قناری و پرسشهای مربوط به آن


هدف این وبلاگ پاسخ به سئوالات مربوط به قناری است. اما به خاطر اینکه سایت www.uyc.ir راه اندازی شده است، کلیه سئوالات خودتان را در سایت مذکور بپرسید.

پاسخ به سئوالات(بخش پنجم)

سلام دوستان. متاسفانه در این چند وقت تعداد متعددی از دوستان با من تماس گرفتن و اعلام کردن قناریهاشون مریض شده. این بیماری با ریختن پرهای اطراف سر و صورت قناری شروع می شه  و اطراف چشم و نوک قناری متورم می شه. قناری به شدت لاغر می شه و از اشتها می یفته. شروع به نفس نفس می کنه و بعد چند رو می میره. این بیماری بسیار خطرناکه و قناری رو از بین می بره. ویروس این بیماری به سرعت منتشر شده و در مدت اندکی همه قناریها رو مبتلا می کنه. مهمترین عامل بروز این بیماری ورود قناری ناقل بیماری به میان قناریهای شماست.

برای مقابله با این بیماری تنها راه اون عدم خریداری قناری از مغازه های پرنده فروشیه. بله متاسفانه این بیماری ظاهرا اپیدمی شده و خیلی از قناریها رو در معرض خطر قرار داده.

من این نکته رو به همه دوستان شدیدا توصیه می کنم که تا اونجایی که می تونید قناری از مغازه ها نخرید. چون فروشنده خودش هم مطلع نیست که قناری که داره ناقل بیماریه. وقتی قناری رو می بینین ظاهرش سالمه. اما وقتی می یارین خونه بعد چند روز علائم ظاهر میشه . اونوقته که دیگه کاری نمی شه کرد و تا بیاین از اون خلاص بشین کلی از قناریاتون مردن.

پس این هشدار رو جدی بگیرید. از کسانی خرید کنید که مطمئن هستین. البته این رو هم بگم که صاحب قناری نمی دونه قناریش مریضه. ممکنه حتی از فرد مطمئن هم خرید کنید و باز دچار بیماری بشه.

نهایت کاری که می شه انجام بدین اینه که وقتی یه قناری خریدین، 7 تا 10 روز در محل دیگه ای غیر از اتاق قناریها نگهداری کنید. بعد اگه دیدین سالمه اونوقت منتقل به اتاق قناریها کنید.

 

فقط جهت اطلاع باید بگم که راجع به آنفولانزای مرغی هم کمی تحقیق کنید. چون متاسفانه برخی علائم این بیماری با آنفولانزای مرغی شباهت داره. قصد ترسوندنتون رو ندارم. فقط می خوام اطلاع بدم که خدای نکرده خطری متوجه شما و قناریاتون نشه.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این وبلاگ سری بزنید.

http://aryin.blogfa.com/post-1.aspx

 دوستان عزیز خوشبختانه طی بررسی هایی که تو این چند روز داشتم معلوم شد این بیماری عفونته که ممکنه در خون ایجاد شه.البته بیماری خطرناکیه اما خوشبختانه آنفولانزا نیست

در ادامه مطلب پاسخ سئوالات رو مشاهده کنید.

  ادامه مطلب  
   + مصطفی احمدی - ۸:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱٢