحاد با یکدیگره که می شه به نتیجه مطلوب برسیم.

   + مصطفی احمدی - ٤:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٢

اتحادیه زرد قناری

باسلام به همه دوستان. در پست قبلی اشاره به مطلبی داشتم که حاصل اون تشکیل اتحادیه زرد قناریه. توضیحاتی در این خصوص در ادامه مطلب اومده.

افرادی که می خوان به عضویت این اتحادیه دربیان فرم مربوطه رو تکمیل و به همراه مدارکی که اعلام شده به ایمیل من ارسال کنند. لطفا  یک پیامک بزنید تا فرم رو براتون ارسال کنم.

شماره تماس: 09122520557

ایمیل:zardeganari@yahoo.com

  ادامه مطلب  
   + مصطفی احمدی - ٤:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٤

یک پیشنهاد یک فرصت

سلام به همه دوستان عزیز. فرا رسیدن ماه رمضان بر همه مبارک باشه. نمازو روزه هاتون قبول حق

فرصتی در حال ایجاده که ممکنه برخی علاقه مند باشن در اون شریک بشن. به همین خاطر در اینجا طرحش می کنم. کسانی که تمایل دارن شرکت کنن می تونن اطلاع بدن.

قضیه از این قراره که می خوام در ادامه پیشنهاد قبلی برای حذف واسطه ها و رساندن قناری سالم به خریداران، کاری رو شروع کنم.

شاید به ذهنتون بیاد چرا بعد گذشت این همه وقت دارم این موضوع رو مطرح می کنم؟

علتش اینه که حقیقتش خودم فرصتم کم بود. الان یه فرصتی پیش اومده که بتونم این طرح رو عملی کنم.

اگه کسی مایله که به عنوان نماینده در منطقه و شهرستان خودش فعالیت کنه و می خواد در این طرح شرکت کنه لطفا ایمیل خودش رو برای من به شماره 09122520557 پیامک بزنه تا فرم مربوطه رو براش ارسال کنم.

همچنین برای اطلاع بیشتر با همین شماره تماس بگیرین.

آخرین فرصت برای ارسال پیامک تا 30 مرداد ماه می باشد.

موفق و پیروز باشید.

   + مصطفی احمدی - ٢:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱۳